لایسنس سیسکو StealthWatch

لایسنس سیسکو StealthWatch

تجزیه و تحلیل امنیتی با Cisco Stealthwatch

 

Cisco Stealthwatch جامع ترین دیدگاه و راه حل تجزیه و تحلیل امنیت ترافیک شبکه است که از telemetry سازمانی از زیرساخت های شبکه موجود استفاده می کند. این برنامه با استفاده از یادگیری ماشین چند لایه و مدل سازی موجودیت، شناسایی تهدیدات پیشرفته، پاسخ سریع در برابر تهدید و تقسیم بندی شبکه را آسان می کند. با بهره گیری از این محصول شرکت سیسکو و با تجزیه و تحلیل رفتاری پیشرفته، همیشه می دانید چه کسی در شبکه شما قرار دارد و چه کاری انجام می دهد.

Stealthwatch تنها راه حلی است که تهدیدات را در شبکه خصوصی،public clouds  و حتی در ترافیک رمزگذاری شده شناسایی می کند. این محصول سیسکو از جمله محصولات رده ی امنیتی سیسکو می باشد که با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین (Machine learning) و ابزار Flow Control تعبیه شده در این سیستم تمام ترافیک ورودی و خروجی شبکه را مانیتور می کند. این محصول با بهره گیری از Machine learning و الگوهای پیچیده ترافیکی هرگونه ترافیک مشکوکی را شناسایی کرده و به مدیران شبکه گزارش می دهد.

لایسنس سیسکو StealthWatch

امروزه بیشتر ترافیک موجود در شبکه به سمت رمز شدن پیش می رود که این مسئله نقاط مثبت و منفی را برای مدیران شبکه به همراه دارد. از جمله نقاط مثبت این موضوع می توان به مسئله جلوگیری از سرقت اطلاعات موجود در ترافیک شبکه اشاره کرد اما از طرف دیگر رمز گذاری داده ها، شناسایی اطلاعات و الگوهای مخرب را نیز دشوارتر می کند. زیرا با تجهیزات کنونی ما دیگر قادر به خواندن اطلاعات ورودی و خروجی رمز شده به طور کلی و گسترده نمی باشیم.

شرکت Cisco جهت ارائه محصولات امنیتی مدرن خود ازجمله stealthwatch شرکت Lancope را به ارزش ۴۵۰ میلیون دلار خریداری کرد. تا با کمک این شرکت بتواند محصولی بی نظیر برای تحلیل ترافیک شبکه ارائه کند و با همکاری این شرکت توانست ویژگی ETA را برای اولین بار در این محصول ارائه کند. یکی از مهمترین مزیت ها و برتری های این محصول امنیتی سیسکو استفاده از تکنولوژی ETA در این محصول می باشد که با وجود این توانایی آنالیز و تحلیل ترافیک رمز گزاری شده    (Encrypted)  ورودی و خروجی شبکه نیز امکان پذیر است.

محصولات امنیتی شرکت سیسکو به کمک Machine learning، داده کاوی و مدل سازی، امنیت شبکه را افزایش می دهند. stealthwatch تمامی منابع ترافیکی شبکه را شناسایی می کند، با استفاده از Telemetry و سایر ابزارهایش الگوهای رفتاری منابع را استخراج می کند و بدون آگاهی از اطلاعات درون بسته های ترافیکی می داند که هر منبعی در حال انجام چه کاری است. حملات پیشرفته را شناسایی کرده و با سرعت بالا به صورت خودکار به آنها پاسخ می دهد. محصول مورد بررسی با استفاده از Smart Network Segmentation از داده های حیاتی  شما محافظت می کند. همه ی این راه حل ها با گسترش کسب و کار شما قابلیت گسترش دارند.

لایسنس سیسکو StealthWatch

سیسکو نسخه ی stealthwatch Cloud را جهت استفاده در محیط های ابری ارائه داده است. از جمله در محیط های ابری AWS(Amazon Web Services) ،Microsoft Azure ،Google cloud به راحتی می توانید stealthwatch Cloud را فعال کنید. شرکت Gartner محصول مورد نظر را به عنوان بهترین محصولات موجود در بازار در سال ۲۰۱۹ انتخاب کرده است.

ویژگی های Cisco Stealthwatch

گسترش سطح دید در شبکه

 

شناسایی حمله هایی که لایه های دفاعی گذشته را رد کرده اند و شناسایی الگوهای مخرب در ترافیک رمز گزاری شده. در stealthwatch سیسکو، نیازی به رمز گشایی ترافیک نیست بلکه با تکنولوژی (ETA (Network Traffic Analyzer و هوش مصنوعی چند لایه شناسایی شده و پاسخ به حملات صورت می گیرد.

ساده سازی تقسیم بندی شبکه

 

تقسیم بندی شبکه به طور مؤثر، شما می توانید تکنولوژی stealthwatch را به همراه (ISE(Identiry Server Cisco  برای اجرای سیاست های امنیتی شبکه ادغام کنید تا بیشترین راندمان امنیتی حاصل گردد. و سطح دسترسی کاربران و دستگاه های تایید شده در شبکه را به محدوده کاری خویش کاهش دهید.

افزایش سطح امنیت مراکز داده

 

سطح دید و کنترل خود در مرکز داده را گسترش دهید، ترافیک East-West & North-South را مانیتور کنید. Role Base Monitoring را اضافه کنید و شبکه تان را  با استفاده از ادغام فناوری های Cisco trusetSec, stealthwatch, ISE بهتر تقسیم بندی کنید.

گسترش سطح دید در Public Clouds

اکنون شما می توانید حملات را در ابرهای عمومی و خصوصی تشخیص دهید و دید امنیتی تان را گسترده تر کنید. بدون نیاز به هرگونه عامل نرم افزاری جانبی, stealtwatch cloud یک راه حل ساده برپایه SaaS می باشد که می تواند امنیت بار کاری سرویس های شما در AWS،Google Cloud و Microsoft Azure را بالا ببرد.

این مقاله برای شما مفید بود ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. شمارش آرا: 4

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *