Cisco UCS

 • مدیر وب سایت
 • 00:57
 • 142 بازدید

سرور سیسکو – CISCO UCS

 

شرکت سیسکو سیستمز» (Cisco Systems) شرکت آمریکایی تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه (Network) است که مرکز آن در شهرسن‌خوزه، کالیفرنیا در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت محصولات مربوط به شبکه و ارتباطات را طراحی می‌کند و با سه نام تجاری مختلف سیسکو، لینکسیس و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می‌رساند. در ابتدا، سیسکو فقطروترهای چند پروتکل تولید می‌کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه می‌توان پیدا کرد. دید سیسکو این است «تغییر روش زندگی، کار، بازی و آموزش».

مهم‌ترین محصولات سبد جدید معرفی شده  این شرکت، سرور ماجولار UCS M-Series و سرور ذخیره‌ساز UCS C3160 برای محیط‌های محاسباتی با مقیاس بزرگ است. سیسکو برای محیط‌های کوچک‌تر نیز سرور UCS-Mini را معرفی کرد.

server cisco cisco سیسکو سرور سیسکو

 

معماری UCS M-Series با سرورهای سنتی تفاوت‌هایی دارد تا بتواند بار کاری را روی محیط‌های محاسبات ابری توزیع کند. در حالی که سرورهای سنتی تیغه‌ای برای استفاده از دو پردازنده با I/O اختصاصی و ذخیره‌ساز محلی روی یک PCIe Fabric چندین برنامه کاربردی را اجرا می‌کنند، اما در سرور پرقدرت جدید سیسکو منابعی مانند I/O، ذخیره‌سازی، منبع‌تغذیه و سیستم خنک‌کننده روی ۱۶ پردازنده به اشتراک گذاشته می‌شوند. این منابع با استفاده از کارت Cisco Virtual Interface برای استفاده توسط یک نرم‌افزار توزیع می‌شوند. سرور M-Series در اندازه ۲RU مجهز به ۱۶ پردازنده اینتل Xeon E3 است که هر پردازنده متشکل از چهار هسته و ۳۲ گیگابایت حافظه رم است. همچنین، هریک از این پردازنده‌های از دو کانکشن ۴۰ گیگابیت و قابلیت اشتراک‌گذاری چهار درایو حالت جامد (Solid State Drive) بهره می‌برند. بنابراین، در مجموع این سرور شامل ۳۲۰ پردازنده و ۱۲۸۰ هسته محاسباتی است و قابلیت استفاده از یک ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۰ ترابایتی را دارد. البته با دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی می‌توان این ظرفیت را تا ۱۲۸ ترابایت افزایش داد. پهنای باند این سرور نیز ۱۶۰۰ گیگابیت بر ثانیه است.
سرور UCS C3160 نیز برای محیط‌های کلاود مبتنی بر محتوا و ذخیره‌سازی اطلاعات با مقیاس بزرگ طراحی شده است در اندازه ۴U و با ترکیبی از ذخیره‌سازهای محلی و سیستم‌های محاسباتی روانه بازار می‌شود. دو پردازنده روی این سرور تیغه‌ای تعبیه شده است که در مجموع از ۳۶۰ ترابایت ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات پشتیبانی می‌کنند. به گفته سیسکو، این سرور ذخیره‌سازی برای مصارف بیگ‌دیتا، هادوپ، سیستم فایل‌های توزیع‌شده، سیستم‌های مدیااستریم و کدگذاری مناسب است. این سرور اگر با M-Series ترکیب شود، اجرای برنامه‌های کاربردی با مقیاس بزرگ مانند بازی‌های موبایل یا تحلیل اطلاعات را امکان‌پذیر می‌کند.

 

Cisco SUCS

پيك دسته‌بندي جديد از سرورهاي ذخيره‌سازي بهينه شده در طرح سيستم محاسباتي يكپارچه‌ي سيسكو (Unified Computing System™ )، كه به طور خاص براي رسيدگي به نيازهاي ظرفيت كار شديد داده‌ي متمركز مثل داده‌‌هاي بزرگ و براي گسترش فضاي ذخيره‌سازي مشخص شده توسط نرم‌افزار، ذخيره‌سازي شيء و راه‌حل‌هاي محافظت از داده، طراحي شده‌اند. سري‌ S UCS مي‌تواند رشد سريع داده‌هاي بدون ساختار را كه توسط اينترنت اشياء، فيلم‌هاي ويدئويي و … توليد مي‌شوند به همراه داشته باشد. بنابراين كسب و كارها مي‌توانند به اين داده‌ها دسترسي داشته و آن‌ها را به سرعت براي ايجاد ديد لازم، در زمان واقعي تحليل كنند.

داده‌هاي ذخيره نشده

امروزه، داده‌ها و اطلاعات، به خون زندگي‌بخش هر سازماني تبديل شده‌اند و روش‌هاي مورد استفاده به سرعت تغيير مي‌كنند. در گذشته، اطلاعات، انبار مي‌شدند و به طور متناوب قابل دسترس مي‌شدند. تحليلگران صنعت تخمين مي‌زنند كه كمتر از 40% داده‌هاي مهم ذخيره شده براي ايجاد ديد، تا به حال مورد استفاده قرار گرفته‌اند. نرم‌افزارهاي جديد مانند آناليز ويدئو، تصويربرداري تشخيصي، تحليل جريان داده، و يادگيري ماشين، داده‌هايي را توليد مي‌كنند كه ذخيره نمي‌شوند و به طور فعال و در همان لحظه پردازش مي‌شوند. زيرساخت‌هاي ثابت فن‌آوري اطلاعات در گذشته، در يك دنياي مستمر دانش و نوآوري خيلي كار نمي‌كردند در حالي كه راه‌حل‌هاي ذخيره‌ساز ابري عمومي، به عنوان مجموعه‌اي از داده‌هايي كه به سرعت رشد مي‌كنند به صورت غير قابل پيش بيني گران مي‌شوند.

معرفي سرور ذخيره‌سازي UCS S3260

سرور ذخيره‌سازي UCS S3260 ، اولين در سري UCS S ، ارائه‌ي تطبیق‌پذیری، مقیاس‌پذیری سریع و رفع نیاز مشتریان متصل به ابر براي انتقال اطلاعات آن‌هابه هوش کسب و کار و دانش. با اولين معماري كاملاً مدولار در صنعت و مديريت اتوماسيون UCS، S3260 هزينه‌هاي كل مالكيت (Total Cost of Ownership ) را در مقايسه با ابر عمومي تابيش از 50% كاهش مي‌دهد، داراي توانايي به اندازه‌ي زير ساخت واقعي براي افزايش بهره‌وري توان هر workload.

مقايسه‌ي UCS S3260 با سرورهاي قديمي:

 • CapEx را تا 34 % كاهش مي‌دهد.
 • مديريت مستمر را تا 80% كاهش مي‌دهد.
 • كابل‌كشي را تا 70% كاهش مي‌دهد.
 • تا 60 % فضاي كمتري مي‌گيرد.
 • تا 59 % كمتر انرژي مصرف مي‌كند.

UCS S3260 طيف گسترده‌اي از ظرفيت و خصوصيات كارآئي، تا 600 ترابايت از ظرفيت ذخيره‌سازي براي هر سيستم را، فراهم مي‌كند. مقياس‌بندي راحت تا Petabyte با UCS Manager، شتاب‌دهنده‌ي كَش و اتصالات I/O يكپارچه براي هر نوعي از ذخيره‌سازها. با اين قابليت‌ها سازمان‌ها مي‌توانند از اطلاعات غير فعال در انبارها و حتي ابرها به نرم‌افزارهاي پويا بر روي پلتفرم در مقياس ابر، در فعال‌سازي ديتا با سرعت بالا و تحليل و عمل در همان لحظه حركت كنند.

سرورهای Blade سری B از Cisco UCS
 • افزایش عملکرد، انعطاف‌پذیری و مقیاس برای برنامه‌های کاربردی مجازی و غیر مجازی
 • گسترش و بکارگیری سریع‌تر برنامه‌های کاربردی سرور و مدیریت اتصال مورد نیاز
 • تامین ظرفیت ورودی/خروجی و حافظه سرور برای برآوردن هر نیازی
 • کاهش تعداد آداپتورها، کابل‌ها و سوئیچ‌های بین لایه‌های مورد نیاز برای اتصال SAN و LAN سرور

 

Cisco UCS Mini
 • توان Cisco UCS را برای کسب و کارهای کوچک و دفاتر شعب دور به ارمغان آورده است
 • حداکثر هشت سرور Blade سری C220 M3  سیسکو را اشغال می‌کند
 • اتصال را برای حداکثر هفت سرور Rack سری C240 M3 و C220 M3 سیسکو فراهم می‌سازد
 • گسترش و بکارگیری فناوری Cisco Unified Fabric را برای هر کسب و کاری با هر اندازه‌‌ای تسریع می‌کند.

 

اسکلت سرور Blade سری 5100 از Cisco UCS
 • حداکثر هشت سرور Blade سری B از Cisco UCS را با نصف پهنا و چهار سرور را با پهنای کامل اشغال می‌کند
 • گسترش و بکارگیری سرور را با تکیه بر فناوری Fabric Extender و Unified Fabric سیسکو تسریع می‌کند
 • تراکم سرور را با واحدهای کوچکتر مقیاس از طریق کاهش فضا بهبود می‌بخشد
 • مولفه‌های فیزیکی را کاهش می‌دهد، نیاز به مدیریت سیلویی را برطرف می‌سازد و کارایی مرکز داده را بهبود می‌بخشد

 

کارت‌های واسط مجازی (VIC) سرورBlade  سری B از Cisco UCS: VIC 1240، VIC 1280، VIC 1340 و VIC 1380
 • حداکثر 80 گیگابیت در ثانیه پهنای باند تجمعی سرور را ارائه می‌کنند
 • با تکیه SingleConnect قابل ساده‌سازی است: یک اتصال برای LAN، SAN و مدیریت سیستم‌ها
 • رعایت سیاست و رویت‌پذیری پیوسته و سازگار شبکه  را تا سطح vNIC انفرادی تضمین خواهند کرد
 • کاهش هزینه کل مالکیت از طریق تلفیق NICها، HBAها، کابل‌ها و سوئیچ‌ها
 • تقلیل زیرساخت شبکه‌بندی با استفاده از Fabric Extender ماشین مجازی سیسکو (VM-FEX)

 

جهت دریافت لیست کامل لایسنسهای Cisco UCS کلیک کنید.