لایسنس سولارویندز IPAM

ماژول IPAM(IP Address Management)

سولارویندز IPAM

لایسنس سولارویندز IPAM

 

شرکت سولارویندز (SolarWinds) یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده راهکارهای مانیتورینگ در سطح شبکه است. این شرکت با ارائه محصولی بنام Orion این امکان را به مدیران شبکه می دهد تا بتوانند تمامی Device های خود در شبکه اعم از سرورها، Switch ها، فایروال ها و هر device ای که به شبکه متصل است را مانیتور کنند.

در کنار Orion ماژول های دیگری نیز نصب می شود تا قدرت مدیران شبکه در گزارش گیری و مانیتورینگ در سطح شبکه و روی Device ها بیشتر شود. در ادامه به معرفی IPAM از محصولات SolarWinds میپردازیم.

با داشتن امکان گسترده ردیابی IP در این ماژول، می توان آدرس های IPv4 & IPv6 و Subnet مربوط به هرکدام را شناسایی و مدیریت کرد.

این ماژول به صورت کامل با سرویس های DHCP ، DNS و فرایند ارائه IP از طریق نرم افزارها و سخت افزارهای موجود در شبکه سازگار بوده و ارتباط خوبی را با این سرویس ها برقرار کرده و گزارش های کاملی از جزئیات مربوط به سخت افزارهایی که از IP استفاده می کنند ارائه می دهد.

IP Address Management

 

با کمک استفاده از این ماژول می توان به راحتی IP های استفاده شده، اخطارهای دریافت شده از یکی بودن آدرس IP ها در شبکه و تنظیم مجدد استفاده از آدرس جدید، ایرادات مربوط به Subnet و یا Scope را شناسایی کرد و از حوادثی که می تواند باعث بروز شود جلوگیری کرد.

ماژول IPAM
لایسنس سولارویندز IPAM

 

ارائه گزارشهای کامل از IP های اختصاص داده شده به تمامی دستگاه ها، آرشیو کردن سابقه ارائه IP،  استفاده شدن IP در شبکه، IP های غیر قابل استفاده و امکان برقراری ارتباط با API ها جهت ساخت، مدیریت، حذف کردن رکوردهای IP به صورت اتوماتیک با برقراری ارتباط با نرم افزارهای third party در شبکه امکان پذیر است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه