لایسنس Arcon UBA

معرفی Arcon User Behaviour Analytics (UBA) 

لایسنس Arcon
لایسنس Arcon UBA

 

در هنگام تشخیص تهدیدهای داخلی این راه حل اساساً تهدیدات را قبل از اینکه مانور دهند و فعالیتهای مخرب را از طریق نقاط انتهایی انجام دهند به زیرساخت های پیچیده فناوری اطلاعات امروز شرکت فکر کنید ، که دائماً با چندین لایه از برنامه ها ، دستگاه ها و فناوری ها در حال گسترش است.پ

مدیریت خطرات IT به یک وظیفه دلهره آور در این مجموعه تبدیل می شود. از این گذشته ، بررسی چکیده اطلاعات و فعالیتهای رخ داده در شبکه IT کار آسانی نیست. آیا کاربر نهایی مجاز به دسترسی به برنامه خاصی است؟ آیا نمایه های رفتار پرخطر تحت بررسی هستند؟ اگر به سرعت به چنین سوالات مهمی پاسخ ندهید ، سو استفاده از داده ها در میان سایر فعالیت های مضر می تواند فاجعه IT ایجاد کند.

منصفانه است که بگوییم پویایی امروز مدیریت ریسک فناوری اطلاعات تغییر کرده است. در میان فن آوری های مداوم در حال تکامل ، بردار حمله بزرگتر شده است. هر اکوسیستم فناوری اطلاعات به سرعت به قابلیت های شناسایی و کاهش تهدیدات قوی نیاز دارد. هرچه تهدید سریعتر شناسایی شود ، خسارت آن کمتر خواهد بود و بالعکس. برای زیرساخت های فناوری اطلاعات شرکت های امروزی ، پیش بینی و تشخیص خطرات در حفظ امنیت قوی IT است. 

 

یک ابزار قوی برای تهدیدات در قلب وضعیت امنیتی رایج فناوری اطلاعات، محدود کردن کاربران یک رویکرد قابل اعتماد بوده است. خط اصلی اقدام “بسته شدن هرچه بیشتر درها برای کاهش خطرات” است. این رویکرد سه نقص دارد که به شرح زیر است: 

 

  • هرگز تجزیه و تحلیل و بینش در مورد پروفایل های رفتار پرخطر را فراهم نمی کند 
  • داده ها از تمام نقاط انتهایی جمع آوری نمی شوند بنابراین منجر به ابهام در دسترسی به برنامه می شود 
  • تمام سرمایه گذاری های انجام شده در فناوری ها ، اتوماسیون و اینترنت به دلیل اعمال محدودیت نتیجه ای ندارد 

 

ARCON UBA ابزاری برای پیش بینی و تجزیه و تحلیل ریسک بسیار موثر است که برای شرکتهای روزمره استفاده می شود این رویکرد سنتی دسترسی “محدود” را می شکند. حتی بهتر ، این یک رویکرد مدرن را اتخاذ می کند ، که مبتنی بر این است: “هر کاری را که می خواهید انجام دهید اما ما اعتماد و اطمینان را در صورت لزوم ارزیابی خواهیم کرد” این ابزار تهدیدها را بر اساس زمان واقعی پیش بینی می کند. لایسنس ARCON UBA که یک ابزار تجزیه و تحلیل رفتار کاربر است و فعالیت های غیر عادی را مشاهده کرده و هشدارها را در زمان واقعی اعلام کند. 

 

چالش های روزانه کاربری 

روزانه صدها حسابرس به چندین برنامه کاربردی دسترسی پیدا می کنند. در آن پیچیدگی و نیاز به داشتن یک روش تحلیلی پیچیده نهفته است. عملاً ، کاربران نهایی فقط به برنامه های خاص نیاز دارند. به عبارت دیگر ، هر کاربر نهایی نیازی به دسترسی به هر برنامه سازمانی ندارد. عدم دسترسی به برنامه “نیاز به دانستن” و “نیاز به کار” مبتنی بر نقش ، نه تنها سطح حمله را گسترش می دهد بلکه بهره وری را نیز از بین می برد. این به کاربران نهایی انگیزه می دهد تا از فعالیت های پایه منحرف شوند. 

 

 لایسنس ARCON UBA  مشتری خود را قادر می سازد تا از طریق راه حل های زیر بر این چالش ها پیروز گردند: 

  • این ابزار تمام داده های سازمانی را بصورت متمرکز جمع می کند
  • بینش های ارائه شده توسط تجزیه و تحلیل داده ها به تیم امنیت و مدیریت ریسک برای اجرای کنترل دسترسی برنامه کمک می کند 
  • دسترسی به برنامه براساس موارد استفاده روزانه اعطا می شود 
  • دسترسی به برنامه ای غیر از مجاز توسط مدیرUBAاز طریق یک درخواست ارتقا داده شده است  
  • دسترسی بهبرنامه از طریق یک درخواست ارتفابرای مدت زمان مشخصی مجاز است  

 

 

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه