معرفی 2X
با استفاده از نرم افزار 2X Application Server مي توانيد تمامي نرم افزارهاي تحت ويندوز و يا حتي تحت وب خود را بصورت متمرکز و مجازي در اختيار کاربران خود بگذاريد. تنها با يک بار نصب برنامه هاي مورد نياز بر رويServer ، امکان استفاده همزمان تمامي کاربران از نرم افزارها از همه جا فراهم ميشود.
نرم افزار 2X یک پیشرو جهانی در تحویل دسکتاپ های مجازی و برنامه های کاربردی، دسترسی از راه دور و سازمانی پویا می باشد. هزاران کمپانی در سراسر جهان به قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری محصولات 2X اعتماد دارند. رایانش ابری در حال تغییر از یک مزیت رقابتی به یک ضرورت عملیاتی می باشد و 2X طیف وسیعی از راه حل ها برای جهش به رایانش ابری ساده و مقرون به صرفه ارائه می دهد.
خط تولید محصول این شرکت شامل 2X ApplicationServer XG که برنده جایزه اولین ارائه دهنده پلت فرم مستقل تحویل دسکتاپ های مجازی،برنامه های کاربردی و مدیریت تین کلاینت های ادغام شده از یک بسته نرم افزاری جدا، در یک پکیج نرم افزاری می باشد; 2XOS برای تبدیل رایانه های شخصی به تین کلاینت و 2X کلاینت RDP / Remote Desktop برای دسترسی از راه دور به دسکتاپ های مجازی و برنامه های کاربردی ویندوز، قابل دسترس برای آندروید، iOS، BlackBerry ، Mac و تقریبا هر نوع دستگاهی، می باشد.
نرم افزار 2X اولین شرکت ارائه دهنده مدیریت تین کلاینت های ادغام شده برای تحویل دسکتاپ مجازی و نرم افزار از طریق 2X ClientManager Module برای Application Server XG و همچنین اولین طراحی کننده برنامه کاربردی Facebook برای دسترسی امن به دسکتاپ ها و برنامه های کاربردی ویندوزی ، و تبدیل Facebook به یک ابزار قدرتمند تجاری، می باشد.

 
ویژگی های نرم افزار 2X
مديريت و نگهداري آسان و متمرکز: کليه نرم افزارهاي سازماني فقط يکبار بر روي Serverهاي 2X نصب شده و سپس توسط کليه کاربران قابل استفاده خواهند بود.
کاهش هزينه هاي سخت افزاري (تبديل کامپيوترهاي قديمي به کامپيوترهايي کارا و قوي): کاربران با Thin Client و يا هرگونه سخت افزاري مي توانند نرم افزارهاي سنگين سازماني را اجرا نمايند.
کاهش هزينه هاي پشتيباني: چون نرم افزارها بر روي Server اجرا مي شوند و سمت کاربران هيچ پردازشي صورت نمي پذيرد هزينه هاي پشتيباني به شدت کاهش مي يابد.
کاهش زمان نصب نرم افزارها و هزينه هاي بروز رساني: نصب و يا بروز رساني نرم افزارها تنها يک بار بر روي Server انجام مي شود. سپس همه کاربران مي توانند از آن استفاده نمايند.
متمرکز کردن اطلاعات و بالا بردن ضريب امنيتي شبکه و داده ها: همه اطلاعات در Server ها ذخيره مي شود و اصولا چيزي براي ذخيره شدن بر روي Clientها وجود ندارد. همچنين در Serverهاي 2X استفاده از قابليتهاي امنيتي نظير Load Balancing و Fail Over امنيت دسترسي کاربران به نرم افزارها را تضمين مي کند.
انجام تمامي پردازش ها بر روي Server و افزايش سرعت کاربران: سرعت هرکاربر فارغ از نوع سخت افزارش در حد سرعت Server افزايش مي يابد. زيرا تمامي عمليات پردازش اطلاعات بر روي Server انجام مي شود.
تخصيص Desktop مجازي به کاربران: هر کاربر مي تواند Desktop مجازي با تمامي نرم افزارهاي مورد نيازش داشته باشد.
امکان انتشار برنامه ها بر روي اينترنت: امکان دسترسي به برنامه هاي انتشار يافته در هرنقطه از جهان از طريق Internet Explorer و يا 2X Application Client.
عدم وابستگي به بستر ارتباطي و حتي سيستم عامل: کاربران مي توانند از طريق هر کامپيوتري در دنيا و با Boot شدن از روي يک Flash Memory به نرم افزارهاي مورد نياز خود دسترسي داشته باشند.
کاهش هزينه هاي خريد License براي نرم افزارهاي گران قيمت: با نصب يکباره نرم افزارهاي گران قيمتي مانند CATIA ، Fluent، ANSYS و … بر روي Server، کاربران هم مي توانند از همان تک License استفاده نموده و نرم افزارها را اجرا نمايند.
نصب و کاربري بسيار آسان: براي انتشار يک نرم افزار جديد در اينترنت کافيست آنرا بر روي Server نصب نموده و با يک Drag & Drop وچند کليک ساده امکان استفاده از آنرا براي همه کاربران فراهم آورد.
امکان Boot شدن کاربران از طريق شبکه: به کمک اين ويژگي بروز رساني سيستم عامل کاربران به سادگي و با بروز کردن Image سيستم عامل بر روي يک Share Folder در شبکه فراهم مي ايد.
پشتيباني از پروتکل هاي متنوع: مدير شبکه بسته به نياز مي تواند از Microsoft RDP ، Citrix ICA، 2X و يا Nomachine NX protocols استفاده نمايد.
فيلتر کردن نرم افزارها: امکان فيلتر کردن نرم افزارها بر اساس Username، Group، Computer Name و يا IP Address.