لایسنس (BIG-IP Local Traffic Manager (LTM

معرفی BIG-IP LTM

لایسنس (BIG-IP Local Traffic Manager (LTM
لایسنس (BIG-IP Local Traffic Manager (LTM

 

شرکت F5 يک شرکت آمريکايي است که کار خود را از سال ۱۹۹۶ آغاز کرد. مرکز اين شرکت در سياتل، ايالت واشنگتن قرار دارد و به عنوان بزرگ‌ترين توليدکننده محصولات ADC دنيا شناخته مي‌شود.

اين شرکت کار خود را با توليد تجهيزات Load Balancing  با نام تجاري BIG-IP  آغاز کرد. عملکرد اين تجهيز بدين گونه بود که اگر يک سرور خاموش مي‌شد و يا ترافيک زيادي بر روي آن وجود داشت، اين تجهيز بخشي يا تمام ترافيک روي سرور را به سمت سرورهاي ديگري که مي‌توانستند پاسخگوي ترافيک موجود باشند، ارسال مي‌کرد. اين شرکت که اولين ماژول را با عنوان Local Traffic Manager به دنياي فناوري اطلاعات ارائه کرد، در حال حاضر حدود ۱۳ ماژول دارد که در حوزه‌هاي ديگري چون security فعاليت مي‌کند.

تجهيزات F5 در حوزه security

تجهيزات F5 در حوزه Availability، security و Performance فعاليت مي‌کند که از اين محصولات مي‌توان به برنامه‌هاي Local Traffic Manager, Application Security Manager, Access Policy Manager, Application Acceleration Manager  و… اشاره کرد، البته برخي از اين ماژول‌ها در ايران از استقبال بيشتري برخوردار است.

يکي از ماژول‌هاي F5 که در دنيا و ايران مطرح است و رقيبي ندارد، ماژولLocal Traffic Manager  است. اين ماژول براي سازمان‌هايي که سرويس‌هاي مختلف ارائه مي‌دهند، بسيار مناسب است، چراکه وقتي بتوانيم ترافيک سرورهايي که درBack Endما هستند، با اولويت خاصي تحويل دهيم، بسيار پرکاربرد است.

بنابراين اگر بخواهيم يک تعريف کلي از ماژول LTM داشته باشيم، بايد بگوييم زماني که به صورت شرطي با يک‌سري ترافيک مواجه هستيم و تحويل سرورهايي که درBack End  سازمان هستند، داده شود، اين ماژول وارد عمل مي‌شود. در واقع به طور خلاصه بايد گفت ماژول LTM جهت مديريت ترافيک و توزيع بار ترافيک به کار مي‌رود.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص محصولات لایسنس f5 BIG-IP Software اینجا کلیک کنید

BIG-IP Local Traffic Manager

لایسنس (BIG-IP Local Traffic Manager (LTM

مزایای استفاده از BIG-IP LTM

 

  • عرضه‌ی سریع و مطمئن برنامه‌های کاربردی

بهینه‌سازی برنامه‌های کاربردی تحت وب فعلی با HTTP/2 که دسترسی مشتریان و کاربران به این برنامه‌ها را در صورت نیاز تضمین می‌نماید.

  • خودکارسازی و سفارشی‌سازی همراه با زیرساخت‌های با قابلیت برنامه‌ریزی

امکان کنترل برنامه‌های کاربردی را از مرحله اتصال و ترافیک تا پیکربندی و مدیریت با F5 iRules LX فراهم می‌نماید که به عنوان مرحله بعدی از تکامل قابلیت برنامه‌ریزیِ شبکه بوده و پشتیبانی از زبان Node.je برای پلتفرم BIG-IP را ارائه می‌کند.

  • انتقال به شبکه‌های Cloud و SDN

با این تکنولوژی، ثبات عملیاتی و تطبیق‌پذیری با نیازهای کسب‌و‌کار همراه با قابلیت‌ انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری در روند پیاده‌سازی در تمامی محیط‌های فیزیکی، مجازی و Cloud فراهم می‌گردد.

  • پیاده‌سازی و مدیریت آسان برنامه‌های کاربردی

روند پیاد‌ه‌سازی، مدیریت و کسب دید جامع نسبت به برنامه‌های کاربردی با User-Defined F5 iApps Templates تسهیل می‌گردد.

  • تامین امنیت برنامه‌های کاربردی مهم

از برنامه‌های کاربردی مهم در کسب‌وکار همراه با قابلیت دید و عملکردِ مناسب  SSLمحافظت می‌نماید.

  • هوشمندی برنامه‌ کاربردی
  • مدیریت ترافیک برنامه‌های کاربردی

BIG-IP LTM شامل فرآیند Load Balancing به صورت Static و Dynamic می‌شود که در نتیجه Single Points of Failure یا به اختصار SPOF را حذف می‌نماید. Proxyهای برنامه‌ کاربردی موجب شناخت و کسب آگاهی بیشتر در مورد پروتکل جهت کنترل ترافیک در برنامه‌های کاربردی بسیار مهم می‌گردد. 

علاوه بر این،BIG-IP LTM می‌تواند میزان عملکرد Dynamic سرورها را در یک مجموعه بررسی و ردیابی نموده و به این ترتیب نه تنها فعالیت مداوم برنامه‌های کاربردی بلکه سهولت توسعه‌ پذیری و مدیریت آن را نیز تضمین نماید.

  • ارائه برنامه‌‌ کاربردی به صورت ایمن

BIG-IP LTM این قابلیت را داراست که عملکرد مناسب SSL و قابلیت دید نسبت به ترافیک‌های Inbound و Outbound را ارائه نماید؛ بدین ترتیب با رمزگذاری تمامی موارد از Client تا سرور می‌تواند یک روند محافظت مقرون‌ به ‌صرفه را برای کاربر میسر سازد. همچنین این تکنولوژی به دفاع در برابر حملات احتمالی DDoS پرداخته و سرویس‌های ICAP را جهت یکپارچه‌سازی با فرآیند‌های Data Loss Protection یا به اختصار DLP و حتی محافظت در برابر ویروس‌ها را فراهم می‌نماید.

  • بهینه‌سازی روند ارائه‌ برنامه‌های‌ کاربردی

BIG-IP LTM با کمک فرآیند فشرده‌سازی، HTTP/2، Caching، F5 TCP Express و F5 OneConnect می‌تواند زمان‌ بارگذاری صفحات و تجربه‌ کاربران را به میزان قابل‌توجهی بهبود ‌بخشد. ضمن اینکه تصمیم‌گیری‌های Real-Time پروتکل و مدیریت ترافیک را بر اساس شرایط سرور و برنامه‌ کاربردی، مدیریت ارتباطات گسترده و Offload نمودن محتوا و TCP امکانپذیر می‌نماید.

  • مانیتورینگ و قابلیت دیدِ برنامه‌‌های کاربردی

نحوه‌ی عملکرد برنامه‌های کاربردی برای کاربران واقعی بر اساس زمان پاسخگویی، شرایط مربوط به شبکه و ساختار کاربری به صورت دقیق مانیتور می‌شود.

F5 Analytics به کسب اطلاعات آماری مربوط به برنامه کاربردی که در سطوح مختلف سرویس گزارش‌ شده می‌پردازد و از جمله آن می‌توان به URL، توان عملیاتی و تاخیر سرور اشاره کرد. علاوه بر آن می‌توان ادغام با ابزارهای موجود را با استفاده از استانداردهای صنعت از جمله sFlow، SNMP و syslog با این تکنولوژی تسهیل نمود.

F5 Analytics

ارائه اطلاعات آماری Real-Time در سطح برنامه کاربردی توسط F5 Analytics

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه