لایسنس روتر سیسکو ISR 4000

برای مشاهده جدول پارت نامبر لایسنس روتر سیسکو ISR 4000 اینجا کلیک کنید

معرفی روتر Cisco 4000 Series Integrated 

 

لایسنس روتر سیسکو ISR 4000
لایسنس روتر سیسکو ISR 4000

یک روتر دستگاهی است که بسته‌های داده‌ای دستگاه‌های موجود در شبکه را به مقصد مناسب رسانده و با این کار آن‌ها را به اینترنت متصل می‌کند. این داده‌ها می‌توانند بین چند دستگاه در شبکه باشند یا از دستگاهی به سمت اینترنت فرستاده شوند. روتر یک آدرس آی پی (IP) به هر کدام از دستگاه‌های شبکه می‌دهد تا در هنگام دریافت و ارسال داده‌ها، آدرس مقصد یا مبدا خود را بداند. با این کار، روتر مطمئن خواهد بود که بسته‌های ارسالی یا دریافتی همیشه به مقصد صحیح خود خواهند رسید و در مسیر شبکه گم نمی‌شوند. روترها مدل های مختلفی دارند، در اینجا می خواهیم شما را با روترهای سری Cisco Router ISR 4000 آشنا کنیم.

از اجزای مهم در ارتباطات WAN یک سازمان می توان به روترها اشاره کرد. در حقیقت ارتباطات WAN مانند خطوط اینترنتی، خطوط MPLS و خطوط اینترانت به روتر متصل شده و سپس به شبکه وارد می شود. روترها بیشتر در لبه یا edge شبکه قرار گرفته و نقش مهمی در امنیت شبکه ایفا می کند.


برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس روتر سیسکو ISR اینجا کلیک کنید

مشخصات روترهای سری Cisco 4000 :

  • قابلیتهای جدید روترهای لایسنس سیسکو روی خطوط WAN که به SDWAN شهرت دارند بر روی این سری  از روترها وجود دارد.
  • معرفی IWAN یا Intelligent WAN: راهکار IWAN  مجموعه ای از قابلیتهایی است که مدیریت ترافیک و امنیت را روی خطوط WAN برای شرکت ها و سازمانها ارائه می دهد. کاهش هزینه های مربوط به اجاره خطوط WAN و توسعه شبکه MPLS VPN از دیگر مزایای IWAN به حساب می آید.
  • پشتیبانی از DMVPN( Dynamic Multipoint VPN) که قابلیتی جذاب در سیستم عامل IOS سیسکو بوده که برای پیاده سازی یک نوع  IPSEC VPN بکار می رود که در آن یک معماری مرکزی برای ارتباطات vpn شعب شرکتها و یا کارکنان به هم وجود دارد. در این راهکار همه شعب یا دفاتر سازمان روی خطوط WAN و اینترنت بصورت همزمان بدون وجود پیچیدگی های معمول در پیاده سازی بهم دسترسی خواهند داشت.
  • پشتیبانی از zone-based firewall یا ZFW که یک مدل جدید در کانفیگ فایروال می باشد.
  • قابلیت پیاده سازی VOIP به وسیله روتر سری Cisco 4000 بوسیله قابلیت CME ) Cisco Communications Express) وجود دارد.
  • دارای چیپ سخت افزاری اختصاصی برای پردازش اطلاعات مربوط به IPSEC VPN

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک به موسسه خیریه