لایسنس روتر سیسکو NCS 1000

لایسنس روتر سیسکو NCS 1000

روتر سری Cisco Network Convergence System (NCS) 1000 Series

 

یک روتر دستگاهی است که بسته‌های داده‌ای دستگاه‌های موجود در شبکه را به مقصد مناسب رسانده و با این کار آن‌ها را به اینترنت متصل می‌کند. این داده‌ها می‌توانند بین چند دستگاه در شبکه باشند یا از دستگاهی به سمت اینترنت فرستاده شوند. روتر یک آدرس آی پی (IP) به هر کدام از دستگاه‌های شبکه می‌دهد تا در هنگام دریافت و ارسال داده‌ها، آدرس مقصد یا مبدا خود را بداند. با این کار، روتر مطمئن خواهد بود که بسته‌های ارسالی یا دریافتی همیشه به مقصد صحیح خود خواهند رسید و در مسیر شبکه گم نمی‌شوند. روترها مدل های مختلفی دارند، در اینجا می خواهیم شما را با روترهای سری Cisco Network Convergence System (NCS) 1000 Series آشنا کنیم.

روترهای سری NCS 1000 مدل های مختلفی را شامل می شوند، از جمله این مدلها Cisco NCS 1001، Cisco NCS 1002، Cisco NCS 1004 می باشد.

Cisco NCS 1001

رشد سریع ظرفیت درمرکز داده و بین مراکز داده نیاز به راه حل های شبکه در مقیاس ابری(Cloud scale) را ایجاد کرده است که امکان نظارت سریع و ساده را با نظارت پیشرفته فراهم می کند. سیستم همگرایی شبکه Cisco 1001 (NCS 1001) همه اینها و موارد دیگر را ارائه می دهد. Cisco NCS 1001 یک سیستم خط متراکم تقسیم طول موج متراکم (DWDM) است که به صورت مکانیکی برای محیط های Data center برای حداکثر ظرفیت، بهینه سازی شده است.

Cisco NCS 1002

برای دستیابی به راندمان بهینه، در مرکز داده و بین مراکز داده ، به ظرفیت بیشتری برای پاسخگویی به تقاضای پهنای باند، همراه با یک form factor کوچک و استفاده از انرژی کم، نیاز می باشد. مقیاس بزرگتر، چابکی و قابلیت برنامه نویسی نیز برای پاسخ سریع به یک محیط سرویس بطور فزاینده پویا لازم است. سیستم همگرایی شبکه Cisco 1002 (NCS 1002) همه اینها و موارد دیگر را ارائه می دهد. این نرم افزار از Cisco nLight Silicon برای ترکیب قابلیت Multimodulation با soft-decision Forward Error Correction (SD FEC) استفاده می کند تا نرخ انعطاف پذیری را در مقابل میزان حداکثر عملکرد نوری معامله کند و حداکثر 2Tbps را در 2RU به دست آورد.

Cisco NCS 1004

ترافیک ویدئو به سرعت در حال رشد است. تماشای میزان ویدئویی که هر ماه در سال ۲۰۲۱ از شبکه های جهانی IP عبور می کند، بیش از ۵ میلیون سال طول خواهد کشید. هر ثانیه، یک میلیون دقیقه محتوای ویدیویی از شبکه عبور می کند. شبکه های تحویل محتوا (CDN) تا سال ۲۰۲۱، ۷۱ درصد از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص خواهند داد. ارائه دهندگان محتوا باید شبکه های خود را با سرعت تر کنند تا از تقاضای فیلمبرداری بیشتر استفاده کنند. شبکه ها باید در ذهن با “مقیاس وب” طراحی شوند. یک شبکه در مقیاس وب باید در حالی که از لحاظ عملیاتی ساده باشد، از لحاظ سرعت گسترش یابد. سیستم همگرایی شبکه 1004 بهترین عملکرد در کلاس را برای برنامه های مترو، مسافت طولانی و زیر دریایی فراهم می کند در حالی که برای استقرار و مدیریت ساده است.

 

ویژگی های Cisco NCS 1000 series’

  • مقیاس گسترده: با استفاده از Cisco NCS 1000 series ظرفیت ، کنترل و دید در شبکه خود را می توانید افزایش دهید.
  • با استفاده از Cisco NCS 1000 series می توانید با تقسیم طول موج متراکم (DWDM) با مقیاس انعطاف پذیری شدید ، عملیات خود را ساده سازی کنید.
  • امکان پاسخ دهی سریع به رشد ترافیک و خدمات جدید را فراهم می کند.

 

 

 

این مقاله برای شما مفید بود ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *