لایسنس Nessus Expert

لایسنس Nessus Expert

لایسنس Nessus Expertلایسنس Tenable
لایسنس Nessus Expert

 

لایسنس Nessus Expert یک نرم افزار تست نفوذ آسیب پذیری سطح شبکه به شمار می آید که توسط شرکت امنیتی  Tenable طراحی و توسعه داده شده است. این نرم افزار یکی از قدیمی ترین اسکنر ها می باشد و طی سال های متوالی در نظرسنجی ها رتبه اول را در میان بهترین اسکنر ها به دست آورده است.

نرم افزار اسکنر Nessus توسط میلیون ها کاربر در سراسر جهان به منظور شناسایی آسیب پذیری ها، پیکربندی های خط مشی و نرم افزارهای مخرب که مهاجمان برای نفوذ به شبکه شما استفاده می کنند، استفاده می شود.

کاربرد اصلی این اسکنر تشخیص آسیب پذیری ها در سطح شبکه می باشد. اسکنر Nessus Expert در واقع یک برنامه تشخیص آسیب پذیری بوده و محیط کاربری آن به صورت Web Base می باشد. لایسنس Nessus Expert در واقع همان نرم افزار Nessus Professional است با تعدادی ویژگی و کاربرد بیشتر که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

عملکرد Nessus Expert

منظور از Web Application Scanning یعنی اینکه آسیب پذیری موجود بر روی برنامه های تحت وب سازمان ها که میتوان آنها رو با یکسری از ابزارهای Scanner پیدا کرد، بررسی نمایید.

این ابزارها حتی کدهای مربوط به این نوع اپلیکیشن ها را آنالیز کرده و اگر مشکلی یا Attack خاصی وجود داشته باشد به شما اعلام میکند تا بتوانید به عنوان یه کارشناس امنیتی تصمیم بگیرید که چه برخوردی قرار است در مقابل انها انجام بدید. ابزارهایی مثل Acunetix و Nessus و Nexpose و Nikto و Burp Suite چند تا از ابزارهای مهم این دسته هستند که میتوانیم برای این کار از آنها استفاده کنیم.

 

لایسنس Nessus Expertلایسنس Tenable
لایسنس Nessus Expert

 

لایسنس Nessus Expert از انواع ساختارهای مختلف به منظور اسکن پشتیبانی می کند. این ساختارها شامل سیستم عامل های مختلف، انواع مجازی سازها و پروتکل های شبکه می باشد. هسته ی اصلی اسکنر نسوس اکسپرت، پلاگین های آن هستند. در واقع هریک از پلاگین ها بیانگر یک آسیب پذیری است که Nessus آنها را در دسته بندی مشخصی قرار داده است.

مزایای استفاده از نرم افزار Nessus Expert

مدیران میتوانند از این محصول پرقدرت برای دستیابی به مزایای زیر در بستر شبکه استفاده نمایند:

هزینه مالکیت پایین

اسکن کامل آسیب پذیری ها با اسکن نامحدود در برابر IP های نامحدود در قبال هزینه ی پایین

تسهیل رشد و پیشرفت

مهاجرت ساده به لایسنس tenable.io با استفاده از ابزارهای مهاجرت سریع، امکان انتقال از سیستم های مشابه در اختیار کاربر قرار می گیرد.

تشخیص جامع

پوشش تکنولوژی های بیشتر و در نتیجه شناسایی آسیب پذیری های بیشتر و میزان تشخیص بالا

حفاظت موقتی

محققان معتبر از منابع اطلاعاتی گسترده استفاده می کنند. ارائه افزونه هایی که پاسخ های به موقع را برای آخرین آسیب پذیری ها ارائه می دهند.

سهولت در استفاده

امکان ایجاد Policy براحتی میسر می باشد و فقط نیاز به چند کلیک برای اسکن کامل کل شبکه دارد.

سریع و دقیق

اسکن سریع با سرعت بالا با False Positive کم، به شما امکان می دهد تا سریعا آسیب پذیری هایی را که برای اولین بار نیاز به پاکسازی دارند شناسایی کنید.

 

لایسنس Nessus Expertلایسنس Tenable
لایسنس Nessus Expert

ویژگی های لایسنس Nessus Expert

 مدیران میتوانند از این محصول پرقدرت برای دستیابی به ویژگی های زیر در بستر شبکه استفاده نمایند:

 • قابلیت اجرای چند اسکن همزمان
 • سرعت کشف بسیار بالا
 • ارزیابی و تعیین وضعیت آسیب پذیری
 • قابلیت مدیریت سطح حمله خارجی
 • تشخیص تروجان(Trojan)  و باتنت(Botnet)  ها
 • پشتیبانی از سیستم فیزیکی، مجازی و کلود
 • کشف آسیب پذیری در حالت منفعل
 • دارای موتور تجمیع و مقایسه نتایج اسکن و Log ها
 • هماهنگی با اکثر سیستم های کامپیوتری، سروری با ابعاد کوچک و بزرگ
 • شناسایی حفره های امنیتی در سیستم های شبکه داخلی یا راه دور
 • شناسایی بسته های امنیتی نصب نشده بر روی سیستم
 • دارای یک ماژول حسابرسی انطباق برای زیرساخت ابری
 • ارزیابی آسیب‌پذیری برای سطوح حملات مدرن و جدید
 • توانایی در اضافه کردن دامین ها
 • شبیه سازی حملات برای ارزیابی آسیب پذیری ها
 • اجرای حملات و تست های امنیتی در محیط عملیات
 • ارزیابی و بازرسی امنیتی زمابندی شده

تفاوت میان لایسنس Nessus Expert و لایسنس Nessus Professional

لایسنس Nessus Pro یک ابزار ارزیابی آسیب‌پذیری تجاری در بازار است. اخیرا Tenable محصول جدیدی به نام لایسنس Nessus Expert منتشر کرده است که بر اساس ویژگی‌های Nessus Pro ساخته شده و عملکردهای بیشتری را ارائه می‌کند. محصولات اساسا یکسان هستند و  Nessus Expert تمام ویژگی‌های Nessus Pro را دارد. سه نوع اسکن جدید به Nessus Expert  اضافه شده است که امروزه در Nessus Pro وجود ندارد. ما در اینجا در مورد هر یک از آنها صحبت می کنیم.

Nessus Expert ارزیابی آسیب‌پذیری را برای سطوح حمله مدرن، از جمله اسکن زیرساخت به عنوان کد (IaC) و قابلیت‌های کشف سطح حمله خارجی ارائه می‌کند. Nessus Expert با 500 خط مشی از پیش ساخته شده، فایل های پیکربندی و مخازن کد را برای مشکلات امنیتی و پیکربندی قبل از تولید بررسی می کند. این کمک می کند تا از اشتباهات پرهزینه ای که ممکن است در هنگام وارد شدن ناآگاهانه آسیب پذیری ها و پیکربندی های نادرست به سمت تولید ایجاد شوند، جلوگیری کند.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس Tenable اینجا کلیک کنید

Nessus Expert همچنین دارای قابلیت مدیریت سطح حمله خارجی برای کشف و فهرست‌بندی مستمر دارایی‌های یک سازمان در مواجهه با اینترنت از دیدگاه مهاجم را دارد. این به کاربران اجازه می دهد تا اطلاعات متنی مهمی در مورد دارایی های مربوط به اینترنت به دست آورند و به راحتی اسکن دارایی های تازه شناسایی شده را راه اندازی کنند.

علاوه بر این نسخه Nessus Expert دارای یک ماژول حسابرسی انطباق برای زیرساخت ابری است که با AWS، Azure، GCP، Rackspace و Salesforce کار می‌کند. فهرستی از مسائلی که برای پیکربندی و انطباق بهتر، باید حل شوند را ارائه می دهد.

مدیریت سطح حمله خارجی (EASM) یک مفهوم نسبتاً جدید در صنعت امنیت سایبری است که به مجموعه ای از ابزارها و تکنیک های طراحی شده برای کمک به سازمان ها در شناسایی و مدیریت ریسک های مرتبط با دارایی ها و سیستم های اینترنتی خود اشاره دارد. این مجموعه محصولات نوظهور اولین بار توسط گارتنر در سال 2021 ابداع شد و از اصطلاح رایج تر، مدیریت سطح حمله (ASM) متمایز است.

ASM شامل فرآیندها، فناوری و خدمات حرفه‌ای است که برای کشف آسیب‌پذیری‌ها در دارایی‌ها و سیستم‌های سازمانی خارجی به کار گرفته شده‌اند. این شامل سرورها، اعتبارنامه‌ها، پیکربندی نادرست سرویس ابری عمومی و آسیب‌پذیری‌های کد نرم‌افزار است که عوامل مخرب می‌توانند از آنها سوء استفاده کنند. در مقابل، EASM به طور خاص بر خطرات مرتبط با دارایی‌ها و سیستم‌های روبه‌روی اینترنت تمرکز می‌کند که ممکن است یک سازمان از آنها بی‌اطلاع باشد.

در حالی که EASM یک اصطلاح جدید است، با سایر حوزه‌های امنیتی تثبیت‌شده مانند ارزیابی ریسک (TPRM)، ارزیابی آسیب‌پذیری و خدمات حفاظت از ریسک دیجیتال همپوشانی دارد. علاوه بر این، دامنه‌های مکملی مانند تست نفوذ (PAN Test) و مدیریت وضعیت امنیت ابری (CSPM) وجود دارد. با این حال با توجه به جدید بودن EASM، ممکن است در معرض تغییراتی در آینده باشد.

توجه به این نکته مهم است که ASM فراتر از EASM را پوشش می دهد. ASM مجموعه وسیع تری از خطراتی را پوشش می دهد که سازمان ها ممکن است از دارایی ها و سیستم های خارجی خود با آن مواجه شوند. بنابراین، در حالی که EASM یک جنبه مهم از ASM است، نباید آن را با کل ASM اشتباه گرفت. همانطور که سازمان‌ها به تکامل و پذیرش فناوری‌های جدید ادامه می‌دهند، بدون شک EASM به عنوان یک منطقه مهم نگرانی در تضمین امنیت دارایی‌ها و سیستم‌های اینترنتی آنها باقی خواهد ماند.

لایسنس Nessus Expertلایسنس Tenable
لایسنس Nessus Expert

 

 

فرآیند اسکن شبکه توسط اسکنر نسوس اکسپرت

این محصول به روش زیر میتواند تهدیدات موجود در شبکه را شناسایی نماید:

 • کشف دقیق اطلاعات شبکه با سرعت بالا
 • اسکن آسیب پذیری ها از جمله شبکه های (IPv4/IPv6/Hybrid)
  • کشف آسیب پذیری های شناخته نشده
  • اسکن مجدد برای تشدید آسیب پذیری ها و رفع آنها
  • مطابق با نیاز PCI DSS برای اسکن داخلی در برابر آسیب پذیری
 • پوشش وسیع اطلاعات شبکه
  • دستگاه های شبکه از قبیل سوئیچ، روتر و فایروال های برند های مختلف از قبیل سیسکو و جونیپر
  • ارزیابی آفلاین پیکربندی ها
  • ماشین های مجازی VMware ESX, ESXi, vSphere, vCenter, Microsoft, Hyper-V, Citrix Xen Server
  • سیستم عامل های  Windows, OS X, Linux, Solaris, FreeBSD, Cisco iOS, IBM iSeries
  • پایگاه های داده Oracle, SQL Server, MySQL, DB2, Informix/DRDA, PostgreSQL, MongoDB
  • پیکربندی برنامه های کاربردی Cloud مانند Salesforce و اسکن موارد ابری مثل Web Services Amazon، Microsoft Azure and Rackspace
  • کمک به برآورده سازی نیازهای دولتی، نظارتی و شرکت ها
 • شناسایی تهدید های شبکه
  • تشخیص ویروس ها، نرم افزارهای مخرب، Backdoors، میزبان های آلوده به بات نت، فرآیندهای شناخته شده/ناشناخته، خدمات وب مرتبط با محتوای مخرب

خرید لایسنس Nessus Expert

برای اطلاع رسانی نحوه تهیه این محصول و لایسنس Tenable مربوط به آن میتوانید با کارشناسان فروش شرکت افزار پرداز سورنا در ارتباط باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه