لایسنس سیسکو UCS

  • مدیر وب سایت
  • آخرین ویرایش در : 27 نوامبر 2019

unified computing system

تقریبا همه ما با نام و محصولات و تجهیزات شرکت بزرگ سیسکو آشنا هستیم. یکی از تجهیزات تولیدی مهم این شرکت سرور می باشد که حدودا از سال 2009 در این زمینه پا به عرصه فعالیت نموده است و در این مدت کوتاه توانسته است خیلی سریع رشد کرده و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد به طوری که در حال حاضر براساس گزارش هایی مانند Gartner رتبه دوم فروش جهانی را به خود اختصاص داده است و در بازار امریکا توانسته است رتبه نخست را کسب کند.

سرورهای شرکت Cisco دارای ساختار قابل نصب در Rack و یا بصورت Blade می باشند. محصولات عرضه شده شرکت سیسکو برای پیاده سازی زیر ساخت مجازی سازی مناسب بوده و امکان یکپارچه سازی با محصولات شبکه این شرکت را دارا می باشند در نتیجه ایجاد مراکز داده مبتنی بر نرم افزار (SDN) با بیشترین کارایی ممکن می باشد. تنوع محصول، پشتیبانی از آخرین فناوری های سخت افزاری، مدیریت متمرکز و قیمت مناسب از ویژگی های اصلی سرور های شرکت Cisco می باشد.

هم اکنون تماس بگیرید

جهت اطلاع از قیمت و نحوه دریافت لایسنس ها از طریق فرم استعلام قیمت، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

unified computing system

عبارت UCS مخفف Unified Computing System به معنای سیستم محاسباتی یک دست می باشد. Cisco UCS یا Unified Computing System از فناوری های جدید سیسکو در دیتاسنترها در رده Enterprise می باشد که مربوط به سرورهای Cisco UCS سیسکو می شود و از نوآوری های خاصی در سرورهای خود بهره برده است. Cisco UCS یک معماری Fabric محور می باشد (fabric از مفاهیم و تکنولوژی های جدید سیسکو در بخش شبکه در Data Centerها می باشد) که توانایی عبور، آنالیز و مدیریت انواع ترافیک های LAN, SAN, Management را درون یک بستر واحد ارائه می دهد.

در این سرورها یک معماری و ساختار جدید پیاده سازی شده است که باعث شده شرکت CISCO از مابقی رقبای خود در حوزه تولید سرور و سرورهای blade پیشی بگیرد. در این معماری لایه های compute ,storage ,network با هم تلفیق شده و از یک نقطه مرکزی قابل مدیریت می باشد که همین باعث پایین آمدن هزینه های  سازمان و بالا رفتن انعطاف پذیری سازمان در ارائه سرویس شده است. شبکه 10G و 40G در این معماری براحتی قابل استفاده می باشد و ترافیک FCOE نیز بدون نیاز به سوئیچ مجزا در شبکه رد و بدل می شود. مصرف برق نیز در این سرورها کاهش یافته و از تکنولوژی های مدیریت توان مصرفی بهره می برد.

Cisco UCS تنها پلتفرمی است که سرورهای Blade و سرورهای Rackmount را روی یک شاسی و در یک unified fabric بصورت یکجا مدیریت می کند. کل بار مدیریتی مجموعه سرورها و به طور کلی fabric از یک نقطه مرکزی انجام می شود که همین موضوع صرفه جویی بسیاری در نگهداری، مدیریت و مانیتورینگ مجموعه خواهد داشت. در سرورهای UCS سیسکو ما سطح بالایی از availability را در طراحی Data Center و سرور نسبت به حالت قدیمی و سنتی خود مشاهده می کنیم.

شبکه در حالت active-active پیاده می شود که این موضوع برای ما failover را هم در سطح سوئیچ و هم در سطح کارت شبکه که Cisco VIC یا Cisco Virtual Interface Card نام دارد به ارمغان می آورد. در این ساختار جدید از حالت unified fabric پشتیبانی می گردد که می توان همه ترافیک Lan و San را از یک بستر انتقال داد و کل مجموعه سوییچها و سرورها را از یک نقطه مرکزی توسط نرم افزار Cisco UCS Manager مدیریت کرد.

انواع سرور های سیسکو

انواع سرور های سیسکو:

  • Modular Cisco Server :UCS M-Series
  • Blade Cisco Server :UCS B-Series
  • Rack Cisco Server :USC C-Series
  • Storage Cisco Server :UCS S-Series

مهمترین محصولات جدید معرفی شده توسط شرکت سیسکو، سرور ماژولار UCS M-Series و سرور ذخیره ساز UCS C3160 برای محیط های محاسباتی با مقیاس بزرگ می باشد. سیسکو برای محیط های کوچکتر نیز سرور UCS-Mini را عرضه کرد. معماری UCS M-Series با سرورهای قدیمی تفاوت هایی دارد تا بتواند بار کاری را روی محیط های محاسبات cloud توزیع کند. در حالی که سرورهای سنتی تیغه هایی برای استفاده از دو پردازنده با I/O اختصاصی و Storage محلی روی یک PCIe Fabrik چندین برنامه کاربردی را اجرا می کنند، اما در سرور پرقدرت جدید سیسکو منابعی مانند I/O، ذخیره سازی، منبع تغذیه و سیستم خنک کننده روی 16 پردازنده به اشتراک گذاشته می شوند.

منابع با استفاده از Cisco Virtual Interface برای استفاده توسط یک نرم افزار توزیع می شوند. سرور M-Series در اندازه RU 2 مجهز به 16 پردازنده اینتل Xeon E3 است که هر پردازنده متشکل از چهار هسته و 32 گیگابایت حافظه رم است. همچنین هر یک از پردازنده ها از دو connection 40 گیگابایت و قابلیت اشتراک گذاری چهار Solid State Drive  بهره می برند. بنابراین در مجموع این سرور شامل 320 پردازنده و 1280 هسته محاسباتی است و قابلیت استفاده از یک ظرفیت ذخیره سازی 10 ترابایتی را دارد. البته با دستگاه های ذخیره سازی خارجی می توان این ظرفیت را تا 128 ترابایت افزایش داد. پهنای باند این سرور نیز 1600 گیگابایت بر ثانیه است.

سرور UCS C3160 شرکت سیسکو (Cisco) نیز برای محیط های Cloud مبتنی بر محتوا و ذخیره سازی اطلاعات با مقیاس بزرگ طراحی شده است. در اندازه 4U و با ترکیبی از ذخیره سازهای محلی و سیستم های محاسباتی روانه بازار می شود. دو پردازنده روی این سرور تیغه ای تعبیه شده است که در مجموع از 360 ترابایت ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات پشتیبانی می کنند. به گفته سیسکو، این سرور ذخیره سازی برای مصارف Big Data ،Hadoop، سیستم فایل های توزیع شده، سیستم های Media Streaming و کدگذاری مناسب است. این سرور اگر با M-Series ترکیب شود، اجرای برنامه های کاربردی با مقیاس بزرگ مانند بازی های موبایل یا تحلیل اطلاعات را امکان پذیر می کند.

هم اکنون تماس بگیرید

جهت اطلاع از قیمت و نحوه دریافت لایسنس ها از طریق فرم استعلام قیمت، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

لایسنس اسمارت UCS سیسکو

ابزار Smart Licensing مدت ‌ها قبل توسط Cisco معرفی شد اما اخیرا با معرفی سری جدید IOS-XE با نام Fuji-16.9 خاصیت Smart License دوباره بر سر زبان ‌ها افتاد و دلیل آن اجباری بودن استفاده از این ویژگی در این سری و سری ‌های آتی سیستم عامل‌های XE شرکت سیسکو می‌باشد. لایسنس اسمارت سیسکو را می‌توان مانند یک سیستم مدیریت کننده لایسنس در IOS-XE دانست که وظیفه آن مدیریت لایسنس‌ ها و اعطای سطح دسترسی ویژگی‌ های همراه آن لایسنس به دستگاه مورد نظر است. این سیستم هر لایسنسی را قبل از اعمال شدن در دستگاه آنالیز کرده و صحت آن را با سیسکو چک می ‌کند و فقط در صورت سلامت بودن آن از هر نظر، لایسنس را بر روی دستگاه اعمال خواهد نمود.

پیشنهاد ویژه برای دریافت Cisco Smart Licensing-PLR آنلاین و آفلاین (حداکثر 90% تخفیف)

در حال حاضر سیسکو در UCS به جای استفاده از لایسنس های سنتی PAK-Based از Online Smart Licensing استفاده می نماید.

ما امکان ارائه تا حداکثر 90% تخفیف برای Cisco UCS Smart Licensing در هر دو نوع آنلاین و آفلاین را دارا می باشیم، در صورت داشتن هر گونه سوال با ما ارتباط برقرار نمایید.

هم اکنون تماس بگیرید

جهت اطلاع از قیمت و نحوه دریافت لایسنس ها از طریق فرم استعلام قیمت، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.