لایسنس NCM

لایسنس ncm _ لایسنس manageengine
لایسنس NCM

معرفی  (Network Configuration Manager (NCM

مدیریت پیکربندی شبکه یک ابزار جامع مدیریتی شبکه است که کمک می کند کل چرخه عمر دستگاه ها و پیکربندی های شبکه خود را مدیریت شود. این شامل کشف دستگاه، نگهداری موجودی، پشتیبان گیری از پیکربندی، نظارت بر تغییرات پیکربندی و انطباق، ردیابی فعالیت کاربر و عیب یابی، با اجرای عملیات مناسب شبکه در هر زمان لازم می باشد. این ابزار در عملیات حیاتی شبکه مانند خودکارسازی عملیات پیچیده شبکه قابل استفاده می باشد

مزایایی مدیریت پیکربندی شبکه (NCM)  

 • کشف دستگاه های موجود در شبکه
 • پشتیبانی از پیکربندی شبکه
 • مدیریت تغییرات ساختار شبکه
 • اجرایی عملیات برنامه ریزی شده روی شبکه
 • رمزگذاری و ذخیره فایل های پیکربندی.
 • بازیابی فوری از مشکلات به وجود آمده
 • راهکاری مبتنی بر وب برای مدیریت تغییرات و پیکر بندی و اطمینان از مطابقت با قوانین برای انواع ادوات شبکه (network change, configuration, and compliance management) 
 • ارائه سرویس NCCM برای سوئیچ ها، روتر ها، فایروال ها و سایر ادوات شبکه 
 • ایجاد یک راهکار جامع برای خودکار سازی و کنترل کامل مدیریت چرخه حیات پیکربندی دستگاه ها
 • دارای کنسولگرافیکی مرکزی و واحد برای مدیریت تنظیمات، کنترل تغییرات، اطمینان از انطباق و خودکار سازی امور
لایسنس manageengine
لایسنس NCM

مشکلات شبکه کامپیوتری

 • قطعی ارتباط شبکه (Loss of Connectivity)
 • اتفاقات تکرارشدنی (Intermittent Problems)
 • مشکلات پیکربندی شبکه (Network Configuration Issue)
 • مشکلات کارایی شبکه (Performance Problems)
برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس Manageengine اینجا کلیک کنید.

کشف دستگاه های موجود در شبکه

کشف دستگاه و افزودن آن به موجودی، اولین قدم در مدیریت پیکربندی شبکه است. مهم است که سوابق دستگاه های شبکه و ویژگی های سخت افزاری آنها را ثبت شود. علاوه بر بهبود قابلیت مشاهده مدیر شبکه در دستگاه های شبکه، موجودی اطلاعاتی به مدیر کمک می کند تا به طور منظم ممیزی کند. موجودی مشخصات دقیق دستگاه از جمله شماره سریال، جزئیات رابط، پیکربندی درگاهها و مشخصات سخت افزاری دستگاه را ارائه می دهد که همگی در هنگام تهیه گزارش های حسابرسی مفید خواهند بود.

پشتیبانی از پیکربندی شبکه

پشتیبانی شبکه باید همیشه برای یک خطای شبکه آماده باشد و اساسی ترین عنصر آماده شدن در برابر فاجعه، تهیه نسخه پشتیبان از شبکه است. تغییر یا بروزرسانی عیوب می تواند مشکلاتی مانند قطع شدن شبکه یا نقض امنیت را ایجاد کند. با گزارش از پیکربندی معیوب با نسخه از پشتیبانی، می توان بل افاصله با چنین رویدادهایی برخورد کرد.

لایسنس manageengine
لایسنس ManageEngine

مدیریت تغییرات ساختار شبکه

برای سهولت در شناسایی تغییرات پیکربندی، باید سابقه کاربران خود را ثبت کنید. در شبکه ای که چندین کارشناس را در خود جای داده است، جلوگیری از هرگونه تغییر غیرمجاز که ممکن است یک خروجی نامطلوب ایجاد کند. در حالی که با این موارد فقط احتمال بروز اشتباه در شبکه را کاهش می دهند، اما به طور کامل احتمال وقوع آن را از بین نمی برند. می توان بابروز مشکل به راحتی از نسخه قابل اطمینان پیکربندی را بارگذاری کرده و دستگاه را بازیابی کرد.

اجرایی عملیات برنامه ریزی شده روی شبکه

مدیریت پیکربندی شبکه شامل اجرای بسیاری از عملیات شبکه است و گاهی اوقات این موارد نیز می توانند به صورت خودکار انجام شوند. به عنوان مثال، اگر شما نیاز به تغییر رمز ورود همه روترهای سیسکو در یک شبکه دارید، اعمال تغییر روی هر دستگاه به صورت جداگانه یک فرایند خسته کننده است. اینجاست که الگوهای پیکربندی که معمولاً “Configlets” نامیده می شوند، وارد عمل می شوند. می توانید با استفاده از تنظیمات، این عملیات را به طور متمرکز بر روی همه دستگاه ها اجرا کنید. همچنین دارای مزیت برنامه ریزی هستند، که نیازی به حضور کاربر در هنگام اجرای عملیات ندارد.

Manageengine NCM License
لایسنس NCM

مدیریت تغییرات و پیکر بندی و اطمینان از مطابقت با قوانین

استانداردهای وجود دارد که دستگاه های شبکه باید از آنها تبعیت کند. این امر برای اطمینان از ایمن بودن داده های و دور نگه داشتن از خطرهای احتمالی است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه