لایسنس F5 BIG-IQ

معرفی  BIG –IQ

لایسنس F5 BIG-IQ
لایسنس F5 BIG-IQ

 

لایسنس F5 BIG-IQ مدیریت متمرکز کنترل اصلی برای دستگاه های فیزیکی و مجازی F5 و راه حل هایی است که روی آنها اجرا می شود. این کار مدیریت را ساده می کند و ابزار لازم را برای ارائه ایمن و موثر برنامه های خود به شما می دهد. BIG-IQ سیاست ها، مجوزها، گواهینامه های SSL، تصاویر و پیکربندی ها را برای دستگاه های F5 و ماژول های F5 زیر مدیریت می کند:

  • مدیر ترافیک محلی BIG-IP (LTM)
  • مدیر امنیت برنامه BIG-IP (ASM)
  • BIG-IP Advanced Firewall Manager (AFM)
  • مدیر سیاست دسترسی BIG-IP (APM)
  • F5 Secure Web Gateway Services
  • BNG-IP DNS
  • فقط نظارت F5 WebSafe و F5 MobileSafe 

BIG-IQ از BIG-IP ،VIPRION و سیستم عامل های سخت افزاری جدید F5 iSeries پشتیبانی می کند. همچنین از نسخه های مجازی BIG-IP (VEs) و VE از طریق برنامه، چه در محلی و چه در فضای ابری اجرا شوند. این برای سازمانهایی که به مدیریت مرکزی دستگاهها و ماژولهای لایسنس F5، مدیریت مجوز BIG-IP VE یا گزارش دهی و هشدار مرکزی در مورد در دسترس بودن، عملکرد و امنیت برنامه نیاز دارند، ایده آل است.

اکنون BIG-IQ دارای “مدیریت مرکز برنامه” است که شامل موارد زیر است:

  • راهنمایی از الگوهای برنامه برای پیکربندی های BIG-IP LTM به طوری که شما می توانید به سرعت و به راحتی برنامه های جدید را گسترش داده یا برنامه های موجود را تکثیر کنید.
  • بررسی دقیق و کنترل دسترسی مبتنی بر نقش (RBAC)، که اجازه می دهد تا مدیریت خود سرویس خدمات برنامه.
  • پشتیبانی از مدل ADC “برای هر برنامه”، از جمله مدیریت کامل VE های Per-App

مدیریت براساس Cloud

 

مدیریت متمرکز BIG-IQ با ارائه مدیریت واحد در تمام دستگاه های BIG-IP شما خواه در مکان باشد یا در یک  فضای ابری، در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند BIG-IQ تا زمانی که بتواند اتصال لایه 3 را برای مدیریت توسط UI یا از طریق API ایجاد کند، می تواند هر دستگاه فیزیکی یا مجازی BIG-IP را مدیریت کند BIG-IQ از محصولات BIG-IP در بستر cloud پشتیبانی می کند، به شما کمک می کند تا از شبکه و سیاست های امنیتی سازگار بدون توجه به محل استقرار برنامه های خود اطمینان حاصل کنید. BIG-IQ می تواند با AWS و در بیشتر معماری های ابر اجرا شود. در مورد پشتیبانی از Microsoft Azure ،Google Cloud Platform و سایر سیستم های Cloud  باید با F5 هماهنگی ایجاد نمود.

لایسنس F5 BIG-IQ
لایسنس F5 BIG-IQ

مدیریت کنترل دسترسی مبتنی بر نقش

BIG-IQ 5.4 به بالا از RBAC ریز پشتیبانی می کند، به تیم های امنیتی و برنامه ای اجازه می دهد برنامه های خود را بدون وابستگی به مدیران شبکه مدیریت کنند. از نقشهای از پیش تعیین شده BIG-IQ استفاده کنید یا خود را برای مدیریت افرادی که باید از این ابزار استفاده کنند ایجاد نمود. نقش ها را می توان با سرورهای RADIUS یا LDAP از راه دور با کاربران و گروه ها مرتبط دانست.

 

گزارشگری و حسابرسی

 

BIG-IQ Centralized Management یک راه حل واحد برای ورود به سیستم، گزارش گیری و ممیزی دستگاه های F5  می باشد. گزارش ها را می توان توسط دستگاه های جمع آوری داده BIG-IQ قبلاً “Logging Nodes” نامیده می شد. دستگاه های جمع آوری داده ها، آمارها و یا رویدادها را از دستگاه های BIG-IP جمع آوری می کنند و داشبورد و گزارش هایی برای پیگیری سلامت سرویس های برنامه شما ایجاد می کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه