لایسنس Asset Explorer

Manage Engine Asset Explorer یک نرم افزار جامع مدیریت دارایی است که به شما در مدیریت تمام دارایی های IT و غیر IT می تواند مالکیت تمام دارایی های خود را در یک نمای واحد ردیابی و مدیریت نماید. قابلیت مشاهده و کنترل دارایی در سطح شرکت را بصورت یکپارچه نشان می دهد. این دارایی ها قابل اسکن هستند، می توان مجوزهای نرم افزار را مدیریت کرد و از انطباق آن اطمینان حاصل کرد و سابقه حسابرسی ها را می توان با گزارش دهی مناسب حفظ کرد.

لایسنس Asset Explorer

مزایایی Asset Explorer

 

  • از همه دارایی های شبکه خود را اطلاع پیدا نماید.
  • دارایی های نرم افزار و سخت افزار را مدیریت و نظارت کنید.
  • چرخه کامل دارایی IT را مدیریت کنید.
  • از انطباق مجوز نرم افزار اطمینان حاصل کنید.
  • در مورد نیاز خرید سخت افزار و نرم افزار در کل ساختار IT  آگاهانه قابل بررسی می باشد.
  • سفارشات و قراردادهای خرید قابل پیگیری می باشد.
  • هزینه کل دارایی را می توان در دسترس داشت

مدیریت موجودی دارایی های   IT

اولین و مهمترین قسمت مدیریت دارایی ITاین است که بتوانید تمام دارایی های شبکه خود را اسکن و بررسی نماید. تنها وقتی همه دارایی ها را کشف نماید می توان به طور کارآمد آنها را کنترل و مدیریت نمود. AssetExplore طیف گسترده ای از روشهای اسکن دارایی را در اختیار قرار می دهد تا مطمئن شوید که همه آنها را بدست آوردید. همه دارایی های شبکه به طور گسترده در AssetExplorer به عنوان دارایی های IT، دارایی های غیر IT، اجزای دارایی، نرم افزار و گروه ها دسته بندی می شوند.

مدیریت مجوز نرم افزار

 AssetExplorer به درک انطباق مجوز نرم افزار و استفاده از نرم افزار غیر مجاز در سازمان کمک می کند تا برای جلوگیری از استفاده غیرقانونی و مشکلات مرتبط با آن، به طور فعالانه عمل کند. همه انواع مجوز مانند OEM، همزمان، سازمانی، رایگان، حجم، فردی را مدیریت نمود. انواع مجوزهای Microsoft ،Adobe و Symantec به طور پیش فرض قرارداده شده است.

مدیریت دارایی نرم افزار

لایسنس AssetExplorer شبکه را اسکن کرده و به طور خودکار تمام نرم افزارهای موجود در هر ایستگاه کاری را بررسی می نماید. مدیران به راحتی می توانند از طریق رعایت چک لیست مربوط به نرم افزارهای سازگار، تحت مجوز از انطباق آن اطمینان حاصل کنند.

مدیریت سفارش خرید

AssetExplorer (لایسنس ManageEngine) مدیریت مالی سازمان برای شناسایی کاهش هزینه ها کمک می کند. و همچنین تا به طور موثر قراردادهای با فروشندگان مختلف را مدیریت کنید. تاریخ انقضا را نگه می دارد و هشدارها را برای تمدید بررسی می کند. گزارش های دقیق مبتنی بر قراردادهایی مانند قرارداد با حداکثر هزینه و قراردادهای فروشندگان ارائه می دهد برای تصمیم گیری آگاهانه.

مدیریت چرخه دارایی

AssetExplorer، همه مراحل از خرید تا زمان اجرا. این امر به مدیریت کلیه دارایی هایی که قرار است از طریق مدیریت سفارش خرید کمک می کند و بعداً موجودی کامل سخت افزار و نرم افزار این دارایی ها را ردیابی می نماید.

نرم افزار ردیابی دارایی

 

AssetExplorer تمام ایستگاه های کاری موجود در شرکت را که از طریق LAN ،WAN و VPN متصل شده اند اسکن و بررسی می کند. این اطلاعات مربوط به مالکیت کامل دارایی را همراه با اطلاعات موجودی سخت افزار و نرم افزار ارائه می دهد و کمک می کند تا تصویری واضح از مالک چه چیزهایی دارید.

پایگاه داده مدیریت پیکربندی

مدیریت پیکربندی پایگاه داده Configuration Management Database) CMDB) به شما امکان می دهد تمام دارایی ها مانند نصب نرم افزار، IT و خدمات تجاری، افراد، اسناد و غیره را در یک مخزن واحد ردیابی و مدیریت نماید. برخلاف پایگاه داده دارایی ها که از مجموعه ای از دارایی ها تشکیل شده است، برای پشتیبانی از یک ساختار گسترده فناوری اطلاعات طراحی شده است که CMDB با داشتن نقشی اساسی در تحلیل تأثیر و تعیین علت ریشه، به عنوان ابزاری موثر در تصمیم گیری عمل می نماید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه