لایسنس Fortinet

  • مدیر وب سایت
  • آخرین ویرایش در : 01 اکتبر 2019

لایسنس Fortinet

شرکت Fortinet توسط بردران کن در ایالت کالیفرنیا و در سال 2000 تاسیس شد. این شرکت با دیدگاه ارائه امنیت گسترده و یکپارچه با کارایی بالا در زیرساخت فناوری اطلاعات شروع به فعالیت نمود. شرکت Fortinet جزو عظیم ترین شرکت های جهان در حوزه تولید تجهیزات امنیت شبکه می باشد و نیز یکی از اولین شرکت های ارائه دهنده تجهيزات مديريت يکپارچه تهديدات (Unified Threat Management (UTM می باشد. شركت Fortinet در بازار مديريت يكپارچه حملات (UTM) پيشگام بوده و برترين تجهيزات امنيت شبكه را كه شامل فايروال، آنتي ويروس، VPN، سيستم جلوگيري از نفوذ، جلوگيري از هرزنامه ها، فيلتركردن سايت ها و مديريت ترافيك مي شوند، در راهکارهاي امنيتي شبكه ارائه داده است.

هم اکنون تماس بگیرید

جهت اطلاع از قیمت و نحوه دریافت لایسنس ها از طریق فرم استعلام قیمت، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

این شرکت در ابتدا با نام AppligationInc آغاز به کار کرد ولی در نهایت نام آن به شرکت Fortinet تغییر یافت. اولین محصول شرکت Fortinet دو سال پس از شروع کار شرکت معرفی شد زیرا دو سال آغازین در این شرکت صرف تحقیق و توسعه شد. در واقع اولین محصول شرکت در سال 2002 به بازار معرفی شد.

رشد و گسترش شرکت

پیشرفت شرکت Fortinet به حدی بود که درآمد آن از سال 2002 تا 2003 به 10 برابر رسید. Westcon Canada در ماه دسامبر ۲۰۰۳ توزیع محصولات FortiGate را در کانادا آغاز کرد که توسط Norwood Adam در انگلستان در فوریه ۲۰۰۴ دنبال شد.

در سال 2009، گزارش سالانه مبتنی بر نظرسنجی مجله CRN Magazine شرکت Fortinet را در سخت افزار امنیتی شبکه در رتبه اول قرار داد، که نسبت به رده هفتم در سال 2007 افزایش یافته است.

درآمد سالیانه شرکت Fortinet در سال ۲۰۱۰، به ۳۲۴ میلیون دلار رسید. از سال 2012 تا سال 2015 این شرکت سه مورد قابل توجه کسب کرده است. این شرکت سرویس میزبانی برنامه XDN (که قبلاً با نام 3Crowd شناخته می شد) را در دسامبر سال 2012، Coyote Point در سال 2013 و شرکت سخت افزاری Wi-Fi Meru Networks در سال 2015 به دست آورد. در ژوئن سال 2016، Fortinet امنیت فناوری اطلاعات، نظارت و تحلیلگر فروشندگان نرم افزار، AccelOps را به دست آورد.

در سال 2016، Fortinet برنامه ای را با نام FortiVet برای جذب سربازان ارتش برای مشاغل امنیت سایبری راه اندازی کرد. در ژانویه سال 2017 اعلام شد که Philip Quade عضو سابق NSA، مدیر ارشد اطلاعات شرکت خواهد شد. در پایان سال 2017 شرکت Fortinet، درآمد خود را 416.7 میلیون دلار اعلام کرد که 15 درصد به نسبت سال قبل افزایش یافته بود.

در ژوئن سال 2018، Fortinet Bradford Networks، سازنده کنترل دسترسی و راه حل های امنیتی IoT را بدست آورد.

محصولات شرکت Fortinet 

Fortinet در سال 2002 اولین محصول خود را با نام FortiGate، منتشر کرد و به دنبال آن نرم افزار ضد اسپم و ضد ویروس را تولید کرد. FortiGate برای استفاده از برنامه معماری مدار مجتمع (ASIC) آپدیت شد. بعدها محصولات Fortinet امنیت شبکه از جمله فایروال ها و نرم افزار ضد اسپم و ضد ویروس را در یک دستگاه ادغام کردند. در آوریل سال 2016، Fortinet ساخت معماری امنیتی یکپارچه خود را آغاز کرد تا چندین محصول امنیتی شبکه بتوانند به عنوان یک بستر ارتباط برقرار کنند. در همان سال، این شرکت محصولات امنیتی اطلاعات و مدیریت رویداد (SIEM) را اضافه کرد، که به تجزیه و تحلیل هشدارهای امنیتی سخت افزاری و نرم افزاری، چگالی پورت گیگابایتی بالا و ویژگی های امنیتی شبکه برای مشاغل متوسط و محل شعب شرکت را علاوه بر امنیت، ابر ادغام می کند. در سپتامبر سال 2016، این شرکت اعلام کرد که محصولات SIEM را با سیستم های امنیتی سایر فروشندگان ادغام خواهد کرد.

لایسنس Fortinet

در سال 2017، Fortinet یک شرکت تابعه مستقل، Fortinet Federal ایجاد کرد تا محصولات امنیت سایبری را برای آژانس های دولتی توسعه دهد.

