لایسنس OpManager

لایسنس OpManager
لایسنس OpManager

 

روز به روز با افزایش تعداد شرکت و رشد ابزارهای کنترل شبکه و نرم افزارهای مانیتورینگ استفاده کردن از نرم افزار های بر لبه تکنولوژی برای هرشرکتی یک نیاز ضروری است. یکی از ابزاری قوی مانیتورینگ شبکه نرم افزار opmanager است که محصول اصلی شرکت ManageEngine که بیشتر از 10000کاربرفعال در 93 کشور جهان را تحت پوشش قرار داده است.

این نرم افزار این امکان را برای یک ادمین شبکه فراهم می سازد که با استفاده از ابزارهای منحصر به فردی که این نرم افزار ارایه میدهد بتواند به صورت  realtimeمانیتور و تحلیل داده های مربوط به دیوایس های موجود در شبکه نظیر روتر سویچ فایروال  سرور ها را تسهیل کند

ویژگی های لایسنس OpManager

در زیر چند نمونه از مزایای این نرم افزار را شرح میدهیم :

  • قابلیت پیمایش و آنالیز در لحظه : امروزه با توجه به افزایش پهنای باند شبکه و افزایش تعداد کاربران و از طرفی اهمیت پیدا کردن مسایل امنیتی در سازمان ها مانیتوریگ در لحظه شبکه از وظایف حیاتی یک ادمین شبکه است که اگر هرگونه مشکلی در شبکه به وجود بیاید بتواند به صورت بلادرنگ عیب را تشخیص و آن را برطرف نماید. نرم افزار opmanager با در دست داشتن 2000 ابزار قوی پیمایش مواردی کلیدی همچون بسته‌های از دست رفته، زمان تاخیر، سرعت و خطاهای را تشخیص دهد و به اطلاع ادمین برساند.
  • قابلیت شخصی سازی داشبورد نرم افزار: خوش نرم افزار یک داشبورد مدیرتی برای ادمین ارایه میدهد اما در صورت نیاز ادمین میتواند با ایجاد تغییرات لازم دشبرد بهینه ای برای خود طراحی کند
  • قابلیت مدیریت کردن و پیمایش منابع : opmanage توسط ابزار Nutanix clusters منابع سخت افزاری شبکه همچون پردازنده , مموری , هارددیسک ها و همچین منابع استفاده شده توسط مجازی سازهایی نظیر VMware ، Hyper-V ، Xen و Nutanix را مدیریت کند.
  • قابلیت مدیریت اینترنت در لبه شبکهWAN:بسیاری از مشکلات عدم دسترسی به اینترنت را باید در معیارهایی نظیر تأخیر، jitter، RTT و نرخ از دست رفتن بسته‌ها جستجو کرد. Opmanageبا استفاده از ابزار مانیتوریگ این امکان مدریت را بهبود میدهد.
  • قابلیت مدیریت چندسطحی که بتوان با ابزارهای مختلف فیلترهای لازم برای مدیریت شبکه را انجام داد
  • نصب ساده و راحتی در استفاده که هزینه سازمان ها را برای نصب و راه اندازی این ابزار کاهش می دهد .
  • دسترس‌پذیری : هر دقیقه خرابی می‌تواند دست‌کم هزاران دلار برای سازمان‌ها ضررآفرین باشد، به همین دلیل مهم است که اطمینان حاصل کنیم سرویس‌ها به مشکل مداوم در حال کار هستند و کارمندان یا مشتریان سازمان‌ها به آن‌ها دسترسی دارند. OpManager قادر است در فواصل زمانی مختلف با استفاده از فناوری‌هایی همچون پینگ برای ارزیابی مدت زمان پاسخ‌گویی استفاده کند. و با ارسال ایمیل یا پیام متنی به سرپرست شبکه موضوع را اطلاع دهد.
  • خطاها : به علت حافظه محدودی که تجهیزات شبکه اععم از سوویچ و روتر دارند بسیاری از بسته ها را که نمیتوانند نگه داری کنند از حافطه خود بیرون می اندازند و زمان تاخیر بسته ها را و در گرو آن زمان تأخیر برنامه‌ها را افزایش پیدا میکند. همین طور عدم اختصاص کافی پهنای باند یکی دیگر از عوامل دورانداختن بسته‌ها است که باعث بروز خطاهای مختلفی در شبکه می‌شود. OpManager به مدیریت و کاهش تلفات مربوط به از دست رفتن بسته‌ها که برخی مواقع باعث بروز خطاهای جدی می‌شود کمک می‌کند.

خرید لایسنس ManageEngine

برای اطلاع رسانی نحوه تهیه لایسنس OpManager و ManageEngine License ( لایسنس ManageEngine ) میتوانید با کارشناسان فروش شرکت افزار پرداز سورنا در ارتباط باشید

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه