لایسنس HP OneView

معرفی نرم افزار  HPE OneView

HPE OneView
لایسنس HPE OneView

 

HPE OneView در اصل پایه و اساس زیرساخت های مبتنی بر نرم افزار یا SDN می باشد. این نرم افزار برای کارایی بیشتر مدیران شبکه طراحی شده و زیرساخت های پیچیده هیبریدی IT که امروزه درگیر آن هستند را به سادگی پیاده سازی کرده است.  HPE OneView از طریق هوش مصنوعی تعریف شده نرم افزاری و استفاده از یک رویکرد الگو محور برای ارائه مزایایی همچون گسترش، تأمین، بروزرسانی و ادغام زیرساخت های محاسباتی، ذخیره سازی و شبکه استفاده می شود.

نرم افزار OneView بر اساس یک API مدرن و مبتنی بر استاندارد طراحی شده و همچنین به کاربران خود کمک می کند تا از طریق یکپارچه سازی با اکوسیستم گسترده مدیریت شخص ثالث، خدمات و ابزارهای موجود را توسعه دهند. HPE OneView خدمات پشتیبانی ارائه نموده است که برای کالاهای استفاده شده از شرکت اچ پی در نقاط مختلف دنیا مانند: سرورها، ذخیره سازها و راهکارهای شبکه، تضمینی برای مدیریت ساده و بصورت اتوماتیک برای زیرساخت Hybrid چه امروز و چه در آینده خواهد بود. علاوه بر این، یکپارچگی که HPE OneView با طیف وسیعی از ابزارهای مبتنی بر Cloud که برای شرکاء خود ایجاد نموده، به کسب و کارها اجازه می دهد تا هسته اصلی خود را نسبت به حجم های کاری ابری خصوصی بهتر مدیریت کنند.

نرم افزار HPE OneView با ارائه هوش تعریف شده توسط این نرم افزار برای راهکارهای مرتبط با زیرساخت تمامی خانواده محصولات اینترپرایز شرکت Hewlett Packard ساختار مدیریتی یکپارچه ای را بوجود آورد. ارائه خدمات مدیریتی تعبیه شده بر روی HPE Synergy گرفته تا ارائه ویژگی های سازگار در HPE BladeSystemها، پلتفرم های HPE ProLiant سرور، HPE Hyper Converged 380، HPE SimpliVity، استوریج های اچ پی ای  ۳PAR، Nimble System، Primera، Superdome X و HPE Superdome FLEX Systemها.

قابلیت HPE OneView 

 HPE OneViewروشی ساده و کاربردی برای مدیریت زیرساخت های شبکه ارائه نموده است. با استفاده از یک داشبورد جامع و واضح، می توانید زیرساخت های سرور اچ پی خود را بصورت موثری کنترل و نظارت کنید در واقع قابلیت های زیادی در OneView بصورت رایگان در اختیار مدیران دیتا سنترها قرار می گیرد.

HPE OneView

داشبورد متمرکز

در داشبورد HPE OneView یک نمای کلی از بخش سخت افزاری سرور نمایش می دهد و این گزارش در یک صفحه به نمایش در می آید. در اینجا می توانید تمامی هشدارها و گزارش آمارها از تمامی سرورهای موجود در شبکه خود را بدون نیاز به نگاه جداگانه به هر سرور مشاهده کنید. با طراحی کدهای رنگی بسیار واضح که در این بخش وجود دارد، علاوه بر صرفه جویی در وقت تیم IT سازمان، تمامی هشدارها به آسانی در یک نگاه قابل مشاهده است و کارهای روزمره اضافه از لیست وظایفتان حذف می شود.

این بررسی ها بر روی سخت افزار بصورت خودکار و مداوم در حال انجام است، به همین خاطر بروز هر مشکلی در سیستم براحتی در همان لحظه قابل شناسایی می باشد و مانند قبل در بررسی فیزیکی و یا وقتی که دیگر سیستم از کار افتاده متوجه آن نخواهید شد. هر نرم افزار می تواند بر روی مجموع ۱۰۲۴ سرور دسترسی نظارتی برایتان فراهم آورد، و در صورت نیاز به مدیریت دستگاه های بیشتر، کافیست آنها را به هم مرتبط کنید و یک دید کلی از تمامی دستگاه ها بدست آورید. همچنین امکان فوق فقط برای نسل جدید سرورهای موجود در زیرساخت شبکه نمی باشد و در واقع می توانید سرورهای متعلق به یک دهه قبل را نیز رصد کنید مانند سرورهای Gen6 Rack Mount و Bladeها.

نرم افزار OneView
لایسنس HPE OneView

نمایش اتوماتیک هشدارها

نرم افزار OneView بصورت مداوم سرورهای شما را برای شناسایی خطاها نظارت میکند، و مواردی را که یافت میکند در داشبورد نمایش می دهد. به شرطی که Hardware سرور موجود باشد و حداقل، وارانتی پشتیبانی داشته باشد، امکان پشتیبانی از طریق ریموت به HPE OneView امکان نمایش اتوماتیک موارد موجود برای پشتیبانی را، می دهد.

قابل ذکر است قابلیت Integrated Lights Out (iLO) موجود بر روی کلیه سرورهای اچ پی، که یک رابط اختصاصی می باشد مانیتورینگ را افزایش می دهد و مدیریت ایمن سرور ایمن را از راه دور امکان پذیر می کند، شایان ذکر است که برای استفاده از امکانات بیشتر OneView نیاز به تهیه لایسنس Advanced iLO و iLO Advanved Premium می باشد. این بدان معناست که حتی قابلیت پیش بینی خرابی های قابل شناسایی موجود می باشد. این قابلیت تیم پشتیبانی اچ پی ای را فعالتر می کند تا در زمانی که مشکلات سخت افزاری وجود دارد، پیشنهاداتی موثر برای کاهش تلاش تیم های IT می دهد. آنها به آسانی درخواست تعویض یک بخش یا تعمیر بصورت حضوری را خواهند داد.

ارتباط ساده از طریق ریموت 

اگر چه داشبورد OneView برای نظارت بر عملکرد سرور می باشد ولی امکان ایجاد ارتباط مستقیم با کنسول و رابط مبتنی بر وب iLO سرورها را فراهم می آورد. این یک اتصال واحد برای ارائه خدمات به شما می باشد و امکان مدیریت و تعامل با تمامی سرورها از طریق ورود به یک سیستم واحد برای جلوگیری از اتصال جداگانه به هر دستگاه را بوجود می آورد. این امر مزایایی مانند صرفه جویی در زمان برای شما به دنبال دارد، همچنین تجربه کاربری را ارتقاء می دهد و اجازه ایجاد ارتباط ایمن به سرور ها برای تمامی افراد را فراهم می آورد.

ویژگی های امنیتی قابل تنظیم می باشد و امکان مدیریت دسترسی کاربران به منابعی که مورد نیازشان می باشد موجود می باشد. این رابط تکی برای دسترسی ریموت بسیار کاربردی می باشد، به ویژه در این روزها که بیشتر تمایل به دور کاری و دسترسی به سیستم ها از خارج از محیط کار رو به افزایش است وحتی شاید یک ضرورت می باشد.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس HP اینجا کلیک کنید

رسیدگی، گزارش و کارایی با بهره وری بالاتر

در برنامه OneView اچ پی ای تمامی اطلاعات مرتبط و پیکربندی سرورها را در یک مکان نگهداری میکند. چنین گزینه ای یک مزیت می باشد و باعث صرفه جویی در وقت می گردد، به عنوان مثال، هنگامی که میخواهید دسترسی سریع به جزئیات سخت افزار خود داشته باشد. میتوانید در صورت نیاز به رسیدگی، گزارشات عمومی یا مدیریت چرخه عمر، گزارشات مرتبط با لیست موجودی و انطباق را استفاده کنید که از مزیتهای آن انطباق Firmware می باشد. همچنین آپشن های رایگان بر روی HPE OneView Global Dashboard که کاملاً ادغام شده و گزارش های اضافی مانند ضمانت نامه و جزئیات قرارداد پشتیبانی و اطلاعات موجود به موارد پشتیبانی در دسترس مدیر IT می باشد.

HPE OneView Global Dashboard
لایسنس HPE OneView

طراحی دیتا سنتر

براحتی میتوانید از طریق داشبورد HPE OneView زیرساخت های دیتاسنتر را سازماندهی کنید. همچنین می توانید ترتیب قرارگیری رک های داخل مراکز داده خود را نگهداری و طراحی کنید که این خود یک مزیت به حساب می آید. نمایش آماری که بصورت گرافیکی طراحی شده نمایش این گونه هشدارها را بسیار ساده کرده است بصورتی که نشان می دهد که سرور ها کجا نصب شده اند، و به تیم های پشتیبانی، در صورت حضور در سایت، ارجاع داده می شود. هنگام بروز مشکل در مرکز داده دقیقا بخشی که در آن خطا رخ داده است را به مهندسین IT نشان داده و به آن مکان هدایت می کند. با رشد و تکامل دیتاسنتر، براحتی بروز رسانی می شود و اطلاعات واقعی و در لحظه از زیرساخت سرورها در اختیارتان می گذارد.

نرم افزار و داشبوردی که توسط شرکت اچ پی ای با نام OneView معرفی گردید با هدف ارائه راهکاری کارامدتر برای مدیریت سرورهای سازمان شما می باشد و به درستی کار میکند. براحتی می توانید از تعداد دستگاه های سرور موجود در شبکه مطلع شوید، نظارت کامل بر سلامت آنها، اطلاع از بروز خطاها و هشدارها و گزارش های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید، که اینها همه بدون نیاز به صرف هزینه اضافه، برای زیر ساخت های موجود از سرورهای نسل ۶ تا نسل ۱۰ داخل Rack و Blade را پوشش می دهد، می باشد. با پشتیبانی از طیف وسیعی از محصولات، قابلیت انعطاف پذیری و کوچک بودن، تنها نیاز به یک VM برای مدیریت خواهید داشت.

در صورت عدم وجود تکثیر و تکرار در زیرساخت شبکه میتوانید با استفاده از لایسنس HPE OneView Advanced به قابلیت های بیشتر مدیریتی دسترسی داشته باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه