لایسنس سیسکو پرایم

سیسکو پرایم
لایسنس سیسکو پرایم

 

شرکت Cisco از دیرباز پلتفرم های مختلفی را از جمله Cisco Works LMS , NCS , WSC و …( جهت پایش و مدیریت تجهیزات ) باسیم و بی سیم و سرویس های خود ارائه داده است. این شرکت در نهایت تصمیم به تجمیع تمامی آنها در قالب یک محصول واحد تحت عنوان لایسنس سیسکو پرایم گرفت.

لایسنس سیسکو پرایم (Prime License)

لایسنس سیسکو پرایم آخرین و کامل ترین راهکار کمپانی سیسکو برای پایش و مدیریت آسان و اتوماتیک شبکه در بالاترین سطح ممکن است. این محصول برای عیب یابی و سالم سازی شبکه بسیار کارآمد می باشد.

Cisco Prime License پرایم تحت عنوان دو مدل مجازی و فیزیکی در دسترس می باشد که حالت مجازی قابلیت پیاده سازی روی بستر VMware را داراست. در حقیقت این نرم افزار، یک چرخه حیات مدیریت قدرتمند شبکه است که بوسیله آن پیکربندی، مدیریت، مانیتورینگ و عیب یابی شبکه های مبتنی بر سیسکو آسان شده اند.

این راهکار نوآورانه برای مدیریت End-To-End کسب و کارهایی که با سرویس ها و تکنولوژی هایی بحرانی و خاص مانند TrustSec، Medianet و EnergyWise کار می‌کنند، ارائه شده است. پس از نصب، با استفاده از داشبوردی که از قبل برای مانیتورینگ و عیب یابی آماده شده است، اطلاعات مورد نیاز و عملیاتی برای ایزوله کردن و برطرف سازی سریع مشکلات شبکه ای قبل از آنکه بخواهند بر روی سرویس ها اثر بگذارند فراهم شده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لایسنس سیسکو اینجا کلیک کنید.

مانیتورینگ، نگهداری و توسعه شبکه های رایانه ای در مقیاس سازمانی و شبکه های Service Provider یکی از عمده چالشهای مدیران و کارشناسان این شبکه ها می باشد. مدیریت تجهیزات و کلاینت ها، لزوم بروز رسانی سیستم عامل سوئیچ ها، روتر ها، بررسی SYSLOG، تهیه نسخه های پشتیبان از پیکربندی تجهیزات و… از مهمترین وظایف کارشناسان هر شبکه Enterprise به شمار می رود.

سیسکو در این خصوص نیز راه حل مخصوص به خود را تحت عنوان Cisco Prime Infrastructure برای سهولت مدیریت و نگهداری تجهیزات سیسکو معرفی کرده است. در واقع این نرم افزار جایگزین نسخه های قبلی خود که تحت عنوان Cisco LMS شناخته می شدند، می باشد که به صورت حرفه ای تر و کامل تر توسط سیسکو ارائه شده است.

همچنین برای اخذ گزارشات در خصوص تعداد کلاینت ها، تعداد سوئیچ ها، پیدا کردن یک کاربر از روی MAC Address آن، گزارشات متنوع از پارامتر های مختلف شبکه، بررسی آلارم ها، رد گیری یک کاربر خاص در شبکه و ده ها امکان دیگر در این نرم افزار قدرتمند راه حل های متنوعی دیده شده است.

ویژگی ها و قابلیت های لایسنس سیسکو پرایم

این محصول از قابلیت های زیر بهره میبرد:

 • چرخه پایش و مدیریت دائمی شبکه های بی سیم و با سیم (Lifecycle)
 • امکان بررسی کارایی و کیفیت سرویس دهی نرم افزارهای موجود در شبکه (Assurance)
 • مقایسه پیکربندی تجهیزات، با راهنماهاي تعریف شده و یا سایر مراجع منتخب از سوی شرکت سیسکو، برای افزایش کارائی و امنیت
 • مشاهده و بررسی مقدار مصرف پهنای باند
 • قابلیت یکپارچه سازی با محصولات دیگر شرکت سیسکو از قبیل ISE و MSE به منظور پایش و مدیریت دقیق تمامی پایانه های کاری باسیم و بی سیم و نیز پشتیبانی از فناوری BYOD
 • امکان تنظیم خودکار تجهیزات خام براساس پیش فرض های تعریف شده
 • ارائه انواع متنوع گزارشات لحظه ای و دوره ای از کارکرد شبکه
 • دسترس پذیری بالا (Availability High)
 • قابلیت تعریف کاربران وگروه های مختلف برای مدیریت بخشهای مختلف شبکه
 • قابلیت ارتباط مستقیم با وب سایت سیسکو جهت رفع ایرادات (Bugs) موجود روی تجهیزات و دریافت آخرین نسخه از سیستم عامل آنها
 • قابلیت یکپارچگی با WLC برای مدیریت Access Point ها
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه