لایسنس روتر سیسکو سری NFV

لایسنس روتر سیسکو سری NFV
لایسنس روتر سیسکو سری NFV

زیرساخت پیشرفته مجازی سیسکو یا سیسکو NFV

امروزه وقتی تجهیزات و زیرساخت های شبکه از حالت سخت افزاری به صورت مجازی تغییر میابند شاهد تاثیر بسزایی در کارایی شبکه ها میشویم. بسیاری از ارایه کنندگان سرویس های مخابراتی به دنبال راهی هستند تا مسیرشان را به سمت تکنولوژی مجازی سازی تغییر دهند. چرا که NFV باعث کاهش وابستگی آنها به سخت افزارها و ابزارهای مدیریتی آنها می شود. بصورت کلی NFV و یا Network Function Virtualization به مفهوم جایگزینی تجهیزات شبکه مانند روتر ها و فایروال ها با نرم افزارهایی است که بر روی سرور های تجاری راه اندازی شده اند.

cisco nfv license
لایسنس روتر سیسکو سری NFV

 

NFV مفهومی جدیدی است که زحمات نگهداری تجهیزات سخت افزاری را بسیار کمتر می کند. سیسکو NFV زیرساختی منعطف را برای شما به ارمغان میآورد تا بدین وسیله کارهای روتین روزانه مدیران سبک تر شود و با کمک گیری از یک پلتفرم متمرکز عملکرد شبکه بهبود یابد. با این راهکار که دستگاه های مختلف فیزیکی شبکه از قبیل روتر، سوئیچ، اکسس پوینت و غیره به داخل یک سرور ( Cisco ENCS 5000 ) و یک پلتفرم متمرکز ( Cisco NFVIS ) انتقال میابد، هزینه و فضای کمتری برای توسعه شبکه اختصاص میابد و همچنین عیب یابی سرویس ها راحتتر و سریع تر میشود. از مزیت های دیگر این تکنولوژی، فراهم آمدن امکان مانیتورینگ تمامی سرویس ها بصورت یکجا میباشد. در واقع، سیسکو NFV نیازهای Compute ،Storage و Networking را بصورت بهینه تری برطرف میکند.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس روتر سیسکو اینجا کلیک کنید

در این شیوه با کمک گیری از نرم افزار NFVIS و سرویس هایی که توسط این تکنولوژی پشتیبانی میشوند و برروی آن قابل راه اندازی هستند، نیازهای هرسازمان پیشرفته و با هرمقیاسی برآورده خواهد شد.

سرورهای UCS سیسکو  بخش پردازش و ذخیره اطلاعات شبکه بر عهده دارند و در کنار آتنها سوئیچ های نکسوس 9000 سیسکو Networking را انجام خواهند داد. در آخر همه این فرایندها بصورت یکجا و توسط Cisco UCS Director مدیریت و مانیتور خواهد شد.

نرم افزار NFVIS
لایسنس روتر سیسکو سری NFV

 

در این طراحی نرم افزار Cisco NFVIS که یک لایه مجازی بر اساس لینوکس میباشد، برروی سرورهای UCS سیسکو اجرا خواهد شد و برروی آن سرویس های مجازی مختلفی مانند فایروال FTDv سیسکو و یا روترهای ISRv که همگه بصورت مجازی قابل اجرا هستند، پیاده سازی میگردند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه