لایسنس سوئیچ سیسکو سری Catalyst

لایسنس سوئیچ سیسکو Catalyst
لایسنس سیسکو

لایسنس سوئیچ سیسکو سری Catalyst

سوئیچ سیسکو سری Catalyst

سوئیچ‌های سری کاتالیست سیسکو شامل مجموعه سوئیچ های Backbone و Access این برند مطرح در عرصه شبکه میشوند. جدیدترین عضو خانواده سویچ های کاتالیست سیسکو سری 9000 است که علاوه بر سویچ میتوانند نیازهای شبکه وایرلس شبکه را نیز پاسخگو باشند.

ویژگی های سوئیچ کاتالیست سیسکو

تمامی مدل های سویچ Cisco Catalyst علاوه بر ویژگی های لایه دو شبکه در بستر اترنت، از VLAN ، Trunking و قابلیت های QoS پشتیبانی میکنند و از سیستم عامل ارتقا یافته IOS XE بهره میبرند. همچنین اکثر این سوئیچ  ها قابلیت های لایه سه را نیز ( مثل یک روتر ) پشتیبانی میکنند، مانند: تکنولوژی های  مسیریابی OSPF و یا BGP.

این سوئیچ ها با بهره گیری از ساختار و طراحی ماژولار با قابلیت جایگزین کردن کارت ها ، منبع تغذیه و فن ها زیرساختی مطلوب و مقیاس پذیر و High Available را برای شبکه مهیا میکنند. بوسیله این ویژگی در مواقع حادثه و خرابی، هریک از این ماژول ها قابل تعویض و جایگزینی در کمترین زمان ممکن و بدون تاثیر در کارکرد سوئیچ هستند.

در سری های Backbone این سری مانند کاتالیست 9500 و 9600، مسئولیت جابجایی بسته های شبکه برعهده سوپروایزرهای پرقدرتی میباشند که پاسخگوی ترافیک های شبکه های با مقیاس بزرگتر همانند دیتاسنترها نیز است. همچنین در سری سوئیچ های کاتالیست 9000 سیسکو مدیریت و اعمال تغییرات با بهره گیری از سیستم عامل قابل برنامه ریزی IOS XE بشکل محسوسی بهبود یافته است که این امر موجب رهایی مدیران شبکه از پیچیدگی اعمال تغییرات در بستر شبکه شده است.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سوئیچ سیسکو اینجا کلیک کنید.

تکنولوژی StackWise

با بهره گیری از تکنولوژی StackWise که نوآوری مهمی از شرکت سیسکو میباشد، تمامی سویچ های کاتالیست میتوانند با کابل های Stack به هم متصل شوند و بعنوان یک سوئیچ واحد کار کنند. این امر اجازه مدیریت راحت تر را به مدیران شبکه میدهد و پهنای باند بیشتری را نسبت به تکنولوژی های Uplink موجود فراهم میکند. در صورتی که یک از سوئیچ های درون Stack ، دچار مسئله شود، مابقی سوئیچ ها به فعالیت ادامه میدهند و از هرگونه اختلالی درون شبکه جلوگیری میکند.

لایسنس سوئیچ سیسکو سری Catalyst

تمامی ویژگی‌های سری سوئیچ های کاتالیست سیسکو نیاز به فعال سازی در سایت مدیریت هوشمند لایسنس های سوئیچ سیسکو را دارند. با خریداری اسمارت لایسنس Catalyst سیسکو ( که در دسته‌ی لایسنس سیسکو میباشد) بوسیله اسمارت اکانت فرد و یا سازمان و با ارتباط دستگاه از طریق اینترنت به وبسایت CSSM میتوانید سوئیچ سری کاتالیست سیسکو خود را در این رجیستر نمایید. همچنین لایسنس PLR کاتالیست سیسکو برای اکثر مدل های سوئیچ های این شرکت و بمنظور فعالسازی تمامی قابلیت های این دستگاه ها و بدون نیاز به اینترنت قابل استفاده میباشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه