لایسنس سولارویندز NPM

لایسنس سولارویندز NPM

ماژول NPM در سولارویندز

 

این محصول Solarwinds با نام Orion نیز شناخته می شود. این نرم افزار در مقایسه با محصولات مشابه سایر شرکت ها به آسانی نصب و راه اندازی می شود. تنها با راه اندازی این نرم افزار می توانید از بروز قطعی ها در شبکه مطلع شوید و پیش از آنکه سیل عظیم تماس ها به سمت شما روانه شود اقدام به برطرف نمودن قطعی نمایید. این محصول همچنین می تواند گزارش کلی از سیستم از قبیل میزان RAM و CPU مصرف شده، درصد استفاده شده از Volume ها را در کنسول خود نشان دهد. پس می توان گفت با نصب این نرم افزار بسیاری از نیاز های مانیتورینگ در شبکه مرتفع خواهد شد.

 

شرکت Solarwinds با ارائه لایسنس نرم افزار NPM امکان مانیتور تجهیزات شبکه ای مربوط به سازندگان مختلف به منظور کشف خرابی، بررسی عملکرد و توانایی و نظارت بر دسترس بودن تجهیزات شبکه را ارائه می دهد. تشخیص سریع و راحت،شناسایی و حل فصل موارد مربوط به عملکرد شبکه و قطعی های مرتبط از وظایف این نرم افزار به شمار می آید.

 

با بهره گیری از NPM قابلیت تنظیم توپولوژی، ورود وابستگی ها و لینک های شبکه و هشدارهای هوشمند، واکنش به بررسی های متعدد شرایط، حوادث مرتبط، توپولوژی شبکه و وابستگی ها و اتصالات دستگاه امکان پذیر است.

پیش بینی وضعیت ظرفیت تجهیزات شبکه، تنظیم سیستم هشدار و تهیه گزارشات بصورت اتوماتیک با استفاده از آستانه قابل تنظیم محاسبه می گردد. این ماژول همچنین می تواند نقشه دستگاه ها و نمایش معیارهای عملکرد، و همچنین اتصال ارتباطات شبکه و بهره برداری از آنها بصورت اتوماتیک تهیه کند.

تجزیه و تحلیل و بررسی بسته های داده در شبکه نیز توسط این ماژول اتفاق می افتد. در صورت بروز تغییرات در عملکرد یک برنامه علت اصلی آن یعنی خود برنامه یا شبکه براحتی توسط ماژول NPM تعیین می گردد. این محصول از Solarwinds تمام شبکه را برای پیدا کردن نودهای شبکه اسکن می کند و به محض یافتن یک نود آن را به Data Base نرم افزار جهت مانیتورینگ اضافه می کند.

 

ماژول Solarwinds NPM رویداد های بررسی شده توسط کاربران کنسول وب در پایگاه داده  Solarwinds ذخیره می کند و به شما امکان پیگیری اینکه تغییرات انجام شده توسط کاربران در پروفایل Monitoring شبکه را می دهد.

NPM همچنین به شما کمک می کند داده های نظرسنجی شده را جمع آوری، تجزیه و تحلیل و نمایش دهید. با توجه به مزایای ذکر شده در رابطه با لایسنس سولارویندز، NPM و نیز ویژگی های آن، Solarwinds NPM یک انتخاب ساده جهت مانیتورینگ شبکه و نظارت بر آن می باشد. ماژول فوق الذکر برای استفاده روزمره توسط کارکنان طراحی شده است که مسئولیت های دیگری نیز دارند. در نتیجه استفاده از آن راحت و کاربر پسند می باشد.

این مقاله برای شما مفید بود ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *