لایسنس Genetec

معرفی Genetec

لایسنس Genetec
لایسنس Genetec

 

Genetec یک کمپانی بین المللی در خصوص تولید و توسعه نرم افزار های نظارتی تصویری، کنترل دسترسی تشخیص خودکار پلاک (ALPR) می باشد، این شرکت در سال ۱۹۹۷ میلادی تأسیس گردید و اولین سیستم نظارت مبتنی بر IP باعث گردید به عنوان رهبر سیستم های یکپارچه مدیریت و ضبط تصاویر در جهان شناخته می شود . این شرکت با ارایه راهکارهای تخصصی برای هر محیط مانند فرودگاه، محیط های حمل و نقل و محیط های فروشگاهی تمام نیاز های یک مجموعه را رفع نموده است. نرم افزار های تولید شده در این شرکت در قالب های قرار دارد.

 • Omnicast  نرم افزار سیستم مدیریت تصاویر (VMS) 
 • Snergis  نرم افزار سیستم های کنترول دسترسی مبتنی بر شبکه 
 • AutoVu  نرم افزار ثبت و تشخیص 

 

 لایسنس نرم افزار Genetec Omnicast  

یک نرم افزار سیستم نظارت تصویری می باشد که بر بستر نرم افزار Security Center تشکیل شده است و به کاربرهای مختلف در همه سطوح امکان دسترسی به سطح امنیتی مورد نظر را می دهد.این نرم افزار با طیف گسترده ای از دوربین های IP-Based و  Encoder ، تجهیزات جانبی یک سیستم نظارت تصویری سازگار می باشد. 

لایسنس نرم افزار Genetec Synergis  

یک سیستم مدیریت کنترل دسترسی بر اساس IP می باشد که سبب افزایش آمادگی در برابر تهدیدها و حملات احتمالی است . این سیستم با استفاده از ویژگی های امنیتی بالا و پشتیبانی از تجهیزات مختلف موجود در شبکه باعث افزایش امنیت می شود. برای مثال قابلیت کنترل ورود و خروج افراد با استفاده از نرم افزار و ثبت آنها در سیستم امکان پذیر است. 

لایسنس نرم افزار Genetec AutoVu  

نرم افزار تشخیص پلاک می باشد که برای سازمان هایی از قبیل شهرداری ، پلیس و سازمان های مربوطه طراحی و قابل استفاده می باشد. این نرم افزار قابلیت هایی ازقبیل اعمال محدودیت های پارک، دنبال کردن وسیله نقلیه مورد نظر و… را دارد. این نرم افزار قابلیت نصب بر روی سیستم های کامپیوتری و تلفن های همراه می باشد.

 

 تکنولوژی لایسنس Genetec

تمامی نرم افزارهای مذکور را می توان در قالب یک نرم افزار جامع با نام  Genetec security center داشته باشد. نرم افزار بسیار قدرتمند Genetec  با گستردگی فراوان در زمینه ضبط و پخش و کنترل سرورهای مختلف را مدیریت می کند مهم ترین ویژگی و امکانات این نرم افزار امکان تعریف زیر مجموعه و زیر شاخه های متعدد جهت کنترل پایگاه ها و همچنین پایگاه مرکزی و دارای امکانات دیگر جهت ارتباط با axis کنترل ها می باشد بروزترین تکنولوژی های هوش مصنوعی و هوشمند سازی نیاز ها و فرآیند های گذشته که طی ۲۲ سال تجربه و فعالیت حرفه ای این شرکت که در زمینه امنیت و نظارت تصویری به دست آورده می تواند مدیریت محیط های بزرگ مانند شهرها، بیمارستانها، مراکز امنیتی، سازمان ها، شرکت ها، موسسات مالی، بانک ها، فروشگاه های بزرگ و دانشگاه ها را بسیار آسان به عهده بگیرد. با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توان دوربین های جدیدی در هر جای شبکه که باشد به سیستم اضافه نمود و تعداد این دوربین ها می تواند تا ۵۰۰۰۰ دوربین در یک سیستم نیز باشد.

 

نحوه عملکرد Genetec 

تسلط بر محیط خود نیاز به درک عمیق تری از سازمان ، مشتریان و کارکنان را دارد. زیرساخت های امنیتی اطلاعات ارزشمندی را بصورت شبانه روزی جمع آوری می کنند. این نرم افزار چندین منبع داده را از طریق یک سیستم تحلیلی پیشرفته تجزیه و تحلیل می کنند و به شما آگاهی موقعیتی عمیق تری می دهند. با استفاده از موتورهای جستجو می توان به  تصاویر دوربین های مختلف دسترسی داشت و اندازه تصاویر تغییر داد و همه چیز را به وضوح قابل نمایش باشد.

برای مشاهده لایسنس امنیت اینجا کلیک کنید

سرورها 

 • Directory : دايرکتوری برنامه اصلی سرور است و به عنوان مغز اصلی سيستم عمل می کند. از طريق دايرکتوری است که برنامه های کلاينت می توانند به سيستم متصل شوند. اين سرور علاوه بر کنترل و Log برداری از کليه عملياتی که در سيستم اتفاق می افتد موظف به کنترل دسترسی کاربران به سيستم نيز می باشد. 

 

 • Gateway : اين جزء از سيستم به عنوان درگاه دايرکتوری عمل کرده و به برنامه های کلاينتی اجازه دسترسی به سرور دايرکتوری را می دهند. 

 

 • Server Federation : اين سرور مانند پلی عمل می کند که می تواند چندين سيستم را به يکديگر متصل کند. سيستمی که دوربين هايی از سرور ديگری می گيرد به System Host مشهور است. 

 

 • Archiver : آرشيو مسئول ارسال دستورات و کنترل به واحد ويدئويی حال چه اينکودر باشد چه ديکودر را می باشد. اين جزء از سيستم می تواند به صورت خودکار واحد های ويدئويی که به تازگی به سيستم اضافه می شوند را پيدا کرده و آن را در خود جا دهند. همچنين وظيفه ذخيره داده های دوربين را دارد و آن را طبق درخواست کاربران سيستم انجام می دهد. 

 

 • Archiver Restore : اين برنامه برای ذخيره و بازيابی اطلاعات دوربين ها که در Tape وجود دارد به کار گرفته می شود. 

 

 • Archiver Auxiliary : اين آرشيور به عنوان مکمل سرورس آرشيور سيستم عمل می کند با اين تفاوت که به هيچ Port Discovery ی متصل نمی باشد و در نتيجه می تواند هر Stream Video ی که می خواهد را آرشيو کند. 

 

 • Engin MetaData : اين جزء از سيستم مانند ارتباطی است بين Omnicast و برنامه های ديگر مانند نرم افزارهای آناليز ويدئويی يا نرم افزارهای پلاک خوان LPR 7 

 

 • Matrix Virtual :اين قسمت از سيستم قابليت هايی که ما در سيستم های قبلی و سنتی CCTV داشتيم را برای ما فراهم می سازد بدون اينکه هيچگونه محدوديتی در ورودی و خروجی سيستم داشته باشيم. همچنين اين جزء از سيستم مسئول اجرای ماکروها و Sequence های دوربين ها و کنترل کيبورد دوربين ها را نيز عهده دارد است. 

 

 • WatchDog :اين سرويس بر روی تمامی سرورهای لایسنس Omnicast اجرا می شود و صحت عملکرد سرويس ها را کنترل می کند همچنين در صورت قطعی سيستم با استفاده از ايميل يا ارسال Log مديران سيستم را از خرابی آگاه می سازد و می تواند به صورت خودکار سرويس ها را دوباره فعال سازد. 

 

Genetec License

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه