آموزش نصب OpManager

  • مدیر وب سایت
  • آخرین ویرایش در : 02 ژانویه 2020

manageengine opmanager

شرکت های مختلفی در زمینه مانیتورینگ شبکه مشغول به فعالیت می باشند، یکی از این شرکت ها ManageEngine می باشد که محصول خود را تحت عنوان OpManager به بازار عرضه می نماید. جهت نصب نرم افزار  OpManager به آدرس https://www.manageengine.com/network-monitoring/help/  مراجعه نمایید.

هم اکنون تماس بگیرید

جهت اطلاع از قیمت و نحوه دریافت لایسنس ها از طریق فرم استعلام قیمت، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

در این مطلب قصد داریم نسخه Opmanager Essential 10 را راه اندازی و پیکربندی نماییم. پس از آماده نمودن سروری با مشخصات مورد نیاز نرم افزار را از سایت Manage Engine دانلود کرده و نصب می کنیم.

نصب برنامه بسیار ساده بوده و تنها نکته قابل توجه در نصب این می باشد که در بخش انتخاب نوع لایسنس از ما پرسیده خواهد شد که این نرم افزار را برای شبکه ای که حداکثر 10 دیوایس دارد نصب می کنید یا برای شبکه بزرگتر، ما گزینه 30 Days Trial Version را انتخاب کرده و سپس Next را زده و ادامه می دهیم.

نکته: با انتخاب گزینه اول بعد از یک ماه نرم افزار از کار افتاده که جهت جلوگیری از این اتفاق باید لایسنس مورد نیاز تهیه گردد.

opmanager edition

پس از طی کردن چند مرحله نوبت به تعیین پورت جهت باز شدن کنسول برنامه می رسد که به صورت پیش فرض پورت 80 انتخاب شده است، چنانچه در این قسمت شماره پورت را تغییر دهیم باید حواسمان باشد که در شبکه خود هنگامی که خواستیم بصورت وب به نرم افزار متصل شویم باید از شماره پورت جدید استفاده کنیم (فرض بر این است که پورت 8060 گذاشته شده است.)

بیشتر بخوانید: نحوه نصب نرم افزار Opmanager

Http://Serveraddress: Port Number (Ex: Http://192.168.1.10:8060

web server port

در صفحه زیر مشخص می کنیم که ما از این نرم افزار به عنوان سرور اصلی استفاده می کنیم یا به عنوان Failover استفاده خواهیم کرد که گزینه پیش فرض را انتخاب کرده و به عنوان Primery نصب می کنیم و Next را می زنیم:

select the server mode

در مرحله بعد از ما می پرسد که SQL Server دارید یا نرم افزار POSTGRESQL نصب کند که اگر SQL داشته باشیم گزینه دوم را انتخاب کرده و مراحل بعدی را دنبال می کنیم. در غیر اینصورت گزینه اول را انتخاب کرده و Next می زنیم تا نرم افزار OpManager شروع به نصب POSTGRESQL کرده و نصب به پایان برسد.

manageengine opmanager 10.0

هم اکنون تماس بگیرید

جهت اطلاع از قیمت و نحوه دریافت لایسنس ها از طریق فرم استعلام قیمت، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 19 =