لایسنس HP OpenView

لایسنس HP OpenView

معرفی HP OpenView

لایسنس HP OpenView محصول نرم افزاری که برا مانیتورینگ و کنترل سخت افزار های تولیدی این شرکت استفاده میشود .

مدیران شبکه به کمک این این نرم افزار می توانند از طریق یک کنسول  متمرکز تمامی اجزای شبکه  شامل سرورها، شبکه و تجهیزات ذخیره ساز مشاهده و مانیتور نمود.نرم افزار oneview محصول ۴ سال تحقیق شرکت لایسنس hp در زمینه مدیریت و مانیتورینگ شبکه می باشد و پس از تولید آن به مدت ۱۸ ماه شرکت HP آنرا پالایش و بهینه نموده است.این محصول همچنین توسط ۳۰ مشتری بزرگ شرکت HP مورد درخواست واقع  شده بود و شرکت HP از این پیشنهادها و نیازهای مشتریان خود برای تولید این نرم افزار استفاده کرده است.این نرم افزار در سال ۲۰۱۳ توسط hp  معرفی و در کنفرانس سالانه HP Discover معرفی گردید.از این نرم افزار برای مدیریت و مانیتورینگ سرورهای رده DL,SL و Blade همچنین استوریچ ها و سوییچ های تولیدی شرکت HP استفاده می شود.

در زیر بخشی از امکانات این نرم افزار به اختصار عنوان میشود.

 • کنسول متمرکز برای مدیریت و اتوماتیک نمودن کارهای تیم IT سازمان
 • کاهش هزینه های IT
 • توانایی جستجوی قوی برای یافتن سرورها
 • Open source بودن این نرم افزای که باعث می شود براحتی بتوان آنرا با نرم افزارهای دیگر یکپارچه نمود.
 • گروه بندی سرورهای و ساختن پروفایل برای آنها
 • مدیریت Blade Enclosure ها و ارتباط منطقی بین سرورها
 • کشیدن نقشه ارتباطی سرورها
 • مدیریت firmware و بروز رسانی آنها
 • مشاهده وضعیت سلامت دستگاه ها

این نرم افزار جایگزین نرم افزار HP system insight manager می باشد و در صورت استفاده از Blade سروراز اجزای مهم شبکه می باشد برای مدیریت این سرورها به این دلیل که باید بتوان بصورت همزمان و بصورت متمرکز تمامی آنهارا مدیریت نمود تا در زمان و در منابع صرفه جویی شود.

همچنین بوسیله این نرم افزاری می توان وضعیت سلامت دستگاهها را مانیتور نمود و همانطور که در شکل صفحه قبل مشاهده می شود در این نرم افزار سرورها به گروههای مختلف قابل تقسیم بندی هستند و همچنین می توان وضعیت ارتباطی بین آنها را نیز مانیتور نمود .از مزیت های مهم این نرم افزار این می باشد که می توان براحتی حتی بر روی موبایل و یا تبلت نیز وضعیت سرورها را مشاهده نمود و آنها را مدیریت کرد.

این نرم افزار در حوزه کارهای عمومی دیتا سنتر ها می باشد این کارهای شامل تشخیص ، جمع آوری، فهمیدن وضعیت و وابستگی ها ، هماهنگی و ارتباط ها می باشد و نرم افزار oneview بگونه ای طراحی شده است که بتواند در تمامی حوزه های ذکر شده مدیریت دیتاسنتر را انجام دهد و برای هر کدام پروسس های فوق یک راهکار پیشنهاد می دهد که در شکل زیر نشان داده شده است.طبق اعلام شرکت HP استفاده از این نرم افزار باعث می شود مهاجرت ها پنج برابر سریعتر، راه اندازی و پیکربندی سرورها ۹ برابر سریعتر و تنظیم شبکه ۲۴ برابر سریعتر انجام پذیرد که انقلابی بزرگ در زمینه نرم افزارهای مدیریت بشمار می رود و به جرات می توان اذعان داشت کمپانی های مشابه، از چنین نرم افزاری استفاده نمی کنند.

همچنین این نرم افزار همانطور که در بالا ذکر شد open source می باشد و براحتی می توان بوسیله API های مختلف آنرا با نرم افزارها و سیستم عامل های دیگر یکپارچه نمود.استفاده از این نرم افزار باعث می شود ۲۲۰ درصد برگشت سرمایه برای سازمان وجود داشته باشد و این مهم در شکل زیر نشان داده شده است.همچنین بوسیله این نرم افزار می توان مدیریت و مانیتورینگ سرورهای Blade و Enclosure آنها را براحتی و بصورت همزمان انجام داد و در شکل زیر نمونه این نمایش(View)  نشان داده شده است.این نرم افزار به صورت یک ماشین مجازی برای دو پلتفورم پرطرفداری Vmware و Hyper-v تولید شده است.

ویژگی محصول HP Openview

این نرم افزار، دارای ویژگی هایی است که مدیران انفورماتیک را جهت بهبود اوضاع همراهی می نماید. این محصول بدون وابستگی به سیستم خاصی، ویژگی هایی دارد که در ادامه به لیستی از آنها اشاره خواهیم نمود:

 • خودکارسازی عملیات IT سازمان و مدیریت یکپارچۀ کل شبکه در یک کنسول و در نتیجه کاهش خطا و هزینه های
 • یافتن سریع و دقیق سرورها با امکانات قوی برای جستجو.
 • لایسنس HP OpenView یک محصول Open Source است. این قابلیت علاوه بر کمک به توسعۀ سریع این محصول، باعث می شود که براحتی بتوان آن را با نرم افزارهای دیگر یکپارچه و ادغام نمود.
 • از دیگر امکانات لایسنس HP OpenView مدیریت کامل سرورها است. در این نرم افزار می توان سرورها را گروه بندی نموده و برای هریک پروفایل مخصوص بخود تهیه نمود.
 • قابلیت مدیریت Blade Enclosureها و امکان مدیریت ارتباط منطقی میان سرورها.
 • تهیۀ Schema و نقشۀ ارتباط بین سرورها.
 • امکان بروزرسانی و مدیریت
 • بررسی لحظه ای و مدیریت وضعیت سلامت تجهیزات.
 • سادگی و کارآمدی و حذف پیچیدگی های زیرساخت.

لایسنس این محصول فوق ­العاده را می توان در نسخۀ Advanced و با توجه به تعداد سرورها و ماژول­های نرم افزاری خریداری نمود. در این صورت شما به راحتی می توانید از خصوصیاتی که در زیر به آن اشاره شده است:

 • داشبورد متمرکز: در این داشبورد یک نمای کامل از سخت ­افزارهای متصل به سرور اچ پی  در دسترس است. گزارش های آماری را در پیشخوان می توانید ببینید و هشدارها نیز در همین صفحه برای شما نمایش داده خواهد شد. البته با خرید لایسنس این محصول می توانید تا ۱۰۲۴ سرور را نظارت کنید که این مسأله برای مراکز داده بسیار حائز اهمیت است.
 • نمایش اتوماتیک هشدارها: اچ پی ای وان ویو، بدون وقفه تجهیزات شما را برای شناسایی خطاها تحت نظر داشته و مدیریت ایمن از راه دور را ممکن می سازد. با خرید لایسنس Advanced iLO و iLO Advanced Premium می توان این امکان را گسترش داد و حتی امکان پیش بینی خطاها را نیز در این محصول داشت. هشدارها ابزار دست پشتیبان سرورها هستند.
 • ارتباط آسان بوسیلۀ ریموت: با اینکه این محصول امکان مدیریت و نظارت را بصورت هماهنگ و کامل برطرف می سازد، اما اگر بخواهید با کنسول و رابط مبتنی بر iLO ارتباط داشته باشید، این امر به آسانی میسر است و امکان ارتباطی امن برای شما به سادگی فراهم خواهد شد.
 • گزارش­های یکپارچه: در صورت استفاده از این محصول، می توانید از گزارش­های کلی و عمومی، نیازمندی های رسیدگی به سرور، مدیریت چرخۀ عمر تجهیزات و … را در کنار سایر امکانات این محصول یکپارچه با تجهیزات سخت­افزاری خود استفاده نمایید.
 • طراحی مرکز داده: محل رک ها و ترتیب آنها را نگهداری کنید، بستر مرکز داده را مدیریت کنید و تیم پشتیبانی خود را برای حضور در سایت یاری نمایید. با این امکان دقیقاً متوجه خواهید شد که در کدام مکان خطا رخ داده و در زمان و هزینۀ دوباره کاری صرفه ­جویی شایانی خواهد شد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه