لایسنس سیسکو فایرپاور سری 2100

برای مشاهده جدول پارت نامبر این محصول لایسنس سیسکو فایرپاور سری 2100 کلیک کنید.

سیسکو فایرپاور سری 2100

لایسنس سیسکو فایرپاور سری 2100
لایسنس سیسکو فایرپاور سری 2100

 

با توجه به اینکه دستگاه های متصل به شبکه روز به روز در حال  افزایش می باشند، همین دستگاه ها به اولین هدف برای حمله های سایبری تبدیل شده اند. جالب است بدانید که پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۰، ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت متصل خواهد شد. این موارد می توانند نیاز به امنیت در شبکه را ضروری تر از قبل کنند. بنابراین استفاده از تجهیزات امنیتی جهت حفاظت از شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و ادارات دولتی امری ضروری و حیاتی شمرده می شود.

لایسنس سیسکو فایرپاور سری 2100 دستگاهی امنیتی است که ترافیک ورودی و خروجی شبکه را نظارت و کنترل می کند و براساس مجموعه قواعد امنیتی تعریف شده تصمیم می گیرد که کدام ترافیک، از کدام  نوع را مجاز دانسته یا مسدود کند. فایروال ها بیش از ربع قرن است که به عنوان اولین محصول دفاعی در امنیت شبکه حضور داشته اند . این ابزار ها، به عنوان دیواری ما بین شبکه های داخلی کنترل شده که امنیت مورد اعتماد دارند و شبکه های بیرونی غیر قابل اعتماد ، همچون اینترنت ایجاد می کنند.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سیسکو Firepower اینجا کلیک کنید.

یک سیستم فایروال میتواند سخت افزاری ، نرم افزاری و یا ترکیبی از هر دوی آنها باشد. از نمونه فایروال های شرکت سیسکو می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

فایروال سیسکو سری ASA 5500-X

فایروال سیسکو سری FirePower 2100

فایروال سیسکو سری    FirePower 4100

فایروال سیسکو سری FirePower 9300

در ادامه مبحث به بررسی سری FirePower 2100 خواهیم پرداخت. فایروال های سری 2100 به سازمان‌ها این امکان را می‌دهند تا بدون نگرانی الگوهای تجاری دیجیتالی نوین را دنبال کنند. این فایروال های سیسکو می‌توانند تا ۲۰۰% میزان Throughput بیشتری (حتی زمانی که  Inspection در حالت On قرار دارد) نسبت به محصولات مشابه رقبا ارائه دهند. تمامی فایروال‌های سری 2100 دارای Port Density برابر با 10GbE Connectivity و ابعاد جمع و جور 1RU هستند.

فایروال سیسکو سری Firepower 2100 از جمله محصولات امنیتی کمپانی سیسکو می باشد که شامل مجموعه ای چهار تایی از پلتفرم های امنیتی Threat-focused NGFW هستند. زمانی که توابع پیشرفته Threat فعال می شود این فایروال کارایی پایدار فوق العاده ای را ارائه می دهد. در نتیجه دیگر امنیت در غیاب کارایی شبکه به دست نمی آید بلکه هر دو همزمان حفظ می شوند. در این پلتفرم ها معماری CPU چند هسته ای جدیدی ضمیمه شده است که همزمان فایروال، رمزنگاری و توابع نفوذ تهدید ها را بهینه می کند. با توجه به محدوده توان عملیاتی فایروال های سری 2100، موارد استفاده ای از Edge اینترنت تا مرکز داده را در بر می گیرد.

به بیانی دیگر این سری از نظر سخت افزاری دارای یک پردازنده انحصاری مخصوص شبکه می باشد که به آن Network Processor Unit (NPU) گفته می شود. این پردازنده کارهای پایه ای فایروال نظیر NAT، مسیریابی، QoS و غیره را انجام می دهد علاوه بر این یک پردازنده قدرتمند x86 مخصوص پردازش دقیق بسته ها (Deep Packet Inspection) می باشد. در مدل های 2130 و 2140 از این سری،این قابلیت را داراست که بتوان Network Module اضافه کرد تا در صورت نیاز به پورت های بیشتر به مشکل بر نخوریم. فایروال سری 2100 به صورت پیش فرض دارای 8 اینترفیس از نوع Copper با سرعت 1Gbps و همچنین دارای 4 اینترفیس از نوع SFP می باشد.

ویژگی های فایروال سری 2100

Threat-focused NGFW

این سری از محصولات، با دفاعی قوی تر در برابر تهدیدها انعطاف پذیری را بهبود می بخشند، کارایی را حفظ می کنند، کنترل اپلیکیشن Granular را به کار می بندد، در برابر بدافزارها از شبکه محافظت می کنند، زمان لازم برای تشخیص و اصلاح را کاهش می دهند و با استفاده از رابط مدیریتی On-device پیچیدگی را کاهش می دهند.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سیسکو اینجا کلیک کنید.

کارایی و تراکم پورت بهینه شده

توان عملیاتی این فایروال ها از 2Gbps تا 8.5Gbps می باشد. 16 پورت 1GE را در مدل های Low-end پشتیبانی می کند همچنین در مدل های High-end حداکثر 24 پورت 1GE یا 12 پورت 10GE فراهم می کند. تمام محصولات در این رده در فرم فاکتور 1RU ارائه می شوند.

معماری نوین

زمانی که از طریق مسیریابی بارهای کاری مختلف به تراشه های گوناگون میرسند، بررسی تهدید فعال می شود. فایروال سری 2100 به واسطه Dual-CPU منحصر به فردی که ارائه می دهد، معماری چند هسته ای و کارایی را حفظ می کند. فعال کردن ویژگی های حفاظت از تهدید تاثیری بر روی توان عملیاتی فایروال ندارد.

مدیریت برای پاسخگویی به نیازهای شما

Cisco Firepower NGFW، زمان کمتری را جهت پیکربندی صرف می کند و از لحاظ مدیریت نیز هزینه کمتری دارد.

 این سری از فایروال های کمپانی سیسکو در چهار مدل تولید می شود.

  • Firepower 2110
  • Firepower 2120
  • Firepower 2130
  • Firepower 2140

مشخصات فنی مدل های مختلف سری FirePower 2100

 

Firepower 2110

Up to 2.0 Gbps

Multiservice capable

12×1 GE fixed . 4 SFP (1GE) ports

1RU

Firepower 2120

    Up to 3 Gbps

    Multiservice capable

12 x 1 GE fixed, 4 SFP (1 GE) ports

    1RU

Firepower 2130 

    Up to 5 Gbps

    Multiservice capable

    Up to 24 x 1 GE or 12 X 1GE and 12x10GE ports

    1RU

Firepower 2140

    Up to 8.5 Gbps

    Multiservice capable

    Up to 24 x 1 GE or 12 X 1GE and 12x10GE ports

    1RU

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه