لایسنس سوئیچ سیسکو Catalyst 9800

لایسنس سیسکو

لایسنس سوئیچ سیسکو Catalyst 9800 با پشتیبانی از تکنولوژی‌های روز، انعطاف بالایی در راه اندازی و قابلیت اجرا در محیط‌های مجازی، کلود و هم به صورت سخت افزاری یکی از گزینه های ایده آل برای این منظور بحساب می‌آید. این خانواده از وایرلس کنترل‌های سیسکو با بهره گیری از سیستم عامل ماژولار و پرقدرت سیسکو IOS XE با ساختار باز و معماری قابل برنامه ریزی بهترین انتخاب برای شبکه‌ها در حال رشد و سازمان‌های پیشرفته می‌باشد. همچنین با پشتیبانی از HA و تکنولوژی آپدیت بی‌نظیر نرم‌افزارهای سیسکو و امکان نصب Patch ها بدون نیاز به خاموش شدن دستگاه و اختلال در سرویس ها، موجب راحت‌تر شدن این فرآیندها و افزایش اطمینان مشتریان می‌شود.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سیسکو اینجا کلیک کنید.

وایرلس کنترلر کاتالیست 9800 سیسکو میتواند هم بصورت فیزیکی برروی سرورهای UCS سیسکو و هم بصورت مجازی برروی کلودهای خصوصی ( Private Cloud ) مانند VMware ،KVM ،NFVIS و Cisco ENCS و یا کلودهای عمومی ( Public Cloud )  مانند کلود Amazon AWS راه اندازی شود.

مدل ها و ویژگی ها

سری وایرلس کنترلرهای کاتالیست 9800 سیسکو در سه مدل فیزیکی و یک مدل مجازی قابلیت راه‌اندازی در شبکه را دارند.

وایرلس کنترلر Cisco Catalyst 9800-80

 

لایسنس Cisco

 

این دستگاه ماژولار با اندازه 2RU توانایی پشتیبانی تا بیش از 6000 اکسس پوینت و تا 6400 کاربر شبکه را هم بوسیله اتصال با کابل‌های مسی از قبیل Cat6 و هم کابل‌های فیبر نوری را دارا می‌باشد و تا 80Gbps Through انتقال داده را فراهم میسازد. همچنین برروی این دستگاه پورت های Uplink مختلف با سرعت های 1GE ، 10GE ، 40GE و 100GE با استفاده از ماژول‌های مختلف قابل دسترسی می‌باشد. این محصول برای شبکه‌هایی پیشرفته و با ابعاد بزرگ مناسب می‌باشد.

وایرلس کنترلر Cisco Catalyst 9800-40

 

لایسنس Cisco Catalyst

 

این دستگاه با اندازه 1RU توانایی پشتیبانی تا بیش از 2000 اکسس پوینت و تا 3200 کاربر شبکه را هم بوسیله اتصال با کابل‌های مسی از قبیل Cat6 و هم کابل‌های فیبر نوری را دارا می‌باشد و تا 40Gbps Through انتقال داده را فراهم می‌سازد. این محصول برای شبکه‌هایی پیشرفته و با ابعاد متوسط مناسب می‌باشد.

وایرلس کنترلر Cisco Catalyst 9800-CL

لایسنس سوئیچ سیسکو

 

این محصول جزء نسل پیشرفته وایرلس کنترلرها بحساب میاید که بصورت مجازی در کلودهای عمومی و خصوصی امکان پیاده سازی یک وایرلس کنترلر قدرتمند را با امنیت و HA بالا ممکن ساخته است. این نرم افزار براحتی برروی پلتفرم های مختلف از قبیل VMware ESXi ، Linux KVM ، AMAZON AWS راه اندازی میشود.

 

Cisco Catalyst 9800 embedded wireless on a Cat 9k Switch

catalyst 9800 license

 

همچنین برروی تمامی سوئیچ های سری Catalyst 9000 سیسکو یک ماژول پیش فرض نصب می‌باشد. با فعالسازی آن، ماژول وایرلس کنترلر نیز برروی سویچ فعال شده و میتواند از 200 اکسس پویت و از 4000 کاربر پشتیبانی نماید. این ویژگی با بهره‌گیری از قابلیت‌های فوق العاده و منعطف سیستم عامل IOS XE امکان پذیر می‌باشد.

لایسنس سیسکو Catalyst 9800

برای استفاده از ویژگی‌های محصولات سری کاتالیست 9000 سیسکو که وایرلس کنترلرهای 9800 هم شامل آن‌ها می‌شود. ابتدا باید دستگاه بوسیله اسمارت لایسنس‌های سیسکو فعال شوند. در این روش تمامی قابلیت‌های دستگاه‌های درون شبکه با اتصال مستقیم به وبسایت و یا با استفاده از سرور مدیریت لایسنس‌ها ( SSM On-Premise ) و با استفاده از لایسنس‌های موجود و خریداری شده توسط اسمارت اکانت سیسکو فرد و یا سازمان، فعال خواهد شد.

همچنین برای محیط هایی که بخاطر مسائل امنیتی و سیاست‌های داخلی، دسترسی مستقیم به این سرورها ندارند میتوان از لایسنس SLR سیسکو برای فعالسازی قابلیت‌های مشخص و لایسنس PLR سیسکو برای فعالسازی تمامی قابلیت‌های دستگاه و به بصورت دائمی استفاده کرد. در حال حاضر بهترین روش برای فعال سازی این دستگاه‌ها بصورت دائمی، استفاده از لایسنس سیسکو Catalyst 9800 و بصورت PLR میباشد. برای این منظور ابتدا باید قابلیت License Reservation را درمحیط CLI دستگاه بصورت زیر فعال نمایید:

switch(config)#license smart reservation enable

در مرحله بعد از روی دستگاه باید request code ایجاد شود.

switch #license smart reservation request local

Request code دریافت شده و اطلاعات دستگاه خود را به شرکت تامین کننده تحویل بدهید. سپس Authorization Code و یا فایل حاوی آن را دریافت نمایید.

در مرحله بعد با وارد کردن authorization code برروی دستگاه تمامی قابلیت ها برای آن و بصورت دائمی فعال خواهد شد.

switch # license smart reservation install [Code]

یا در صورت در اختیار داشتن فایل :

switch # license smart reservation install file {flash: filename | tftp://filepath}

در نهایت با دستور زیر میتوانید از وضعیت فعالسازی دستگاه مطلع شوید:

switch # show license reservation

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه