لایسنس Threat Response

Threat Response
لایسنس Threat Response

 

معرفی Proofpoint Threat Response

اولین پلتفرم مدیریت تهدید برای خودکار کردن پاسخ حادثه توسط هشدارهای امنیتی با داده های متناسب با محتوای غنی برای ایجاد هوش عملی ، تأیید آلوده شدن سیستم و اجرای محافظت به صورت خودکار یا با فشار یک دکمه است. با جمع آوری و تجزیه و تحلیل زمینه رویداد امنیتی و تبدیل آن به واکنش سریع ، این پلتفرم شکاف بین تشخیص و محافظت را با مهار تهدیدها و جلوگیری از گسترش آلوده شدن کاهش می دهد.

لایسنس Threat Response
لایسنس Threat Response

 

در بسیاری از سازمان ها ، پاسخگویی به حوادث امنیتی روندی آهسته و طاقت فرسا است. پاسخ دادن می تواند روزها یا هفته ها طول بکشد. وظایف طولانی مدت به منجر به حملات تبدیل می شوند ، از جمله: زیرساخت با زمان اجرا برای وظایف هر حادثه می تواند تیم های امنیتی را که قبلاً کشیده شده است ، تحت فشار قرار دهد و در نتیجه مراحل را دور زده و مراحل انجام کار را کوتاه کند.

حملات امنیتی فزاینده پیچیده ، غالباً به صورت تهدیدهای مداوم پیشرفته (APT) ، شرکت ها را بر آن داشته است تا در راه حل های شناسایی تهدید سرمایه گذاری کنند که نقض امنیت را در زمان واقعی شناسایی می کند. دانستن اینکه یک نقض رخ داده است ، گام مهمی در پاسخ به تهدید است ، اما تنها نیمی از جنگ است.

پس از شناسایی رویدادهای امنیتی ، تیم های امنیتی IT باید تصمیم بگیرند که کدام رویدادها کاربران و سیستم های با ارزش را هدف قرار دهند. این حوادث فوری و با شدت زیاد است و نیاز به واکنش فوری دارد.

حتی ممکن است برخی از هشدارها منفی کاذب باشد ، و نیازی به هیچ اقدامی نباشد ، اما چگونه یک تیم امنیت فناوری اطلاعات می تواند تفاوت را بشناسد؟ در بسیاری از سازمان ها ، پاسخ به حادثه امنیتی روندی آهسته و طاقت فرسا است.

مجازات زمان رسیدگی به حادثه مجازات بررسی پاسخ حادثه به اطلاعاتی از چندین منبع قطع شده نیاز دارد. اطلاعات باید سازماندهی و تحلیل شوند.

تأیید اینکه هر سیستمی به خطر افتاده است معمولاً به یک سری مراحل دستی و زمان بر نیاز دارد. در مرحله تحقیق ، ممکن است داده های ارزشمندی از سیستم های آلوده به سرقت رفته و مهاجمان به طور جانبی در سراسر شبکه در حال حرکت باشند. تلاش برای تحقیق کامل غالباً در معرض خطر قرار دادن داده ها است.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس Proofpoint اینجا کلیک کنید
لایسنس Proofpoint
لایسنس Threat Response

 

تهدید هشدار جمع آوری و بررسی پاسخ حوادث دارای چهار زمینه اصلی تمرکز است:

  • بررسی “چه کسی ، چه کسی و کجا” از حملات ، از جمله کاربران و سیستم های هدفمند
  • بررسی سیستم هدفمند در برابر گزارش های sandbox با اقدامات قرنطینه ای و مهار كننده

 KPI •های پاسخگویی به حوادث را ردیابی كنید تا اطمینان حاصل شود كه حوادث فراموش نشده اند

این مناطق تمرکز به شناسایی کاربران آلوده و شدت و ضرورت تهدید کمک می کند. همچنین به از بین بردن موارد منفی کاذب و جلوگیری از انتشار آلودگی داده ها کمک می کند.

چه کسی و کجا با پاسخ تهدید شما باید بلافاصله تعیین کند؟

کدام یک از کاربران داخلی ، بخش ها و گروه ها تحت تأثیر قرار گرفته اند. دانستن اینکه “چه کسی” به این معنی است که می توانید اهداف با ارزش بالا مانند CFO ، کارمندان اجرایی و سیستم های مالی را نسبت به منشی در اولویت قرار دهید. علاوه بر زمینه داخلی و اطلاعات ، عوامل خارجی می توانند سرنخ هایی را برای IP ها یا دامنه های مشکوک در هشدارهای امنیتی فراهم کنند. این عوامل از قبل در تهدید پاسخ برای تجزیه و تحلیل خودکار بیشتر از قبل ادغام شده اند. این عوامل بیرونی کلیدی عبارتند از:

  • مدت دامنه / مدت زمان ثبت نام
  • لیست سیاه دامنه
  • شهرت IP و URL
  • موقعیت جغرافیایی IP

یکی دیگر از قابلیت های اصلی بررسی سیستم های مورد حمله برای وجود آلودگی های گذشته است. وقتی Threat Response مجموعه ای از نقطه پایانی بر اساس تقاضا را انجام می دهد ، IOC ها را نه تنها از حمله فعلی ، بلکه از نظر آلودگی های گذشته در محیط شما بررسی می کند. این روش کمک می کند تا به سرعت و به طور موثر بررسی کنید که آیا آلودگی های گذشته به سیستمی که اکنون هدف قرار گرفته است ، سرایت کرده اند یا خیر.

یکپارچه سازی خارج از جعبه با Premium Intelligence و ابزارهای شخص ثالث با استفاده از یکپارچه سازی داخلی VirusTotal ، پرونده ها نه تنها یک بار بلکه با گذشت زمان قابل بررسی هستند.

به طور خودکار هر دامنه و IP ارائه شده در هشدارهای امنیتی و گزارش های ایمیل آلوده را در برابر خبره های هوشمند برتر داخلی خود بررسی می کند.

این مرحله ساعتها کار خسته کننده و جستجوی دستی یک به یک علیه سرویس های اطلاعاتی را برای یافتن IP های حمله کننده و میزبانانی که از سایت های بد شناخته شده استفاده می کنند ، از بین می برد.

تجزیه و تحلیل اطلاعاتی را به دست می دهد که پاسخ تهدید را عملی می کند. علاوه بر این ، پاسخ تهدید می تواند به طور خودکار یا دستی اطلاعات تهدید را از طریق STIX و TAXII از اشخاص ثالث وارد کند. این بدان معنی است که تیم های امنیتی می توانند از طریق مراکز مختلف تجزیه و تحلیل و اشتراک اطلاعات (ISAC) خارج از جعبه این مجموعه داده “از طریق بارگذاری یا اضافه کردن دستی اطلاعات آیتم های اطلاعاتی” از مجموعه داده “اطلاعات خود را بیاورید”.

حاوی تهدید تغییرات در سطح شبکه می تواند باعث محافظت فوری شود ، متوقف می شود:

  • گسترش آلودگی ها از یک سیستم به سیستم دیگر
  • کنترل سیگنال ها از دستیابی به بدافزار
  • داده های حساس از دسترسی به سایت های خارجی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه