معرفی XMediusFAX
این نرم افزار راهکار فکس سرور پیشرفته ای ساخت شرکت Sagemcom فرانسه می باشد که بر مبنای پروتکلاستاندارد T.38 Fax over IP-FoIP ایجاد شده است. XMediusFAX که برای اولین بار در سال 2002 معرفی شد، پیشروی نرم افزار هایی مشابه خود، در جهان می باشد و اولین راه حل فکس سرور مبتنی بر IP و نرم افزاری است.
سرور فکس XMediusFAX مستقیما به گیت وی های VoIP نظیر گیت وی های Cisco، Avaya، Audio Codes و Alcatel متصل می شود و می تواند به صورت تعاملی با بورد های فکس عمل نموده تا اینکه از داده های فکس در معماری شبکه حفاظت نماید. XMediusFAX، کاملا با پلتفرم های Windows و Cisco AXP(Linux) سازگار می باشد و به صورت تعاملی با راه حل های ارائه شده از سوی ارائه دهندگان برجسته برنامه های کاربردی شبکه نظیر Citrix، IBM(Lotus)، Microsoft، Novell، SAP و VMware عمل می نماید.
هر یک از ویرایش ها بصورت یک دستگاه فکس سرور تحت شبکه ارائه می گردد و با توجه به الزامات ارسال و دریافت فکس و ساختار سازمانی شما، ویژگی های خاصی را پیشنهاد می نماید.
در تمامی موارد، راهکار سرور فکس XMediusFAX، کاربران خود را نسبت به مواردی از قبیل بازدهی بسیار بالا، عملیات کارآمد ، کاهش هزینه های سازمانی و مزایای فعالیت در یک محیط مجازی،مطمئن می سازدو در عین حال، پروسه «goingg greenn (سبز شدن)» را از طریق امکان حرکت کاربر به سمت زیرساخت های شبکه مبتنی بر VoIPو سیستمهای Paper Less تسهیل می نماید.
تجهیزات فکس سرور XMedius Fax در چند گروه زیر تقسیم بندی گردیده که شامل موارد زیر است:

 

 

معرفی XMediusFAX Analog
این دستگاه به عنوان فکس سرور برای مراکزی استفاده می شود که دارای خط تلفن آنالوگ بوده و قصد دارند سرویس فکس سرور خود را بر پایه این خطوط راه اندازی کنند . مدلهای مختلف این دستگاه که در بخش مربوطه توضیح داده شده است بصورت خلاصه شامل مدلهای با تعداد پورت 1 ، 2 ، 4 ، 6 و 8 می باشند . در این سرور از بهترین و با کیفیت ترین قطعات سخت افزاری استفاده گردیده تا بتواند سرویس دهی مناسب را به کاربران انجام دهد .

 

 

معرفی XMediusFAX E1
خطوط E1 که به آنها خطوط دیجیتال هم گفته می شود امروزه رو به گسترش بوده و با توجه به امکانات و پهنای باندی که ارائه می دهند برای سازمانها و شرکتها بزرگ گزینه بسیار مناسبی برای ارتباطات می باشد . دستگاه فکس سرور XmediusFaxx E11 برای راه اندازی سرویس فکس سرور تحت شبکه در ارتباط با این خطوط طراحی شده است . این دستگاه نیز دارایی مدلهای مختلف با تعداد پورتهای متعدد بوده که در بخش مربوطه توضح داده خواهد شد .

 

 

معرفی XMediusFAX FOIP
اگر در سازمان شما از سیستمهای تلفنی IP PBX استفاده می شود بهترین گزینه برای اجرای سیستم فکس سرور استفاده از سرور Xmedius Fax FOIP می باشد . این سرور با استفاده از پروتوکلهای SIP , T38 امکان ارتباط با سرورهایی VOIPP را فراهم کرده و میتوان براحتی سرویس فکس را اجرائی نمود.
سرویس تلفنیVOIP عبارت است از انتقال صدا بر بستر شبکه های کامپیوتری .سرویسVOIP ، انتقال صداکه به صورت آنالوگ در تلفنهای معمولی انجام می پذیرد را تبدیل به سیگنالهای دیجیتال کرده و آن را بروی بستر شبکه انتقال می دهد.
در حال حاضر به علت سهولت استفاده بیشتر و گسترش روز افرون بسترهای شبکه این راهکار به سرعت در حال گسترش میباشد و در آینده ای بسیار نزدیک بطور کل جایگزین سیستمهای قدیمی آنالوگ خواهد شد
اما یکی از نیازهای اساسی در هر سازمانی استفاده از فکس می باشد . در سازمانی که دارای سیستم تلفن VOIP میی باشد باید از راهکاری استفاده شود که بتواند علاوه بر اینکه نیاز فکس سازمان را بر طرف کند ، امکان ارتباط با سرور VOIP را هم داشته باشد . راهکارهای فکس سروری که قابلیت ارتباط با سرور VOIP را دارند بر اساس پروتکل FOIP کار کرده و از پورتهای TCP استفاده می کند .
با توجه به گسترش شبکه های تلفنی VOIPشرکت SAGEMCOM فرانسه که یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه مخابرات وو ارتباطات می باشد اقدام به تولید فکس سرور های XMEDIUSFAX FOIP نموده است . این سرور فکس که یکی از قوی ترین سرورهای فکس FOIP دنیا می باشد علاوه بر امکانات متعدد کاربری و مدیریت که دارد امکان استفاده همزمان از چندین کانال ارتباطی SIP نیز برای سازمان شما فراهم می نماید .
تقسیم بندی این فکس سرور بر اساس تعداد کانال مورد نیاز برای ارتباط با سرور IP Pbx با استفاده از پروتکلهای SIP یا T.388 می باشد .
همچنین شما می توانید از این فکس سرور با استفاده از تجهیزات VOIP Gateway استفاده نمائید . راهکارهای فکس سرورر تحت شبکهXMediusFax FOIP امکان برقراری ارتباط با تجهیزات VOIP معتبر دنیا را داشته و شرکت Sagemcomm نیز به عنوان شریک تکنولوژی آنها محسوب می شود .
برخی از امکانات فکس سرور XMediusFax FOIP :
– دارای نسخه Service Provider Edition از فکس سرور XmediusFax
– پشتیبانی از تعداد نامحدود SIP Chanel
– بهترین راهکار برای سازمانهایی که دارای سیستم تلفن VOIP هستند .
– امکان اتصال به IP PBX و VOIP Gateway
– پشتیبانی از نجهیزات CISCO – AVAYA – ALCATEL
– امکان راه اندازی سرویس high availability برای در دسترس بودن دائمی سرویس فکس
– پشتیبانی از تعداد نامحدود کاربر
– امکان اتصال به Active Directory
– پشتیبانی از تعداد نا محدود سایت
– قابلیت اتصال به SMTP Gateway
– قابلیت پشتیبانی XML App- Java app Net web service API
– امکان OCR Routing
– امکان اتصال به MS SharePoint
– امکان اتصال به MFP ها
– قابلیت آرشیو اتوماتیک فکسها
– قابلیت اتصال به سرور Exchange
– دارای امکان Fax Redundancy
– یکسال گارنتی سخت افزاری
– امکان اتصال به نرم افزارهای داخلی شبکه مانند نرم افزارهای تحت وب
– امکان تعریف حد اکثر 500 سایت با کاربران مختلف و دسترسی های خاص خود سایت
– پشتیبانی از 480 کانال فکس بر اساس پروتکل FOIP
– دارای امکان automatic load balancing برای تقسیم منابع سرور
– دارای بانک اطلاعات SQL Server
– دارای امکان هویت سنجی بر اساس SSL

 

 

معرفی XMediusFAX Enterprise
بهبود امنیت و کیفیت اسناد فکس
XMediusFAX Enterprise توانائی مدیریت کامل و امن کاربران و کنترل سیستم را داشته و با ارائه امکان کد گذاری اسنادencryption فکسهای وارده در سیستم شما را بطور امن در اختیار کاربر مربوطه قرار می دهد . فکسها پس از ورود به شبکه تنها توسط کاربرانی که مشخص شده اند امکان دیدن را دارند و تنها توسط چاپگرهائی قابل چاپ هستند که در سیستم رمزنگاری مشخص شده باشند . این اسناد در شبکه به دو صورت TIFF و PDF قابل استفاده هستند .
قابلیت بازیابی سریع در زمان حادثه
یکی از مزایای XMediusFAX Enterprise edition امکان بازیابی سریع و آنلاین در زمان بروز حادثه می باشد . با استفاده از امکانن disaster recovery DR شما می توانید در زمان بروز خرابی یا حادثه سرور فکس خود را به حالت اول برگردانید .
سرمایه گذاری برای آینده
سیستم فکس سرور XMediusFAX Enterprise edition راهکاری است که سازمانها در هر حد و اندازه ای که باشند و به هرر روشی که بخواهند قادر به استفاده از آن هستند . این یک سرمایه گذاری برای آینده می باشد چرا که این نسخه از فکس سرور توانائی کار با همه سیستمهای IP base و یا آنالوگ را دارد و شما هر روش ارتباطی مخابراتی که در آینده داشته باشید می توانید از آن استفاده کنید . نسخه XMediusFAX Enterprise edition هم دارای لایسنس مخصوص E1 و Analog بوده و هم امکان ارتباط بصورت IP در سیستمهای IP PBX و VOIP System را دارد .
استفاده از فکس در همه جا هر زمان و از هر دستگاهی
امروزه با گسترش ارتباطات و افزایش رقابت بین شرکتها Mobile work در بین مدیران گسترش یافته است . راهکارر XMediusFAX Enterprise این امکان را برای مدیران سازمانها فراهم می کند تا اسناد فکس مرتبط با خود را بوسیله موبایل ، ایمیل و یا کارتابل شخصی تحت وب در هر جای دنیا که باشند مشاهده کرده و روی آن اقدامی انجام دهند . با این روش مدیران سازمانها همواره در اطلاع آخرین مکاتبات خود قرار گرفته و راهبری سازمان خود را بهینه تر انجام میدهند .

استفاده از قدرت FOIP برای حفاظت از محیط زیست سبز
راهکارهای فکس سرور XMediusFAX می توانند با استفاده از تکنولوژی FOIP علاوه بر اینکه به عنوان یک سرویس مرکزی درر سازمانها بکار گرفته شوند در حفاظت از محیط زیست نیز نقش مهمی را ایفا کند . تصور کنیر برای تامین کاغذ مورد نیاز سازمان شما در سال چه تعداد درخت قطع می شود؟!!
کاهش اساسی هزینه ها
نصب و راه اندازی و مدیریت آسان XMediusFAX Enterprise سازمان شما را قادر خواهد ساخت تا با استقرار این سرویس هزینهه مربوط به خرید آنرا ظرف مدت 6 ماه بازگردانید چرا که با نصب این سرویس ساطمان شما دستگاههای فکس مکانیکی را کنار گذاشته و مصرف کاغذ را تا 90 % کاهش می دهد .
افزایش بهره وری کارکنان
توسطXMediusFAX افزایش بهره وری به طور معمول تا90٪ بیش ازفکس سنتی خواهید داشت . کاربران شما دیگر نیاز به زمانن زیاد برای مراجعه به یک دستگاه فکس را ندارند و از پشت میز کار خود فکسها را ارسال و دریافت می کنند .
کاهش هزینه مخابرات
XMediusFAX می تواند هزینه های مخابرات را تا 90٪ بیشتر از فکس های سنتی کاهش دهد. در سازمان هایی که دارای چندد دفتر و مرکز مختلف می باشند ، با استفاده از سرویس فکس از راه دور و از طریق مسیریابی فکس با حداقل هزینه گردش فکسها را انجامی دهد .XMediusFAX توانسته با حذف خطوط پر هزینه تلفن آنالوگ، سخت افزار، تعمیر و نگهداری و تجهیزات مخابراتی . سازمان ها را سالانه از پرداخت ده ها هزار دلار نجات دهند.
راهکاری ساده برای یکپارچه سازی ارتباطات
XMediusFAX در پیشروی کسب و کارها جهت کاهش هزینه بوسیله یکپارچه سازی با سایر سیستمها طراحی شده است .. فکس سرور XMediusFAX می تواند با سیستمهای VoIP gateways, IPBXs, voicemail systems (UM/UC applications including Microsoft Exchange 2010), LDAP directories, ECM/ERP applications, and MFD سازگازی دارد.
همچنین این سیستم می تواند با نرم افزارهای اتوماسیونی مختلف با معماریهای گوناگون یکپارچه شود :
openintegration toolsbasedonJava/CORBA, XML, webservices,and Python scripting technologies enable cost-optimized andtailoredapplicationintegration.
بهترین راهکار در انتقال از خطوط PSTN به سیستم VOIP
فناوری XmediusFax بهترین راهکار برای سازمانهائی است که قصد تغییر سیستم تلفن خود از شبکه آنالوگ به شبکه دیجیتالل مبتنی بر IP را دارند. مهمترین مسئله در این راهکار امکان ارتباط با نرم افزارهای سازمانی ERP ، CRM و اتوماسیونهای مخلف می باشد .
اگر قصد یکپارچه سازی ارتباط فکس را با سایر سیستمهای نرم افزاری دارید این راهکار مقرون بصرفه ترین سیستم برایی سازمان شما خواهد بود .
برترین نسخه سازمانی فکس سرور Enterprise Fax
نسخهEEXMediusFAXیک سیستم عملیاتی و ثابت برای مدیریت حجم زیاد فکس وارائه سطح بالایی از امنیت، یکپارچه سازیی پیشرفته،و نظارت و قابلیت های گزارش در سازمانهای بزرگ است. بهمین خاطر است که نسخه EE شرکت های کوچک وبزرگ را هدف قرار داده وشامل تعدادی از ویژگی های کلیدی زیر است :
امکان راه اندازی سیستم Replication داخلی برای جلوگیری از قطع شدن سرور و داشتن سرور پشتیبان در داخل شبکه
یکپارچه سازی با نرم افزارهای جانبی از طریق فن آوری های استاندارد مانند i.e. XML, Python, Web Services API
دارای سیستم مانیتورینگ حیاتی از طریق SNMP و PerfMoncounters
توانائی پشتیبانی تا 480 کانال فکس در هر سرور
پشتیبانی از SQL Server برای نگهداری میلیونها فکس ارسالی و دریافتی و آرشیو آنها
امکان افزودن کاربران موجود در Active Directory Windows در سرور فکس با پشتیبانی از پروتکل LDAP
پشتیبانی از پروتکل T.38 در ارتباط با IP PBXو تجهیزات Voip Gateway
Administrative Audit Logging
با استفاده از سیستم Administrative Audit Logging، تمامی عملیات انجام شده توسط یک مدیر (سیستم و یا سایت)،، درXMediusFAX، به صورت منظم و پیوسته ضبط می شوند. این سطح از وقایع نگاری، شامل مزایای متعددی می باشد: عیب یابی سریع از طریق امکان ردگیری تغییرات انجام شده در گذشته ونیزافزایش امنیت به خاطر اینکه تمام عملیات یک فکس، ضبط می شوند.سیستم «Administrative Audit Logging» برای دولت و بخش های مالی به عنوان یک نیاز مهم و حیاتی محسوب می شود؛ چرا که در این موارد، اطلاعات خصوصی و محرمانه در سیستم فکس مبادله و یا ذخیره می شوند.

تکنولوژی مدیریت فکس سرور پیشرفته
در فکس سرور Xmedius روشهای مختلفی جهت مدیریت سیستم و کاربری آن ارائه شده است این روشها شامل :: Webclient، MMC و WebAdmin ، می باشند
یکپارچه سازی سرویس فکس با مجموعه MS Office
با استفاده ازویژگی یکپارچه سازی سرویس فکس با مجموعه MS Office در XMediusFAX، کاربران می توانند فکس های خود را بدون نیاز به هرگونه نرم افزار دیگری مستقیما از طریق برنامه های کاربردی موجود در مجموعه MS Office ارسال نمایند. این ویژگی یکپارچه سازی، نیازمند پرداخت حق اشتراک ماهانه به ISP نمی باشد و در عوض از مزایای سرور XMediusFAX استفاده می کند.
بواسطه رابط ساده و مناسب این ویژگی، کاربر برای ارسال فکس تنها نیاز دارد تا شماره فکس را در اختیار داشته باشد و درر ادامه به صورت اتوماتیک به اکانت کاربری (ایمیل)XMediusFAX خود، متصل می شود. کاربران می توانند به آسانی فکس های خود را از طریق XMediusFAXWebclient پیگیری نمایند و پیام ها و هشدار های مربوط به خود را از طریق ایمیل دریافت کنند.
قابلیت «وکالت» کاربر
قابلیت «وکالت» به کاربران امکان می دهد تا به سایر شرکا و همکاران خود این اجازه را بدهند تا به صندوق فکس خود از طریق Webclient دسترسی داشته باشند. از سوی دیگر یک «وکالت» می تواند به آسانی میان صندوق فکس آنها و صندوق هایی که اجازه دسترسی به آن صندوق ها برای ایشان صادر شده است، جابجا شود که به این ترتیب، امکان مدیریت چندین صندوق فکس ایجاد می شود.
قابلیت «وکالت»، پروسه های تجاری نظیر موارد زیر را تسهیل می نماید:
در مراکز مخابراتی و یاگروه های کاری که در آنها چندین کاربر به یک صندوق فکس مرکزی واحد دسترسی دارند.
در شرکت های حقوقی که در آنها دستیاران اجرایی ممکن است فکس های مربوط به چندین وکیل را مدیریت نمایند.
در موارد ساده که در آنها یک نفر، فکس های مربوط به کارمندی را که در تعطیلات بسر می برد، مدیریت می نماید.
کاربران بر مجوز هایی که در اختیار یک وکیل قرار می دهند، کنترل کامل دارند و مدیران سیستم می توانند این قابلیت را در هرر سایت XMediusFAX، فعال و یا غیر فعال نمایند.
پشتیبانی از استاندارد T.38 V.34
در حال حاضر، XMediusFAX از استاندارد ارتباطی ITU T.38 V.34پشتیبانی می نماید که امکان ارسال فکس هایی با سرعتت 33.6 کیلو بیت بر ثانیه را با استفاده از پروتکل IP T.38 فراهم می آورد. استفاده از استاندارد T.38 super G3 در حال افزایش می باشد؛ چرا که این استاندارد، امکان انتقال اسناد با سرعتی بیش از دو برابر سرعت نمونه قبلی این استاندارد یعنیV.17(14.4 کیلو بیت بر ثانیه) را فراهم می اورد.
پشتیبانی از استانداردV.34 در هر نقطه ای – گیت وی یا پروکسی – که با سیستم فکس در ارتباط می باشد، قابل تنظیم است.. XMediusFAX، به صورت خودکار، بالاترین سرعت انتقال ممکن را انتخاب می کند.
پشتیبانی از پروتکل LDAPجهت یکپارچه سازی با Windows Active Directory
در بحث یکپارچه سازی دایرکتوری های XMediusFAX، تمامی ارتباطات با سرور LDAP را می توان با استفاده از پروتکل LDAPSS (پروتکل LDAP مبتنی بر پروتکل SSL) به صورت ایمن برقرار ساخت. استفاده از پروتکل LDAP را می توان در قوانین یکپارچه سازی LDAP و در قوانین جستجوی اکانت NTدر سرویس «Active Directory» پیکربندی نمود.
امکان اتصال به نرم افزارهای مختلف اتوماسیونی
شما با استفاده از کانکتورهای مختلف نرم افزاری می توانید سرور فکس XmediusFax را به این سیستمها متصل کرده و گردشش مکاتبات فکس خود را براحتی انجام دهید . این سرور فکس در واقع یک سرویس بین بخشی محسوب شده و می تواند دادهه های مورد نیاز سایر بخشهای نرم افزاری را تامین کند .
پشتیبانی از چاپگرها و دستگاههای کپی MFP
شاید تا کنون دستگاههای کپی یا چاپگرهای تحت شبکه ای را دیده باشید که روی صفحه کلید آنها دکمه برای فکس تعبیهه شده است . شما می توانید با برقرارای ارتباط بین این تجهیزات و سرور فکس Xmedius Fax امکان را برای کاربران خود برقرار کنید تا از روی همان دستگاهها بتوانند اسناد خود را فکس نمایند .پشتیبانی از سرورهای ایمیل
یکی از امکانات برتر فکس سرور Xmedius امکان اتصال به سرورهای ایمیل Microsoft Exchange – Lotus برای اتوماتیک کردنن عملیات Email to Fax و همچنین Fax to Email می باشد .
معرفی XMediusFAX Express
بهبود امنیت و کیفیت اسناد فکس
XMediusFAX Enterprise توانائی مدیریت کامل و امن کاربران و کنترل سیستم را داشته و با ارائه امکان کد گذاری اسناد  فکسهای وارده در سیستم شما را بطور امن در اختیار کاربر مربوطه قرار می دهد . فکسها پس از ورود به شبکه تنها توسط کاربرانی که مشخص شده اند امکان دیدن را دارند و تنها توسط چاپگرهائی قابل چاپ هستند که در سیستم رمزنگاری مشخص شده باشند . این اسناد در شبکه به دو صورت TIFF و PDF قابل استفاده هستند .

قابلیت بازیابی سریع در زمان حادثه
یکی از مزایای XMediusFAX Express edition امکان بازیابی سریع و آنلاین در زمان بروز حادثه می باشد . با استفاده از امکان disaster recovery DR شما می توانید در زمان بروز خرابی یا حادثه سرور فکس خود را به حالت اول برگردانید .

سرمایه گذاری برای آینده
سیستم فکس سرور XMediusFAX Express edition راهکاری است که سازمانها در هر حد و اندازه ای که باشند و به هر روشی که بخواهند قادر به استفاده از آن هستند . این یک سرمایه گذاری برای آینده می باشد چرا که این نسخه از فکس سرور توانائی کار با همه سیستمهای IP base و یا آنالوگ را دارد و شما هر روش ارتباطی مخابراتی که در آینده داشته باشید می توانید از آن استفاده کنید . نسخه XMediusFAX Express edition هم دارای لایسنس مخصوص E1 و Analog بوده و هم امکان ارتباط بصورت IP در سیستمهای IP PBX و VOIP System را دارد .

استفاده از فکس در همه جا هر زمان و از هر دستگاهی
امروزه با گسترش ارتباطات و افزایش رقابت بین شرکتها Mobile work در بین مدیران گسترش یافته است . راهکار XMediusFAX Express این امکان را برای مدیران سازمانها فراهم می کند تا اسناد فکس مرتبط با خود را بوسیله موبایل ، ایمیل و یا کارتابل شخصی تحت وب در هر جای دنیا که باشند مشاهده کرده و روی آن اقدامی انجام دهند . با این روش مدیران سازمانها همواره در اطلاع آخرین مکاتبات خود قرار گرفته و راهبری سازمان خود را بهینه تر انجام میدهند .

استفاده از قدرت FOIP برای حفاظت از محیط زیست سبز
راهکارهای فکس سرور XMediusFAX می توانند با استفاده از تکنولوژی FOIP علاوه بر اینکه به عنوان یک سرویس مرکزی در سازمانها بکار گرفته شوند در حفاظت از محیط زیست نیز نقش مهمی را ایفا کند . تصور کنیر برای تامین کاغذ مورد نیاز سازمان شما در سال چه تعداد درخت قطع می شود؟!!

کاهش اساسی هزینه ها
نصب و راه اندازی و مدیریت آسان XMediusFAX سازمان شما را قادر خواهد ساخت تا با استقرار این سرویس هزینه مربوط به خرید آنرا ظرف مدت 6 ماه بازگردانید چرا که با نصب این سرویس ساطمان شما دستگاههای فکس مکانیکی را کنار گذاشته و مصرف کاغذ را تا 90 % کاهش می دهد .

افزایش بهره وری کارکنان
توسط XMediusFAX افزایش بهره وری به طور معمول تا 90٪ بیش از فکس سنتی خواهید داشت . کاربران شما دیگر نیاز به زمان زیاد برای مراجعه به یک دستگاه فکس را ندارند و از پشت میز کار خود فکسها را ارسال و دریافت می کنند .

کاهش هزینه مخابرات
XMediusFAX می تواند هزینه های مخابرات را تا 90٪ بیشتر از فکس های سنتی کاهش دهد . در سازمان هایی که دارای چند دفتر و مرکز مختلف می باشند ، با استفاده از سرویس فکس از راه دور و از طریق مسیریابی فکس با حداقل هزینه گردش فکسها را انجامی دهد . XMediusFAX توانسته با حذف خطوط پر هزینه تلفن آنالوگ، سخت افزار، تعمیر و نگهداری و تجهیزات مخابراتی . سازمان ها را سالانه از پرداخت ده ها هزار دلار نجات دهند.

راهکاری ساده برای یکپارچه سازی ارتباطات
XMediusFAX در پیشروی کسب و کارها جهت کاهش هزینه بوسیله یکپارچه سازی با سایر سیستمها طراحی شده است . فکس سرور XMediusFAX می تواند با سیستمهای VoIP gateways, IPBXs, voicemail systems (UM/UC applications including Microsoft Exchange 2010), LDAP directories, ECM/ERP applications, and MFD سازگازی دارد. همچنین این سیستم می تواند با نرم افزارهای اتوماسیونی مختلف با معماریهای گوناگون یکپارچه شود .

بهترین راهکار در انتقال از خطوط PSTN به سیستم VOIP
فناوری XmediusFax بهترین راهکار برای سازمانهائی است که قصد تغییر سیستم تلفن خود از شبکه آنالوگ به شبکه دیجیتال مبتنی بر IP را دارند. مهمترین مسئله در این راهکار امکان ارتباط با نرم افزارهای سازمانی ERP ، CRM و اتوماسیونهای مخلف می باشد .
اگر قصد یکپارچه سازی ارتباط فکس را با سایر سیستمهای نرم افزاری دارید این راهکار مقرون بصرفه ترین سیستم برای سازمان شما خواهد بود .

برترین نسخه شرکتی فکس سرور Express edition Fax
راهکار فکس سرور XMediusFAX Express edition یک سیستم ایده آل برای شرکتهای کوچک و متوسط می باشد . این نسخه از محصولات XMediusFAX قابلیت پشتیبانی از حد اکثر 4 کانال فکس را دارد . یعنی اینکه تا 4 ارتباط همزمان فکس می توان برقرار کرد . این نسخه نیز مانند نسخه های دیگر قابیلت سازگاری با ایمیل سرورها و قابلیت پشتیبانی از گروهها و کاربران در شبکه های متوسط را دارد .

برخی از قابلیتهای این نسخه از فکس سرور :
سازگاری کامل با Email سرور Exchange و نرم افزار Outlook
دارای Outlook – add on جهت ارسال آسان ایمیل به فکس
سازگاری کامل با Active Directory و LDAP جهت استفاده از کاربران تعریف شده در Active Directory
تعریف انواع روش Fax Routing جهت تحویل خودکار فکسهای دریافتی به کاربران تعریف شده در سرور فکس
ارسال فکسها از طریق دستگاههای کپی و چاپگرهای چند کاره MFD مانند Xerox – Sharp – OKI – SAGEM
دارای کنترل پنل تحت وب برای ارسال و دریافت فکس و مدیریت سرور
پشتیبانی از حد اکثر 100 کاربر فکس