لایسنس اسپلانک

لایسنس اسپلانک

 

لایسنس اسپلانک _ لایسنس splunk
لایسنس اسپلانک

 

امروزه تحلیل داده‌ها و وقایع شبکه ها بعنوان یکی از اقدامات ضروری جهت شناسایی آسیب پذیری‌ها و حفظ امنیت کاربران بحساب میاید. در همین راستا، لایسنس اسپلانک به شما این امکان را می دهد که داده‌های جمع‌آوری شده از مؤلفه‌های زیرساخت IT یا تجارت خود را جستجو ، تجزیه و تحلیل و تجسم کنید. این نرم افزار داده‌هایی را از وب سایت‌ها ، برنامه‌ها ، حسگرها ، دستگاه‌ها و غیره در اختیار شما قرار می دهد. نرم افزار Splunk Enterprise جریان داده را بصورت یک سری از رویدادهای فردی تجزیه می کند بطوری که به راحتی بتوان آنها را مشاهده و جستجو کرد.

اکثر کاربران با یک مرورگر وب به Splunk Enterprise متصل می شوند و از Splunk Web برای اجرای استقرار خود، مدیریت و ایجاد اشیاء دانش، اجرای جستجوها، ایجاد محورها و گزارش‌ها و غیره استفاده می کنند. همچنین می توان برای مدیریت استقرار Splunk Enterprise از محیط CLI استفاده کرد. در ادامه به معرفی لایسنس اسپلانک به صورت تخصصی تر خواهیم پرداخت.

ویژگی های Splunk Enterprise

لایسنس اسپلانک چیست و شامل چه ویژگی های متنوعی میباشد:

 

لایسنس اسپلانک _ لایسنس splunk
لایسنس اسپلانک

 

اپلیکیشن‌های لایسنس اسپلانک

از مزایای‌های مهم نرم افزار Splunk Enterprise می توان به قابلیت گسترش آن اشاره کرد و شما می توانید با برنامه‌های مختلف، محیط آن را متناسب با نیازهای خاص سازمان خود گسترش دهید. این برنامه‌ها، که در Splunkbase موجود میباشند، شامل مجموعه‌ای از پیکربندی‌ها، Objectها و داشبوردهای گوناگون هستند که بر روی پلتفرم Splunk اجرا می شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس های امنیت اینجا کلیک کنید.

قابلیت مانیتورینگ اسپلانک

با استفاده از قابلیت‌های مانیتورینگ و مشاهده هشدارها و رویدادهای اسپلانک، مدیران میتوانند هشدارها را برای ایجاد اقدامات از پیش تعریف شده، مانند ارسال اطلاعات هشدار به آدرس های ایمیل مشخص شده، ارسال اطلاعات سیسکو، هشدار به یک فید RSS و اجرای اسکریپت سفارشی مانند برنامه ارسال یک رویداد هشدار برای syslog تنظیم کنید.

داشبورد اسپلانک

داشبوردها در لایسنس اسپلانک شامل پنل‌ها، فیلدها، نمودارها و غیره است. پنل‌های داشبورد معمولاً نتایج جستجوهای تکمیل شده و داده‌های حاصل از جستجوهای زمان واقعی را که در پس زمینه اجرا می شوند، نمایش می دهند.

ویرایشگر اسپلانک

در نرم افزار اسپلانک Pivot به جدول، نمودار یا تجسم داده‌هایی که با استفاده از ویرایشگر محوری ایجاد می کنید، اشاره دارد. ویرایشگر Pivot به کاربران امکان می دهد صفات تعریف شده توسط اشیاء مدل داده را به جدول، نمودار یا تجسم داده‌ها بدون نیاز به نوشتن جستجوها در زبان پردازش جستجو (SPL) برای تولید آن‌ها، نقشه برداری کنند. محورها را می توان به عنوان گزارش ذخیره کرد و به داشبورد اضافه کرد.

وقایع اسپلانک

Splunk Enterprise به شما امکان می دهد جستجوها و محوری‌ها را به عنوان گزارش ذخیره کنید ، و سپس گزارش‌ها را به عنوان صفحه به داشبورد اضافه کنید. گزارش‌ها را بصورت اختصاصی اجرا کنید، برنامه ای را برای اجرای آن‌ها در یک بازه معمولی انجام دهید، یا یک گزارش برنامه ریزی شده برای تولید هشدار در صورت برآورده شدن نتیجه در شرایط خاص تنظیم کنید.

 

لایسنس اسپلانک _ لایسنس splunk
لایسنس splunk

 

مدل داده اسپلانک

مدل‌های داده، دانش تخصصی دامنه را در مورد یک یا چند مجموعه داده فهرست بندی شده رمزگذاری می‌کنند. آن‌ها کاربران Pivot Editor را قادر می‌سازند بدون گزارش جستجوهایی که ایجاد می کنند، گزارش و داشبورد ایجاد کنند.

محصول لایسنس اسپلانک Enterprise Security

 

لایسنس اسپلانک _ لایسنس splunk
لایسنس splunk

 

این محصول، در حقیقت یک راهکار SIEM است که توسط این شرکت عرضه شده است. محصول مذکور رایگان نیست و برای استفاده از قابلیت‌ های قدرتمند آن باید لایسنس آن را خریداری کرد. برخی از مهمترین قابلیت‌های این محصول عبارتند از:

  • همبسته ‌سازی قدرتمند وقایع
  • نظارت بلادرنگ
  • قابلیت تولید هشدار در ازای شرایط تعریف شده و رخدادها
  • اولویت ‌بندی و پاسخگویی به رخدادها
  • قابلیت استفاده از Threat Intelligence به صورت کاملا عملیاتی

خرید لایسنس اسپلانک

برای اطلاع رسانی نحوه تهیه این محصول و لایسنس اسپلانک ( splunk license ) مربوط به آن میتوانید با کارشناسان فروش شرکت افزار پرداز سورنا در ارتباط باشید.

 

Splunk License

Splunk is a powerful platform that turns data into action. You can collect, analyze, and act on data from any source, at any scale. Whether you want to monitor your IT infrastructure, detect security threats, or gain insights into your business performance, Splunk can help you. In this blog post, we will explore some of the Splunk models and features that make it a leader in the data analytics market.

Splunk Models

– Splunk Enterprise: Search, analyze, and visualize data from any source, at any scale. Choose flexible Splunk licensing options to fit your needs and budget.

Splunk Cloud: Enjoy the same functionality and features of Splunk Enterprise without managing your own infrastructure. Get fast, secure, and scalable cloud-based data analytics.

– Splunk ES: Protect your assets and data with Splunk’s security solution. Detect, investigate, and respond to threats across your environment with real-time visibility, advanced analytics, and automated response capabilities.

Splunk Features

Data Ingestion: Send data to Splunk from any source, format, or location. Use forwarders, HTTP event collectors, or APIs to ingest data.

Data Indexing: Store data in a compressed and searchable format that preserves the original structure and context. Use indexers or indexer clusters to index data at high speed and volume.

Data Search: Query data using a powerful search language that supports keywords, expressions, functions, and commands. Use search heads or search head clusters to perform distributed searches across multiple indexers.

Data Analysis: Explore data using various tools and techniques such as dashboards, reports, alerts, machine learning, and natural language processing. Use apps or add-ons to extend the functionality and features of Splunk.

Data Action: Trigger actions based on data insights such as sending emails, running scripts, calling APIs, or integrating with other systems. Use workflows or automation frameworks to orchestrate actions.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه