لایسنس روتر سیسکو سری ASR

لایسنس روتر سیسکو سری ASR

 

لایسنس روتر سیسکو سری ASR

لایسنس روتر سیسکو سری ASR

در شبکه های گسترده مبتنی بر IT مانند اینترنت، لایسنس روتر دستگاهی است که بهترین راه را جهت ارسال یک بسته اطلاعاتی به مقصد تعیین می کند. روتر یک دستگاه لایه ۳ می باشد یعنی در واقع در مدل OSI  در لایه ۳ یا همان شبکه کار می کند. به این صورت که دو یا چند شبکه محلی که از هم جدا بوده و سیستم آدرس دهیIP  متفاوتی دارند را به بهم اتصال داده و بین آنها مسیریابی می کند.

در حقیقت می توان گفت روترها در شبکه نقش Geteway  را دارند و به همین دلیل packet ها برای انتقال از یک شبکه به شبکه دیگر باید از روتر یا Geteway شبکه عبور کنند و اینجاست که اهمیت عمل مسیر یابی مشخص می شود. البته قابل ذکر است که روترها و بخصوص روترهای سیسکو با گذشت زمان پیشرفت کرده و امکانات امنیتی زیادی به آنها اضافه شده است.

ASR Routers

این سری از روتر های سیسکو برای سرویس دادن به تبادل اطلاعات تعداد بسیار زیادی کامپیوتر تولید شده است و مناسب استفاده در شبکه‌های بسیار بزرگ است. این سری از روتر های سیسکو عملکرد روتر و سوئیچ را با هم ترکیب کرده و هم در لایه سوم و هم در لایه دوم به فعالیت می‌پردازند. این روتر ها در ظرفیت‌ها و مدل‌های مختلف با ابعاد و ماژول‌های متفاوت تولید شده‌اند و با توجه به نیاز در شبکه باید به خرید آن‌ها اقدام کرد. مدل های مختلف آن شامل:

  • سری ASR 9000
  • سری ASR 5000
  • سری ASR 1000
  • سری ASR 920
  • سری ASR 900

این مقاله برای شما مفید بود ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. شمارش آرا: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.