لایسنس Fortinet

لایسنس Fortinet
لایسنس Fortinet

شرکت Fortinet توسط بردران کن در ایالت کالیفرنیا و در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد. این شرکت با دیدگاه ارائه امنیت گسترده و یکپارچه با کارایی بالا در زیرساخت فناوری اطلاعات شروع به فعالیت نمود. شرکت Fortinet جزو عظیم ترین شرکت های جهان در حوزه تولید تجهیزات امنیت شبکه می باشد و نیز یکی از اولین شرکت های ارائه دهنده تجهيزات مديريت يکپارچه تهديدات Unified Threat Management (UTM می باشد. شركت Fortinet در بازار مديريت يكپارچه حملات (UTM) پيشگام بوده و برترين تجهيزات امنيت شبكه را كه شامل فايروال، آنتي ويروس، VPN، سيستم جلوگيري از نفوذ، جلوگيري از هرزنامه ها، فيلتركردن سايت ها و مديريت ترافيك مي شوند، در راهکارهاي امنيتي شبكه ارائه داده است.

این شرکت در ابتدا با نام AppligationInc آغاز به کار کرد ولی در نهایت نام آن به شرکت Fortinet تغییر یافت. اولین محصول شرکت Fortinet دو سال پس از شروع کار شرکت معرفی شد زیرا دو سال آغازین در این شرکت صرف تحقیق و توسعه شد. در واقع اولین محصول شرکت در سال 2002  به بازار معرفی شد.

تاریخچه فایروال فورتینت

پیشرفت شرکت Fortinet به حدی بود که درآمد آن از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ به ۱۰  برابر رسید.Westcon Canada در ماه دسامبر ۲۰۰۳ توزیع محصولات FortiGate را در کانادا آغاز کرد که توسط Norwood Adam در انگلستان در فوریه ۲۰۰۴ دنبال شد.

در سال 2009 ، گزارش سالانه مبتنی بر نظرسنجی مجله  CRN Magazineشرکت Fortinet  را در سخت افزار امنیتی شبکه در رتبه اول قرار داد، که نسبت به رده هفتم در سال 2007 افزایش یافته است.

درآمد سالیانه شرکت Fortinet  در سال ۲۰۱۰، به ۳۲۴ میلیون دلار رسید. از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۵ این شرکت سه مورد قابل توجه کسب کرده است. این شرکت سرویس میزبانی برنامه XDN (که قبلاً با نام 3Crowd شناخته می شد) را در دسامبر سال ۲۰۱۲،  Coyote   Point  در سال ۲۰۱۳  و شرکت سخت افزاری Wi-Fi Meru Networks  در سال ۲۰۱۵ به دست آورد. در ژوئن سال 2016، Fortinet  امنیت فناوری اطلاعات، نظارت و تحلیلگر فروشندگان نرم افزار، AccelOps  را به دست آورد.

در سال ۲۰۱۶ ، Fortinet  برنامه ای را با نام FortiVet برای جذب سربازان ارتش برای مشاغل امنیت سایبری راه اندازی کرد. در ژانویه سال ۲۰۱۷ اعلام شد که Philip Quade عضو سابقNSA ، مدیر ارشد اطلاعات شرکت خواهد شد. در پایان سال ۲۰۱۷ شرکت Fortinet ، درآمد خود را ۴۱۶.۷ میلیون دلار اعلام کرد که ۱۵ درصد به نسبت سال قبل افزایش یافته بود.

در ژوئن سال ۲۰۱۸ ، Fortinet Bradford Networks ، سازنده کنترل دسترسی و راه حل های امنیتی IoT را بدست آورد.

محصولات شرکت Fortinet

Fortinet  در سال ۲۰۰۲ اولین محصول خود را با نام FortiGate ، منتشر کرد و به دنبال آن نرم افزار ضد اسپم و ضد ویروس را تولید کرد. FortiGate برای استفاده از برنامه معماری مدار مجتمع (ASIC) آپدیت شد. بعدها محصولات Fortinet امنیت شبکه از جمله فایروال ها و نرم افزار ضد اسپم و ضد ویروس را در یک دستگاه ادغام کردند. در آوریل سال ۲۰۱۶ ، Fortinet ساخت معماری امنیتی یکپارچه خود را آغاز کرد تا چندین محصول امنیتی شبکه بتوانند به عنوان یک بستر ارتباط برقرار کنند. در همان سال، این شرکت محصولات امنیتی اطلاعات و مدیریت رویداد (SIEM) را اضافه کرد، که به تجزیه و تحلیل هشدارهای امنیتی سخت افزاری و نرم افزاری، چگالی پورت گیگابایتی بالا و ویژگی های امنیتی شبکه برای مشاغل متوسط و محل شعب شرکت را علاوه بر امنیت، ابر ادغام می کند. در سپتامبر سال 2016، این شرکت اعلام کرد که محصولات SIEM را با سیستم های امنیتی سایر فروشندگان ادغام خواهد کرد.

لایسنس Fortinet
لایسنس Fortinet

در سال ۲۰۱۷ ، Fortinet (لایسنس Fortinet) یک شرکت تابعه مستقل، Fortinet Federal  ایجاد کرد تا محصولات امنیت سایبری را برای آژانس های دولتی توسعه دهد. در جولای سال 2018، این شرکت  FortiGate SD-WAN، سرویس اختصاصی SD-WAN خود را راه اندازی کرد.

در همان سال در چهارگوش جادویی گارتنر برای زیرساخت WAN Edge گنجانده شد. در سال ۲۰۱۸ ، Fortinet برای شناسایی بهتر تهدیدات جدید و ناشناخته، FortiGuard (AI) را منتشر کرد ، همچنین نسخه 6.0 از سیستم عامل امنیتی FortiOS خود را با مدیریت متمرکز پیشرفته و قابلیت های ابری گسترش داد.

هدف اصلی شرکت Fortinet  از همان ابتدا ارائه امنیت بالا، یکپارچه و با کارایی در زیرساخت فناوری اطلاعات بوده است. این شرکت بزرگ امنیت شبکه و محتوا را با نرخ بالایی فراهم می آورد Security fabric که سیستم یکپارچه fortinet می باشد، با ترکیبی از پردازنده های امنیتی، یک سیستم عامل بصری و هوش مصنوعی تشخیص خطرات می باشد که امنیت بهبودیافته، عملکرد استثنائی و کنترل بهتری را همراه با مدیریت آسان تر فراهم می کند.

لایسنس Fortinet متناسب با هر نوع نیاز در حوزه امنیت شبکه، محصول اختصاصی مرتبط با آن نیاز را ارائه داده است که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

فایروال FortiGate

فایروال فورتیگیت برترین و معروفترین محصول شرکت Fortinet می باشد که جزو فایروال های با عملکرد بسیار عالی و سطح بالا در حوزه تامین امنیت شبکه به شمار می آید. دستگاه های امنیت شبکه FortiGate یک پلتفرم واحد برای امنیت شبکه end-to-end با کارایی بالا فراهم می آورند.

لایسنس Fortinet
لایسنس Fortinet

پلتفرم فایروالهای تجاری Fortinet با نام FortiGate، در طیف گسترده ای از دسته بندی ها، متناسب با هر محیط در دسترس است تا مجموعه گسترده ای از عملکردهای امنیتی و شبکه های نسل بعدی را ارائه دهد. محصولات تکمیلی می توانند با یک FortiGate ترکیب شوند تا زیرساخت امنیتی end-to-end ساده و پایداری را با پوشش دادن ویژگی های زیر فراهم آورند:

  • Management and Analytics
  • Multi-Cloud security
  • Web Application Security
  • Secure Unified Access
  • Advanced Threat Protection
  • Email security
  • Endpoint security
  • Network security

 

 FortiManager

اگر تجهیزات شبکه شما دارای گستردگی می باشد و تعداد تجهیزات امنیتی Fortinet (لایسنس Fortinet) کار را برای مدیریت و کنترل تجهیزات، دشوار کرده است، شرکت Fortinet تجهیزات Fortimanager را برای رفع این مشکل شما تولید کرده است. این دستگاه ها این قابلیت را دارا می باشند که دستگاه های شرکت Fortinet را بصورت متمرکز با استفاده از یک پنل واحد مدیریت کنند. تجهیزات Fortimanager باعث پایین آمدن Total cost of ownership (TCO) برای کنترل و پیاده سازی شبکه های مبتنی بر تجهیزات Fortimanager در عین حال باعث پایین آمدن هزینه های افزونگی و هزینه های اجرایی خواهد شد .

FortiAnalyzer

یک ابزار جهت تجزیه و تحلیل امنیتی NOC-SOC است که با چشم انداز عملیاتی ساخته شده است. ذخیره سازی و بررسی گزارشات دستگاه های امنیتی مانند Firewall و UTM های شرکت Fortinet با نام FortiGate از اهمیت بالایی برخوردار است.

در واقع دستگاه FortiAnalyzer یکی از محصولات شرکت Fortinet است که به بررسی و تحلیل Log های ارسالی از سایر محصولات Fortinet و به خصوص FortiGate می پردازد.

FortiWeb

محصول FortiWeb با کمک یک رویکرد مرتبط و چند‌لایه پیشرفته می‌تواند امنیت کامل در مقابل ریسک‌های امنیتی موجود در OWASP Top 10  و بسیاری دیگر از تهدیدات برای برنامه‌های کاربردیِ تحت وب‌ در شبکه‌های داخلی و خارجی را فراهم کند. راهکاری چندلایه برای محافظت از برنامه های کاربردی تحت وب در برابر حملات شناخته شده و ناشناخته می باشد WAF حملات مشخص شده در دسته بندی OWASP Top 10 را هم به طور کامل پوشش می دهدWAF یا FortiWeb تهدیداتی که در Forti sendbox شناسایی شده را بلاک می نماید. به عبارت دیگر، WAF یک نقطه امنیتی بین کاربر نهایی و یک برنامه وب ایجاد می کند.

FortiWeb
لایسنس Fortinet

خرید لایسنس Fortinet

مشتریان میتوانند برای اطلاع از قیمت فایرول فورتی گیت و قیمت لایسنس محصولات فورتینت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه