لایسنس Arcon PAM

نرم افزار مدیریت سطح دسترسی  Arcon

لایسنس Arcon
لایسنس Arcon PAM

Arcon PAM تامین امنیت فناوری اطلاعات و محافظت از دارایی‌های سازمان از دغدغه‌های ویژه مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین نقطه‌های تامین امنیت فناوری اطلاعات سازمان که خیلی کم به آن توجه شده است کنترل فعالیت کاربران با سطح دسترسی بالا می‌باشد، افرادی که سازمان بنا به ضرورت به آنها اعتماد کرده و دسترسی به حساس‌ترین و محرمانه‌ترین دارایی هایش را به آنان واگذار نموده است..

License ARCON PAM

امروزه با گسترش زیرساخت‏های شبکه، افزایش تجهیزات فعال و برون سپاری و پیمانکاری بخش‏های عظیمی‌از سازمان‏ها از یک سو و نگرانی مسائل امنیتی در خصوص دسترسی راهبران سیستم و نیز الزامات داده شده از سوی سازمان‏های بالادستی همچون افتا و بانک مرکزی باعث گردیده تا سامانه مدیریت دسترسی خاص (PAM) بیشترین توجه را به خود جلب کرده و در صدر اولویت‏های سازمان‏ها قرار گیرد. محصول ARCON PAM ارائه شده توسط شرکت ARCON NET دارای امتیاز بسیار بالا بوده و رقابت شدیدی با سایر محصولات مشابه همچون CyberArk ، BeyondTrust و Dell در این حوزه را دارا می‌باشد. با توجه به پیاده‏سازی و استفاده در بسیاری از موسسات مالی و اعتباری و سازمان های سرتاسر دنیا، این محصول به بلوغ کامل رسیده و هم اکنون توان اتصال به بیش از ۵۰۰۰۰ تجهیزات را دارا می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس Arcon اینجا کلیک کنید

لایسنس Arcon PAM

مزایایی ARCON PAM

  • مدیریت و کنترل سطوح دسترسی کارشناسان ارشد
  • مدیریت و کنترل دسترسی بر سیستم عامل و برنامه ها
  • جلوگیری از اعمال سهوی یا عمدی دستورات مخرب با دسترسی سطح بالا بر روی سیستم های حیاتی
  • دسترسی و مدیریت برای کاربران از راه دور
  • عدم تحریم
  • قیمت مناسب
  • پشتیبانی (امکان ارائه پشتیبانی مستقیم و رفع نیازهای اپلیکیشن‌های محلی)
  • کامل بودن (ارائه تمام ماژول‌های مورد نیاز با قابلیت‌های کامل توسط یک برند)
  • گستردگی (امکان یکپارچه سازی با تمامی سرورها، سرویس‌ها و تجهیزات موجود در شبکه)
  • احراز هویت یکپارچه
Arcon PAM
لایسنس Arcon PAM

تعریف  Privileged Accounts

کاربران ارشد با بالاترین دسترسی در سیستم‌ها ، دیتا بیس ها و تجهیزات شبکه هستند که با مجوز به تجهیزات و سیستم‌های بسیار حساس IT سازمان دسترسی دارند. این اکانت‌ها با دادن طح دسترسی بالا Privileged به کاربران آنها را کنترل می‌کنند. پیمانکاران، اپراتورهای نرم‌افرارهای راهبردی، مدیران شبکه‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی، همگی به عنوان نمونه‌هایی از Privileged User ها هستند. این افراد به دلیل موقعیت شغلی یا تخصصشان، به صورت روزمره، به منابع اطلاعاتی ویژه‌ای دسترسی دارند، می‌توانند اطلاعات را کپی‌برداری کنند و در اختیار افراد غیرمجاز قرار دهند و یا مقادیر اطلاعات را به‌دور از چشم مسئولین تغییر دهند.

تعریف Privileged Access Management

کاربرانی که سطح دسترسی بالا (Privileged) دارند می‌توانند دسترسی به منابع حیاتی سازمان داشته باشند. بنابراین، کنترل و مانیتور کردن دسترسی‌های کاربرانی که سطح دسترسی بالا دارند بسیار حیاتی است. مهاجمین معمولا برای دسترسی و سرقت اطلاعات محرمانه و سوء استفاده از اطلاعات محرمانه نیاز به مجوزهای با سطح دسترسی بالا دارند.

Privileged Access Management راه حلی می باشد که گروه‌های مدیریت ریسک سازمان‌ها و مدیریت امنیت سازمان‌ها را قادر می‌سازد، به دقت تمامی فعالیت‌های کاربرانی که سطح دسترسی بالا دارند را نظارت و سیاست‌های مد نظرشان را جهت ارایه دسترسی‌های آنها اعمال کنند. این سیاست‌ها می‌توانند بر اساس استاندارد جهانی مانند GDPR, ISO27001,SOX, PCI/DSS, SWFT CSCF  )) باشد. در حقیقت با پیاده سازی راهکار  PAM می‌توانید تعیین کنید چه کسی، چرا، چه زمانی و به چه میزانی به منابع سازمانی شما دسترسی داشته باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه