لایسنس روتر سیسکو سری NCS

cisco ncs license

روتر NCS سیسکو

در حالی که حجم ترافیک روزانه همواره درحال رشد میباشد، Service Provider ها بدنبال راهکارهایی نوین و مقرون بصرفه برای نیازهای حال و آینده خود هستند. سیسکو بعنوان شرکتی پیشگام در این صنعت راهکارهای جدیدی را برای این سازمان ها و دیتاسنترهای آنها فراهم ساخته است.

با بهره گیری از سیستم های چند شاسی سری روترهای Network Convergence System یا به اختصار روتر سیسکو NCS،  مشتریان می توانند دستگاه های مورد نیاز خود را به شبکه خود و بدون افزایش پیچیدگی های طراحی اضافه کنند. لایسنس روتر سیسکو سری NCS  یک سیستم مقیاس پذیر برای مدیریت کلی شبکه های دیتاسنتر میباشد و باعث بهبود و دردسترس بودن همیشگی سرویس این ارگان ها استفاده میشود. این روترها در سایزهای مختلف و برای محیط هایی با نیاز به تعداد پورت بالا برروی روتر کاربرد دارند.

ویژگی  های روتر NCS

 • مقیاس پذیری آسان در یک سیستم یک تا چند شاسی در ساختاری ماژولار
 • مدیریت متمرکز بدون در نظر گرفتن مقیاس سیستم چند شاسی
 • پشتیبانی از قطعات FCC، Switching Fabric، فن ها و منبع تغذیه
 • با استفاده از سیسکو IOS XR Software
 • High Availability
 • پشتیبانی از پروتکل مسیریابی IP و Multiprotocol Label Switching
 • پشتیبانی از QoS
 • ساختار Multi-Chassis با سرعت 1Tbps به ازای هر Slot

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس روتر سیسکو اینجا کلیک کنید.

مدل‌ها و ویژگی‌های روتر سیسکو سری NCS

لایسنس روتر سیسکو سری NCS دارای مدل‌ها و ویژگی‌های متنوعی میباشد که عبارتند از:

 1. روتر NCS 1000 سیسکو
 2. روتر NCS 2000 سیسکو
 3. روتر NCS 4000 سیسکو
 4. روتر NCS 5000 سیسکو
 5. روتر NCS 5500 سیسکو
 6. روتر سریNCS 5700 سیسکو
 7. روتر NCS 6000 سیسکو

روتر NCS 1000 سیسکو

 این سری از روترها با اندازه  2RU (Rack-Unit) در روتر NCS 1002 و با بهره گیری از سیستم عامل سیسکو IOS XR ، تا 2Tbps ظرفیت را پشتیبانی میکند و برای دیتاسنترها و شبکه هایی با ابعاد متوسط کاربرد دارد.

روتر NCS 2000 سیسکو

این سری از روترها با اندازه 2RU در روتر NCS 2002 سیسکو ، اندازه 6RU در مدل NCS 2006 سیسکو و اندازه 15RU در روتر NCS 2015 سیسکو و با بهره گیری از سیستم عامل سیسکو IOS XR ، تا 19.2Tbps ظرفیت را پشتیبانی میکند و عموما به منظور DWDM Transport در شبکه های فیبر نوری پیشرفته کاربرد دارد.

روتر NCS 4000 سیسکو

 این سری از روترها با اندازه 16RU در روتر NCS 4009 سیسکو ، اندازه 24RU در مدل NCS 4016 سیسکو و با بهره گیری از سیستم عامل سیسکو IOS XR ، تا 3.2Tbps ظرفیت را پشتیبانی میکند و عموما در شبکه های Carrier Ethernet با مقیاس متوسط تا بزرگ کاربرد دارند.

روتر NCS 5000 سیسکو

 این سری از روترها با اندازه 1RU در روتر NCS 5001 سیسکو و روتر NCS 5011 سیسکو ، اندازه 2RU در مدل NCS 5002 و با بهره گیری از سیستم عامل سیسکو IOS XR ، تا 960Gbps ظرفیت را پشتیبانی میکند و عموما به منظور MPLS Aggregation برای ارتباطات و شبکه های Metro Ethernet در شبکه هایی با مقیاس متوسط کاربرد دارد.

روتر NCS 5500 سیسکو

 این سری از روترها با اندازه 13RUدر روتر NCS 5508 سیسکو و با بهره گیری از سیستم عامل سیسکو IOS XR ، تا 28Tbps ظرفیت را پشتیبانی میکند و عموما به منظور WAN Aggregation در دیتاسنترهای پیشرفته و در مقیاس بزرگ کاربرد دارد.

روتر سریNCS 5700 سیسکو

 این سری که در اصل بعنوان Line Card برروی روترهای NCS 5500 سیسکو قابل نصب میباشند، تا 4.8Tbps را پشتیبانی میکنند و با در اختیار داشتن پردازنده ها و اجزای پشتیبان پاسخ گوی نیازهای هر شبکه پیشرفته ای هستند.

روتر NCS 6000 سیسکو

این سری از روترهای مقیاس پذیر و دارای شاسی پیشرفته ( روتر NCS 6008 سیسکو ) و با بهره گیری از سیستم عامل پرقدرت سیسکو IOS XR تا 16Tbps ظرفیت را در حالت تک شاسی و تا 1.2PBps در حالت چند شاسی را پشتیبانی میکند و پیشرفته ترین سری روترهای Cisco NCS بحساب میاید. این روترها بمنظور فعالیت در سطح Carrier و شبکه های زیرساختی طراحی شده اند.

لایسنس روتر سیسکو سری NCS

درباره لایسنس روتر سیسکو سری NCS این نکته قابل ذکر است که اکثر این اعضای این سری از شیوه جدید لایسنس های سیسکو و یا اسمارت لایسنس سیسکو پشتیبانی میکنند. در این شیوه مدیریت و فعال کردن ویژگی های دستگاه ها بوسیله وبسایت مدیریت هوشمند لایسنس های سیسکو و یا CSSM امکان پذیر است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

کمک به موسسه خیریه