لایسنس Commvault

معرفی Commvault

لایسنس Commvault
لایسنس Commvault

 

 راهکارهای پشتیبان گیری (Backup)

امروزه هیچ کس نمی تواند ادعا کند که در مقابل ریسک از دست رفتن اطلاعات در امان است. اطلاعات در قرن بیست و یکم با ارزش ترین دارایی ها به حساب می آیند.

بمنظور تهیه نسخه های پشتیبان از اطلاعات یا به اصطلاح بک آپ (Back up) یکی از مهمترین و حساس ترین اموری است که تقریبا ذهن هر کس دارای اطلاعات با ارزشی است را به خود مشغول می کند. اطلاعات از هر نوع که باشد قطعا برای صاحب خود ارزش زیادی دارد. برای مثال اطلاعات بانک ها و بیمه ها، اطلاعات بیماران یک بیمارستان یا عملکرد مالی شرکت ها، عکس های یک مراسم خاص همانند روز تولد و یا ازدواج و … همگی اطلاعات حساس، خصوصی و در برخی موارد کاملا حیاتی هستند. از دست رفتن هر کدام از آن ها می تواند بسیار خسارت بار و گاهی حتی غیر قابل جبران باشد.

تهیه یک کپی از اطلاعات می تواند سرمایه زیادی را نجات داده و جلوی ورشکستگی یک شرکت را بگیرد، گر چه ما اغلب زمانی سراغ یک راهکار می رویم که دیگر کمی دیر شده است.

همانطور که همه می دانید پیشگیری بهتر از درمان است. تهیه پشتیبان، هزینه نیست بلکه یک امر لازم و ضروری می باشد که باید به آن توجه داشت. در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش های مختلف پشتیبان گیری از اطلاعات یا همان Back up  را که مبتنی بر ذخیره سازها ست بیان کنیم.


برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس شبکه اینجا کلیک کنید

نرم افزار پشتیبان گیری Commvault

این نرم افزار کاربردی که البته رایگان هم نیست، یکی از ابزارهای قدرتمند جهت پشتیبان گیری از اطلاعات سیستم است که راهکارهای مفیدی و کاملی جهت پشتیبان گیری پیشنهاد می دهد. برای استفاده از این نرم افزار باید هزینه پرداخت، اما برای تست آن می توانید از نسخه Trial سی روزه استفاده کنید.

اگر از تجهیزات ذخیره سازی QNAP در سازمان خود استفاده می کنید، می توانید با نصب Virtualization Station بر روی QNAP ، یک سیستم عامل مجازی روی کیونپ بالا بیاورید و بر روی آن Commvault را نصب کنید. در این حالت می توانید از کل سیستم های موجود روی QNAP پشتیبان تهیه کنید، آن هم بدون نیاز به استفاده از یک کامپیوتر جهت نصب مجزا، در واقع به این شکل می توانید یک بک آپ سرور (backup server) ایجاد می کنید.

کمپانی Commvault یک شرکت چند ملیتی آمریکایی می باشد که در سال ۱۹۸۸ به عنوان یک گروه توسعه در آزمایشگاه های بل تشکیل گردید دفتر مرکزی این شرکت در نیو جرسی قرار دارد، شرکت Commvault به عنوان یک واحد استراتژیک کسب و کار از AT&T سیستم های شبکه تعیین شده است. این شرکت در سال ۱۹۹۶ به عنوان یک شرکت کاملا مستقل معرفی گردید.

توسط نرم افزار Commvault می توان به حفظ داده های سازمان به همراه پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات، پردازش ابری و مدیریت زیرساخت ها کمک نمود.

نرم افزار Commvault
لایسنس Commvault

 

به عنوان ویژگی های کلیدی پلتفرم نرم افزار Commvault (لایسنس Commvault) موارد زیر را می توان در نظر داشت:

  • مدیریت از طریق یک کنسول واحد به وسیله رابط گرافیکی ساده، مشاهده و مدیریت متمرکز و دسترسی به تمام توابع و همه داده ها و اطلاعات
  • روش های حفاظت های مختلف از جمله پشتیبان گیری و آرشیو
  • مدیریت ذخیره سازی کارآمد با استفاده از حذف رکوردهای تکراری دیسک و نوار.
  • مدیریت کامل زیرساخت های مجازی و پشتیبانی از چند hypervisor، از جمله VMware و Hyper-V.
  • قابلیت های امنیتی پیشرفته به جهت محدود نمودن دسترسی به اطلاعات حساس و ارائه قابلیتهای مدیریت گرانول، و ارائه یکبار ورود به سیستم دسترسی برای کاربران از طریق Active Directory
  • اعمال سیاست مبتنی بر مدیریت داده ها
  • نرم افزار Commvault همچنین شامل ارائه راه حل های مدیریت داده های سفارشی برای خدمات مدیریت پشتیبان گیری و محیط های داده های کلان می باشد.

در ۲۰ سال گذشته شرکت کام والت رشد فوق العاده ای را تجربه نموده است. براساس گزارشات گارتنر درسال ۲۰۱۷ و در هفتمین سال متوالی شرکت Commvault به عنوان پیشرو در زمینه پشتیبان گیری از اطلاعات مراکز داده و نرم افزارهای بازیابی اطلاعات معرفی گردیده است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه