لایسنس Oracle

معرفی لایسنس Oracle

Oracle

 

Oracle یک شرکت فناوری ابری می‌باشد که زیرساخت‌ها و نرم‌افزار محاسباتی را برای سازمان‌ها در سراسر جهان فراهم می‌کند تا به آنها کمک کند تا نوآوری کنند. همچنین کارایی‌ها را افزایش دهند و مؤثرتر شوند.

این شرکت اولین و تنها پایگاه داده مستقل جهان را برای کمک به سازماندهی و ایمن سازی داده‌های مشتریان خود ایجاد کرده است.

Oracle Cloud Infrastructure عملکرد، امنیت و صرفه جویی بیشتری در هزینه ارائه می‌دهد.

لایسنس Oracle به گونه‌ای طراحی شده است که کسب ‌و کارها بتوانند به راحتی بارهای کاری را از سیستم‌های داخلی به فضای ابری و بین ابر و داخلی و سایر ابرها منتقل کنند. برنامه‌های Oracle Cloud برنامه‌های کاربردی مدرنی را در اختیار رهبران کسب ‌و کار قرار می‌دهند که به آنها کمک می‌کند نوآوری کنند، به رشد پایدار دست یابند و انعطاف‌ پذیرتر شوند.

کاری که Oracle انجام می‌دهد نه تنها دنیای تجارت را متحول می‌کند، بلکه به دفاع از دولت‌ها و پیشرفت تحقیقات علمی و پزشکی کمک می‌کند. از سازمان‌های غیرانتفاعی گرفته تا شرکت‌هایی با هر اندازه، میلیون‌ها نفر از ابزارهای Oracle برای ساده‌سازی زنجیره‌های تامین، چرخش سریع به سمت یک برنامه مالی جدید و اتصال داده‌ها و افراد در سراسر جهان استفاده می‌کنند. در سال 2020، اوراکل سومین شرکت بزرگ نرم افزاری در جهان از نظر درآمد و ارزش بازار بود.

این شرکت یکی از بزرگترین فروشندگان در بازار فناوری اطلاعات سازمانی است. یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه‌ای (RDBMS) که به طور رسمی پایگاه داده Oracle نامیده می‌شود. نرم افزار پایگاه داده در مرکز بسیاری از محیط‌های IT شرکت‌ها قرار دارد و ترکیبی از پردازش تراکنش‌ها، هوش تجاری و برنامه‌های کاربردی تحلیلی را پشتیبانی می‌کند.

Oracle محصولات نرم افزاری و سخت افزاری را طراحی، تولید و به فروش می‌رساند و خدمات تکمیل کننده آنها را ارائه می‌دهد. (مانند خدمات مالی، آموزش، مشاوره و میزبانی)

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس شبکه اینجا کلیک کنید.

لایسنس Oracle

Oracle دارای نسخه‌های شامل: نسخه Enterprise، نسخه استاندارد، نسخه استاندارد یک و نسخه Personal  و در یک نسخه رایگان و نسخه Express می‌باشد. نسخه Enterprise (DB EE)، گران‌ترین نسخه در میان نسخه‌های پایگاه داده، کمترین محدودیت‌ها را دارد.اما با این وجود لایسنس‌های پیچیده‌ای دارد.

Oracle Corporation نسخه استاندارد (DB SE) و نسخه استاندارد یک (SE1) را با محدودیت‌های لایسنس بیشتر، مطابق با قیمت پایین‌تر، محدود می‌کند. شرکت Oracle فناوری‌های پایگاه داده اضافی زیر را به دست آورده و توسعه داده است:

Berkeley DB، که پردازش پایگاه داده جاسازی شده را ارائه می‌دهد.

Oracle Rdb، یک سیستم پایگاه داده رابطه‌ای که بر روی پلتفرم‌های OpenVMS اجرا می‌شود.

Oracle Rdb را در سال 1994 از Digital Equipment Corporation خریداری کرد.

Oracle از آن زمان پیشرفت‌های زیادی در این محصول ایجاد کرده است و توسعه آن از سال 2008 ادامه دارد.

MySQL، یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه‌ای دارای لایسنس تحت لایسنس Public گنو، که در ابتدا توسط MySQL AB توسعه یافت.

پایگاه داده Oracle NoSQL، یک پایگاه داده NoSQL مقیاس پذیر و توزیع شده با ارزش کلیدی.

 

لایسنس Oracle

 

درباره Oracle

این شرکت نرم‌افزار و فناوری پایگاه داده، سیستم‌های مهندسی ابری و محصولات نرم‌افزاری سازمانی، مانند نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP)، نرم افزار مدیریت سرمایه انسانی (HCM)، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را ارائه می‌دهد.به عنوان تجربه مشتری، نرم افزار مدیریت عملکرد سازمانی (EPM) و نرم افزار مدیریت زنجیره تامین (SCM) شناخته می‌شود. همچنین پلتفرم اصلی مدیریت داده برای برنامه‌‎های Oracle و انبار داده، BI و سیستم‌های تحلیلی است که Oracle به مشتریان ارائه می‌دهد.

Oracle Application Server با استفاده از Java EE که با بخش سرور آن نسخه از پایگاه داده یکپارچه شده است و امکان استقرار برنامه‌های کاربردی فناوری وب را فراهم می‌کند.

رابطه متقابل بین Oracle و جاوا به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا رویه‌های ذخیره شده را که به زبان جاوا نوشته شده‌اند و همچنین رویه‌هایی که در زبان برنامه نویسی قدیمی پایگاه داده اوراکل، PL/SQL نوشته شده‌اند، تنظیم کنند.

معماری پایگاه داده Oracle

مانند سایر نرم افزارهای RDBMS، Oracle Database بر روی SQL ساخته شده است.یک زبان برنامه نویسی استاندارد که مدیران پایگاه داده، تحلیلگران داده و سایر متخصصان فناوری اطلاعات از آن برای مدیریت پایگاه داده‌ها و جستجوی داده‌های ذخیره شده در آنها استفاده می‌کنند.

نرم‌افزار Oracle به PL/SQL، پیاده‌سازی توسعه‌یافته توسط Oracle که مجموعه‌ای از برنامه‌های افزودنی اختصاصی را به SQL استاندارد اضافه می‌کند، گره خورده است.

پایگاه داده Oracle همچنین از برنامه نویسی در جاوا پشتیبانی می‌کند و برنامه‌های نوشته شده با PL/SQL یا جاوا را می‌توان از زبان دیگر فراخوانی کرد.

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه