معرفی FortiWeb

تجهیزات امنیتی FortiWeb ، فورتی وب یک محصول امنیتی برای ایمن سازی سرویسهای تحت وب با تکنولوژی منحصر به فردی می باشد، که در جهت دستیابی به اهدافی از جمله حفاظت از لایه برنامه های کاربردی و محافظت از برنامه های(software as a service (saas ، در جهت شناسایی تهدیدات امنیتی موجود در مقابله با سرویس های تحت وب ، شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی از وظایف اصلی محصول فورتی وب شرکت فورتی نت محافظت از برنامه های کاربردی مبتنی بر وب ، حفظ داده های موجود بروی بستر اینترنت در برنامه های کاربردی تحت وب، در مقابل تهدیدات احتمالی می باشد. شرکت فورتی نت در معرفی تجهیز فورتی وب FortiWeb با استفاده از تکنیکهای پیشرفته موفق به تولید محصولی با قابلیت دو طرفه (bidirectional) در برابر حملات منابع مخرب شده است ، حملاتی از جمله تهاجم به لایه Application Layer و تهدیدات پیشرفته همانند تزریق حملات از طریق Cross-Site-Scripting ، که با توجه به تکنولوژی پیشرفته مورد استفاده در تولید این محصول تمامی حملات فوق الذکر به نحوه مطلوبی قابل شناسایی و رفع می باشند.
ساختار سیستم عامل تجهیز فورتی وب FortiWeb به گونه ای طراحی شده است که دارای قابلیت های متنوعی از جمله : جلوگیری از سرقت هویت ، جلوگیری از تقلب های مالی ، شناسایی حملات و به تبع آن محرویت از ارائه خدمات به گروه حمله کننده می باشد.
شرکت فورتی نت با توجه به فروش فورتی وب در طیف وسیعی اقدام به ارائه راهکارهای مختلف در خصوص امنیت وب نموده است. بايستي در نظر داشت که در صورت استفاده از فورتی وب ” Web Application Firewall) ” WAF) ، کنترل هاي امنيتي قابل پياده سازي تنها بر روي پروتکل هاي وب (HTTP و HTTPS) انجام خواهد پذيرفت .

ویژگی های تجهیز فورتی وب FortiWeb :

• تجهیزات فورتی وب ، WAF دارای Throughput از 100Mbps الی 4Gbps می باشد .
• در بین محصولات امنیتی تنها تجهیزات فورتی وب FortiWeb دارای اسکنر ماژولی می باشد ، که دارای قابلیت شناسایی مقدار آسیب پذیری سیستم عامل فایروال تحت وب می باشد.
• تضمین های کمپانی فورتی نت FORTINET جهت برنامه های کاربردی تحت وب و امنیت محتویات پایگاه های داده به طرق ذیل قابل حصول می باشد :
• بررسی فایل های ورودی ، محرومیت از خدمات به سرویس های مهاجم ، تشخیص و دفع مسمومیت کوکی ها ، تشخیص و دفع مسمویت طرح و حملات بی شمار به سیستم
• محصول فورتی Fortiweb دارای تائیدیه استاندارد PCIDSS 6.6 می باشد. (این تائیدیه که در مقابل حفاظت دستگاه FotiWeb در برابر حملاتبه بیش از 10 وب سایت (OWASP) با ضریب نفوذ بسیار بالا به دست آمده است ،این محصول را حائز دریافت این استاندارد نموده است.)
• این محصول قابلیت ارائه راهکار مدیریت چندین کنسول متعدد را از تنها یک کنسول واحد را دارا می باشد و ارائه توانایی مدیریت پهنای باند ، مدیریت برنامه های کاربری به طور جداگانه از قابلیت های منحصر به فرد این تجهیز می باشد.
• محافظت از شبکه و لایه کاربری DOS/DDOS
گروه شرکت های ساپرا با سابقه فعالیت بی نظیر در امر واردات و توزیع گسترده محصول فورتی وب در کنار ارائه سرویس های نصب و راه اندازی ، پشتیبانی وراهبری پیشرفته فورتی وب در شرکت فناوری ساپرا توانسته سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده و به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان در امر آموزش محصولات فورتی وب قدم بردارد.