لایسنس سیسکو NGFWv

فهرست مطالب

لایسنس سیسکو NGFWv
لایسنس سیسکو NGFWv

 

فایروال یک تجهیز امنیتی می باشد که ترافیک ورودی و خروجی شبکه را مانیتورینگ و کنترل می کند و براساس مجموعه پروتکل های امنیتی تعریف شده تصمیم می گیرد که کدام ترافیک را مجاز دانسته یا مسدود کند. فایروال ها بیش از ربع قرن است که به عنوان صف اول دفاع در امنیت شبکه حضور داشته اند. این ابزار ها، دیواری مابین شبکه های داخلی کنترل شده که مورد اعتماد می باشند و شبکه های بیرونی غیر قابل اعتماد، همچون اینترنت ایجاد می کنند. یک سیستم فایروال می تواند سخت افزاری، نرم افزاری و یا ترکیبی از هر دوی آنها باشد.

ضرورت استفاده از تجهیزات امنیتی سیسکو (فایروال) در شبکه های کامپیوتری مدرن و اینترنت اشیاء ضروری می باشد. با توجه به افزایش روز افزون دستگاه های متصل به شبکه، این دستگاه ها به نخستین هدف برای حمله های سایبری تبدیل شده اند. همچنین پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۰، ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت متصل خواهد شد. این موارد می توانند نیاز به امنیت در شبکه را پررنگ تر از قبل کنند. بنابراین استفاده از تجهیزات امنیتی جهت حفاظت از شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و ادارات دولتی امری ضروری به حساب می آید.

فایروال های  NGFW

این فایروال ها تهدیدهای بیشتر و پیشرفته تری را مسدود می کنند و آنهایی که به سیستم دفاعی نفوذ می کنند را به سرعت از طریق Threat-focused NGFW کم می کند. اکثر سازمان ها و شرکت ها فایروال های NGFW را برای جلوگیری از تهدیدهای جدیدی همچون بدافزار های (Malware) پیشرفته و حملات Application – layer مورد استفاده قرار می دهند.

لایسنس سیسکو NGFWv باید شامل موارد زیر باشد:

  • تکنیک هایی برای اداره کردن رشد تهدیدهای امنیتی
  • پیشگیری از نفوذ
  • قابلیت های فایروال استاندارد همچون Stateful inspection
  • آگاهی از اپلیکیشن ها و کنترل آنها به منظور مشاهده و مسدود کردن اپلیکیشن های مخاطره آمیز
  • ارتقای Path ها برای دربرگرفتن Feed های اطلاعاتی آینده
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه