لایسنس سیسکو vManage

فهرست مطالب

لایسنس سیسکو vManage
لایسنس سیسکو vManage

 

امروزه با گسترش استفاده از سرویس های ابری یا کلود، بسیاری از سازمان های پیشرفته به فکر انتقال اپلیکیشن ها به این سرویس ها هستند اما این اتفاق میتواند پیچیدگی هایی هم بهمراه داشته باشد. همچنین مدیریت و اتصال کاربرانی که از راه دور کار میکنند، شعبه های مختلف و کلود های چندگانه در سطح شبکه هم آنچنان ساده بنظر نمیرسد. جواب تمامی این موارد در بکارگیری راهکار SD-WAN خلاصه میگردد.

با استفاده از نرم افزار سیسکو vManage و از طریق یک پنل متمرکز، میتوانید بر تمامی تجهیزات خود بر بستر شبکه  SD-WAN ،از قبیل روترهای لبه شبکه، کنترل داشته باشد. با استفاده از این تکنولوژی تمامی کاربران شما میتوانند در کمترین زمان ممکن به سرویس های ابری از قبیل Office365 دسترسی پیدا کنند. همچنین در صورت وجود داشتن Packet loss، Latency و Jitter ، که المان های کاهش عملکرد لینک ها و پهنای باند آن ها میباشند، تکنولوژی SD-WAN سیسکو با احاطه بر تمامی راه های ارتباطی موجود و بصورت خودکار بهترین مسیر را برای انتقال اطلاعات کاربران پیدا خواهد کرد تا آنها بتوانند تجربه فوق العاده و بدون خللی داشته باشند.

در شبکه SD-WAN و با استفاده از قابلیت های Plug and Play (PnP) تمامی پلتفرم های لبه شبکه میتوانند تنها با چند کلیک درون شبکه اضافه شوند و سیاست های مورد نظر سازمانی را دریافت نموده و آماده بکار گردند.

نکته حائز اهمیت این است که بستر SD-WAN بشدت امن میباشد. در این معماری تمامی ارتباطات بین کنترلر های SD-WAN مانند vManage سیسکو ، vSmart ، vBond و vEdge ها براساس TLS و IPSec میباشد. همچنین با استفاده از داشبورها و سیاست های از پیش تعیین شده که توسط سیسکو vManage میتواند برروی روترهای لبه شبکه شعبه های مختلف اعمال گردند، تمامی این روترها میتوانند از قابلیت های پیشرفته امنیتی بهره مند گردند و مانند یک Firewall امینیت شبکه شما را تضمین نمایند.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سیسکو اینجا کلیک کنید

در این طراحی از تجهیزات لبه شبکه سیسکو مانند روتر ASR 9000 سیسکو ، روتر ISR 4000 سیسکو ، پلتفرم لبه شبکه کاتالیست 8000 سیسکو و پلتفرم لبه شبکه vEdge سیسکو پشتیبانی شده و تمامی آن ها بصورت متمرکز توسط vManage ، بصورت یک Control Plane مجزا ، مدیریت خواهند شد.

لایسنس سیسکو vManage

برای لایسنس سیسکو vManage باید از لایسنس های PnP و لایسنس DNA سیسکو استفاده نمود.

لایسنس سیسکو vManage
لایسنس سیسکو vManage

 

برای این امر، مشتریان باید برحسب پهنای باند مورد نیاز برای جابجایی ترافیک های امن ( Crypto Bandwidth ) لایسنس DNA subscription را به ازای تجهیزات لبه شبکه خود تهیه کرده و با استفاده از داشبورد Plug and Play در سایت سیسکو ( software.cisco.com ) یک فایل Viptela تهیه و آن را برروی vManage اضافه نمایند. در این نوع از لایسنس ها، ویژگی های تهیه شده و قابل فعالسازی برروی محصولات مختلف از روی ساختار پارت نامبر و اسم لایسنس و مانند شکل زیر قابل بررسی میباشند :

vManage

تمامی پلتفرم های لبه شبکه پس از ارتباط با vManage با استفاده از این لایسنس ها فعال و درون شبکه SD-WAN شما رجیستر خواهند شد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه