لایسنس سیسکو DNA Center

سیسکو DNA Center

 

سیسکو Digital Networking Architecture Center یا سیسکو DNA Center پلتفرمی برای مدیریت جامع شبکه و تجهیزات سیسکو بواسطه محیطی گرافیکی و قابل برنامه ریزی است که میتوان بصورت سرور سخت افزاری یا برروی کلود آن را پیاده سازی نمود. پلتفرم Cisco DNA باعث می‌شود تا زمانی را که صرف زمان‌بندی و تکرار کارهای پیکربندی شبکه می‌کنید، ذخیره کنید تا بتوانید بر نوآوری مورد نیاز تجارت خود تمرکز کنید. این پلتفرم در جهت راهبرد Intent-based networking سیسکو میباشد که در آن با استفاده از فرآیندهای اتوماتیک حجم کاری مورد نیاز و پیچیدگی های موجود در تنظیمات تجهیزات را کاهش میدهد.

بواسطه وب پنل گرافیکی این پلتفرم میتوان تجهیزات سیسکو را برروی آن اضافه ، تنظیم ، مانیتور و عیب یابی کرد. همچنین بواسطه نقشه ها و داشبوردهای متنوعی که سیسکو DNA در اختیار مدیران شبکه قرار میدهد، امکان طراحی جامعی از محیط شبکه و فضاهای سازمان و IP های اختصاص یافت به آنها را فراهم میکند.

علاوه بر این، با کمک گیری از قابلیت های اتومات سازی ( Automation ) میتوان سیاست های متفاوت برای دسترسی و یا عدم دسترسی به منابع سازمان، IP-based ACL و سیاست های QoS برای گروه خاصی از کاربران در نظر گرفت. بواسطه این پلتفرم پرقدرت میتوان کاربران و کلاینت ها را در هنگام ورود به شبکه و بصورت Plug-and-Play احراز هویت کرد تا از ورود اشخاص غیر مجاز جلوگیری بعمل آید.

 

سیسکو DNA Center

 

داشبوردهای مدیریتی متنوع در این پلتفرم این امکان را فراهم میکند تا تمامی کاربران و تجهیزات شبکه از لحاظ نحوه عملکرد و رفتار مانیتور شوند و اطلاعات جمع آوری شده از شبکه بصورت نمودارهای مختلف به نمایش درآید. این پلتفرم با بهره گیری از مجموعه وسیعی از API  ها و Script هایی از قبیل Python امکان هماهنگ شدن با 3rd-Party-Application ها بمنظور اتومات سازی فرآیندها را فراهم کرده و انعطاف پذیری و مدیریت شبکه را ارتقا میبخشد.

تکنولوژی Cisco DNA Analytics and Assurance

در فرآیندهای Analytics و Assurance ، با استفاده از مشاهده شبکه، به بهبود عملکرد آن و ارائه بهترین تجربه برای کاربران و اپلیکیشن ها پرداخته می‌شود. این راهکار با هدف پیش‌بینی اتفاقات پیش رو ، شبکه را مانیتور نموده و اطلاعات مربوط به تجهیزات، برنامه‌های کاربردی و کاربران را جمع‌آوری و پردازش می‌کند، سپس آنها را برروی یک داشبورد بخصوص  جهت مدیریت تمامی فرآیندهای آنالیز ارائه می‌نماید.

Cisco DNA Analytics and Assurance این قابلیت را داراست که با APIC-EM ، که یک کنترلر در معماری Leaf-and-Spine سیسکو میباشد، ادغام شده و قابلیت خودکارسازی در پیکربندی را بر روی تجهیزات شبکه فراهم نماید. این تکنولوژی حتی در صورت عدم بروز مشکل به ارزیابی روندهای موجود در شبکه می‌پردازد تا حوزه‌های بروز نقص در عملکرد یا ظرفیت در آینده را شناسایی نماید؛ بنابراین امکان کاهش مشکلات پیش از تاثیر بر روی شبکه فراهم می‌گردد.

مدیریت لایسنس ها بوسیله سیسکو DNA Center

ویژگی مدیریت لایسنس های سیسکو DNA Center با قابلیت هماهنگی با وب سایت مدیریت لایسنس های سیسکو CSSM ، این امکان را مهیا میکند تا مدیران به تمامی لایسنس های تجهیزات درون شبکه خود اشراف کامل داشته باشند. همچنین مدیران میتوانند اسمارت اکانت های خود را با DNA Center هماهنگ کنند و از طریق این پلتفرم تغییرات لازمه برروی لایسنس های اسمارت خود اعمال نمایند و از تعداد لایسنس های مصرفی و تاریخ انقضای آنها اطلاع داشته باشند.

لایسنس Cisco DNA Center

تمامی تجهیزات شبکه سیسکو از قبیل روتر ، سوئیچ و سرویس های امنیتی مانند سیسکو ISE و سیسکو پرایم علاوه بر دارا بودن لایسنس های Essential ، Advantage و  Premier که ویژگی های مختلف را برای آنها فعال میسازند، برای بهره مندی از قابلیت های سیسکو DNA Center و هماهنگ شدن با این پلتفرم نیازمند لایسنس Cisco DNA Essentials ، لایسنس Cisco DNA Advantage و در حالت فول لایسنس Cisco DNA Premier میباشند. این لایسنس ها بصورت Subscription برروی سیسکو DNA Center قرار میگیرند و با اتصال هردستگاه به این پلتفرم یک لایسنس مربوطه از مجموعه لایسنس های موجود ( License Pool ) کم میشود.

ویژگی های این لایسنس ها در عکس زیر نمایش داده شده است.

 

سیسکو DNA Center

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه