معرفی شرکت Fortinet

فورتی نت منحصرا بهترین هدف برای دستیابی به امنیت كامل در زمینه های (Firewall, antivirus, Intrusion Prevention Systems (IPS), VPN, Web filtering Anti-Spam and Traffic Shaping) می باشد كه تحت نام FortiGate عرضه شده و شامل مدیریت یكپارچه مقابله با تهدیدات امنیتی است.

فورتی نت همچنان به فروش محصولات خود ادامه میدهد. FortiGate بیشترین اطمینان امنیتی را بصورت یكپارچه شامل موارد firewall, VPN, antivirus, intrusion detection/prevention, Web filtering, antispam, antispyware و traffic shapingبرروی یك دستگاه ارائه میدهد. این دستگاه به آسانی قابلیت شناسایی و پاك سازی شبكه های آلوده به تهدیدات امنیتی را در مقایسه با سایر محصولات مشابه داراست.

نتایج استنتاج شده از درآمیختن انواع تهدیدات امنیتی با یكدیگر نیاز به بزرگترین عاملیت یكپارچه كه انعطاف پذیری داشته باشد خواهد داشت و این امر باعث افزایش ناگهانی فروش محصولات است.

آقای Charles Kolodgy مدیر تحقیقات امنیتی شركت IDC گفت: فورتی نت برای دومین سال پیاپی به این مهم دست پیدا میكند و این امر را تا رسیدن به بینهایت ادامه خواهد داد. مزایای سیستم انحصاری ASIC در محصولات FortiGate دربحث كارایی و انعطاف پذیری محصول و همچنین هزینه های آن راه حلی مناسبی است جهت جمع آوری و تركیب محصولاتی نظیر SSL VPN و VoIP بر روی سخت افزار فعلی.

از زمان معرفی فورتی نت در ماه می سال 2002، محصولات FortiGate پیشرفت قابل توجهی را بدست آورده اند. از آنجمله میتوان به فروش بیش از 100.000 دستگاه در سراسر جهان اشاره كرد. این محصولات توانسته اند جوایز متعددی را در زمینه های مختلف كسب كنند. از آنجمله میتوان به كسب شش گواهینامه مجزا از شركت ICSA شامل firewall, server antivirus, desktop antivirus, intrusion detection/prevention, IPSec VPN و SSL VPNو گواهینامه NSS برای تكنولوژی IPS اشاره كرد.

Ken Xie موسس بخش COE و سخنگوی فورتی نت می گوید: مشتریان در سراسر جهان با توجه به درك منفعت استفاده از محصولات امنیتی فورتی نت آنرا بعنوان راه حل اول انتخاب میكنند. محصولات فورتی نت بهترین كلاس امنیتی را بصورت یك محصول واحد و مجتمع كه توانایی اعمال بر روی تمامی تهدیدات امنیت شبكه ای ایجاد میشوند را فراهم میكند.

شركت فورتی نت در بازار مدیریت یكپارچه حملات (UTM) پیشگام بوده و بهترین تجهیزات امنیت شبكه را كه شامل فایروال ، آنتی ویروس ، VPN ، سیستم جلوگیری از نفوذ ، جلوگیری از هرزنامه ها ، فیلتر كردن سایتها و مدیریت ترافیك می شوند در راه حلهای امنیتی شبكه ارائه داده است.

فورتی نت پیشرفت قابل توجهی در بازار تجهیزات امنیتی در زمان بسیار كوتاهی از خود نشان داده است. آخرین گزارش IDC كه نشان می دهد چگونه هر شركتی با هر گستردگی می تواند از دستگاههای FortiGate استفاده نماید..

سری های فورتی گیت شركت فورتی نت كه جزء سیستمهای مدیریت یكپارچه حملات می باشند بیشترین سطح امنیت موجود را باتركیب بهترین و برترین برنامه های كاربردی شامل فایروال ، آنتی ویروس ، سیستم جلوگیری از نفوذ ، VPN ، فیلتر سایتها ، جلوگیری از هرزنامه ها و مدیریت ترافیك شبكه ارائه می دهند.

سیستمهای فورتی گیت دارای گواهینامه های +EAL4 و NSS بوده و همچنین تنها سیستمهای امنیتی هستند كه چهار بار از ICSA تائیدیه گرفته اند. سیستمهای فورتی گیت یك لایه بحرانی بلادرنگ، در حفاظت آنتی ویروس بر مبنای شبكه اضافه می كنند كه نرم افزارهای آنتی ویروس را تكمیل نموده و بدون اینكه طراحی را هزینه بر و كارآیی را پایین بیاورند از استراتژی ” پدافند در عمق ” پشتیبانی می نماید.

 

معرفی FortiGate

فورتی نت پیشرو و پیشگام در مدیریت یكپارچه جلوگیری از تهدیدات امنیتی، تنها تولیدكننده پروسسورهای شتابدهنده ASIC در زیرساخت محصولات امنیتی همزمان شبكه ای، توسط تیم تحقیقاتی و توسعه IDC برای دومین سال پیاپی بعنوان سردمدار یكپارچه سازی مقابله با تهدیدات امنیتی معرفی شد.

با توجه به تاریخچه محصولات امنیتی فورتی گیت (FortiGate) و اسـتفاده از ابزار ها و سـخت افزار های مختلف در ایمن سازی سرویس های سازمانی ، شرکت فورتی نت (Fortinet) محصـولات متنوعی را در رده های سخت افزاری مختلفی با نام تجاری فورتی گیت Fortigate كه شامل سيـستمهاي جامع مديريت يكپارچه حملات مي باشند را معرفی و در سال 2002 شروع به تولید و ارائه این محصولات با نام فورتی گیت کرد.

یکی از مهترین ویژگی های تجهیزات امنیتی فورتی گیت ، معماری منحصـر به فرد در طراحی پردازنده و شتاب دهنده ASIC  ، در ساخت و تولید تجهیزات فورتی گیت می باشد . همراهی چنین پردازنده ای با سیستم عامل FortiOS ، تجهـیزات کار امد با عملکردی منحصر به فرد را عرضه کرده است .

با وجود چنین معماری قدرتمندی در طراحی و ساخت تجهیزات امنیتی فورتی گیت ، می توان به جرات از فورتی گیت به عنوان یک تجهیز قدرتمند در مقابل تمامی تهدیدات نام برد ، که با وجود امکاناتـی کم نظیر سازمان ها و ارگان ها را در راهبرد و ایمن سازی شبکه یاری خواهد نمود.
با توجه به رقابت در بازار های امنیت شبکه و وجود برندهای معتبر، شرکت فورتی نت جوایز و گواهینامه های معتبری را درر راستای استاندارد های امنیتی برای محصول فورتی گیت کسب کرده است که در این میان می توان به گواهینامه های معتبری همچون NSS,+ EAL4 اشاره کرد.

ويـژگـی هـای محصـولات FortiGate :

Firewall VPN, and Traffic Shaping Intrusion Prevention Signature anti-malwareApplication Control WAN Optimization & Web CachingWAN acceleration, and WLAN controlWeb FilteringIntegrated Wireless ControllerAntivirus/AntispywareIPv6 Supportanti-spamVoIP SupportLayer 2/3 routing

یکی از شاخصه های مهم این محصولات استفاده از ویژگی های سرویس آنتی ویروس تحت شبکه برای اسکن بلادرنگ می باشد که تجهیزات فورتی نت را قدرتمند تر از همیشه کرده است.