در جولای سال 2018، این شرکت FortiGate SD-WAN، سرویس اختصاصی SD-WAN خود را راه اندازی کرد. FortiGate SD-WAN در همان سال در چهارگوش جادویی گارتنر برای زیرساخت WAN Edge گنجانده شد. در سال 2018، Fortinet برای شناسایی بهتر تهدیدات جدید و ناشناخته، FortiGuard- AI را منتشر کرد، همچنین نسخه 6.0 از سیستم عامل امنیتی FortiOS خود را با مدیریت متمرکز پیشرفته و قابلیت های ابری گسترش داد.

هدف اصلی شرکت Fortinet از همان ابتدا ارائه امنیت بالا، یکپارچه و با کارایی در زیرساخت فناوری اطلاعات بوده است. این شرکت بزرگ امنیت شبکه و محتوا را با نرخ بالایی فراهم می آورد Security fabric که سیستم یکپارچه fortinet می باشد، با ترکیبی از پردازنده های امنیتی، یک سیستم عامل بصری و هوش مصنوعی تشخیص خطرات می باشد که امنیت بهبودیافته، عملکرد استثنائی و کنترل بهتری را همراه با مدیریت آسان تر فراهم می کند.

کمپانی Fortinet متناسب با هر نوع نیاز در حوزه امنیت شبکه، محصول اختصاصی مرتبط با آن نیاز را ارائه داده است که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

FortiGate

این محصول برترین و معروفترین محصول شرکت Fortinet می باشد که جزو فایروال های با عملکرد بسیار عالی و سطح بالا در حوزه تامین امنیت شبکه به شمار می آید. دستگاه های امنیت شبکه FortiGate یک پلتفرم واحد برای امنیت شبکه end-to-end با کارایی بالا فراهم می آورند.
پلتفرم فایروالهای تجاری Fortinet با نام FortiGate، در طیف گسترده ای از دسته بندی ها، متناسب با هر محیط در دسترس است تا مجموعه گسترده ای از عملکردهای امنیتی و شبکه های نسل بعدی را ارائه دهد.

لایسنس fortigate

محصولات تکمیلی می توانند با یک FortiGate ترکیب شوند تا زیرساخت امنیتی end-to-end ساده و پایداری را با پوشش دادن ویژگی های زیر فراهم آورند:

  • Management and Analytics
  • Multi-Cloud security
  • Web Application Security
  • Secure Unified Access
  • Advanced Threat Protection
  • Email security
  • Endpoint security
  • Network security

FortiManager

اگر تجهیزات شبکه شما دارای گستردگی می باشد و تعداد تجهیزات امنیتی Fortinet کار را برای مدیریت و کنترل تجهیزات، دشوار کرده است، شرکت Fortinet تجهیزات Fortimanager را برای رفع این مشکل شما تولید کرده است. این دستگاه ها این قابلیت را دارا می باشند که دستگاه های شرکت Fortinet را بصورت متمرکز با استفاده از یک پنل واحد مدیریت کنند. تجهیزات Fortimanager باعث پایین آمدن Total cost of ownership- TCO برای کنترل و پیاده سازی شبکه های مبتنی بر تجهیزات Fortimanager در عین حال باعث پایین آمدن هزینه های افزونگی و هزینه های اجرایی خواهد شد.

FortiAnalyzer

یک ابزار جهت تجزیه و تحلیل امنیتی NOC-SOC است که با چشم انداز عملیاتی ساخته شده است. ذخیره سازی و بررسی گزارشات دستگاه های امنیتی مانند: firewall و UTM های شرکت Fortinet با نام FortiGate از اهمیت بالایی برخوردار است.

در واقع دستگاه Fortianalyzer یکی از محصولات شرکت Fortinet است که به بررسی و تحلیل Log های ارسالی از سایر محصولات Fortinet و به خصوص FortiGate می پردازد.

FortiSandbox

محصول دیگری از شرکت Fortinet است که با بررسی و شناسایی فایلهای مخرب، از ورود آنها به شبکه سازمان جلوگیری می کند. از آنجاییکه هر یک از راهکارهای امنیتی به طور مستقل کار می کنند، این موضوع موجب به وجود آمدن شکافی بین لایه های مختلف امنیتی می شود Sandboxing روشی برای بستن شکافهای امنیتی ارائه می نماید تا بتوانید حملات جدیدی که تکنولوژی های امنیتی قبلی قادر به شناسایی آنها نبوده اند را شناسایی کنید.

FortiWeb

محصول FortiWeb با کمک یک رویکرد مرتبط و چند‌لایه پیشرفته می‌تواند امنیت کامل در مقابل ریسک‌های امنیتی موجود در OWASP Top 10 و بسیاری دیگر از تهدیدات برای برنامه‌های کاربردیِ تحت وب‌ در شبکه‌های داخلی و خارجی را فراهم کند. راهکاری چندلایه برای محافظت از برنامه های کاربردی تحت وب در برابر حملات شناخته شده و ناشناخته می باشد. WAF حملات مشخص شده در دسته بندی OWASP Top 10 را هم به طور کامل پوشش می دهد. WAF یا FortiWeb تهدیداتی که در Forti sendbox شناسایی شده را بلاک می نماید. به عبارت دیگر، WAF یک نقطه امنیتی بین کاربر نهایی و یک برنامه وب ایجاد می کند.

لایسنس fortiweb

هم اکنون تماس بگیرید

جهت اطلاع از قیمت و نحوه دریافت لایسنس ها از طریق فرم استعلام قیمت، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.