لایسنس سولارویندز WHD

ماژول WHD(SolarWinds Web Help Desk)

لایسنس سولارویندز WHD
لایسنس سولارویندز WHD

 

شرکت سولارویندز (Solarwinds) یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده راهکارهای مانیتورینگ در سطح شبکه است. این شرکت با ارائه محصولی بنام Orion این امکان را به مدیران شبکه می دهد تا بتوانند تمامی Device های خود در شبکه اعم از سرورها، Switch ها، فایروال ها و هر device ای که به شبکه متصل است را مانیتور کنند. در کنار Orion ماژول های دیگری نیز نصب می شود تا قدرت مدیران شبکه در گزارش گیری و مانیتورینگ در سطح شبکه و روی Device ها بیشتر شود. در ادامه به معرفی WHD از محصولات solarwinds می پردازیم.

SolarWinds Web Help Desk یا همان Solarwinds WHD یک نرم افزار مدیریت فناوری اطلاعات مبتنی بر وب است که مقرون به صرفه، با کاربردی آسان است و به ساده تر کردن عملکرد IT کمک می کند. مهم ترین وظیفه کارمندان در مراکز NOC که از نرم افزارهای متعدد در حوزه Monitoring استفاده می کنند.

مشاهده خطای رخ داده، تشخیص نوع خطا، وابستگی خطای رخ داده با سرویس یا تجهیز مورد نظر و اطلاع آن به شخص و یا تیم مربوطه می باشد. تکرار این مکانیسم از سوی کارمندان به دلیل ماهیت تکراری بودن بسیار خسته کننده و همراه با ضریب خطای بالا می باشد. حال آنکه می توان با راهکار های مناسب از انجام کارهای تکراری در این بخش به میزان بالایی جلوگیری کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سولارویندز اینجا کلیک کنید
ماژول SolarWinds Web Help Desk
لایسنس سولارویندز WHD

 

با استفاده از راهکارهایی که در نرم افزار Solarwinds WHD ارائه شده، امکان دریافت، ثبت و انتقال خطاهای رخ داده به صورت اتوماتیک در بخش های مختلف مجموعه Solarwinds Orion به شخص یا تیم مورد نظر فراهم شده است. به طور مثال اگر مشکلی در سرویس Active Directory رخ دهد، این خطا نخست توسط Solarwinds SAM شناسایی شده و سپس بصورت یک Ticketبه شخص یا تیم مورد نظر که وظیفه مدیریت و راهبری سرویس Active Directory را دارد اعلان خواهد شد.

 

ویژگی ها و قابلیت های نرم افزار Solarwinds WHD

  • امکان دریافت خطا از نرم افزارهای مختلف Solarwinds Orion و ثبت آنها به صورت Ticket
  • شناسایی و مدیریت دارایی های(asset) سخت افزاری و نرم افزاری
  • قابل استفاده در سایر بخش های سازمان مانند بخش منابع انسانی و انبار
  • مدیریت درخواست های کاربران به واسطه ارائه پورتال Web Base
  • دارای قابلیت مدیریت دانش به همراه Knowledge Baseهای پیش فرض
  • قابلیت ثبت و مدیریت تغییرات(Change Management) در تمام حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه