لایسنس VMware ESXi

معرفی لایسنس VMware ESXi

لایسنس VMware ESXi

 

لایسنس VMware ESXi در سازمان‌ها و شرکت‌های مهم مورد استفاده قرار می‌گیرد و مدیران فناوری اطلاعات می‌توانند اطلاعات لازم را از طریق یک فایل پیکربندی شده را بارگذاری کند.

یک سرور VMware ESXi می‌تواند چندین نصب از سیستم‌عامل‌های مشابه یا متفاوت را پشتیبانی کند که همگی در محیط‌های ایزوله اجرا می‌شوند.این عمل یکپارچه سازی سرور نامیده می‌شود و اغلب در شرکت‌های بزرگ انجام می‌شود که منجر به صرفه جویی در هزینه‌های سخت افزار، خنک کننده و برق می‌تواند قابل توجه باشد. به طور کلی، ESXi  VMware یکی از اجزای ارائه شده در مجموعه نرم افزار vSphere ارائه شده توسط VMware است.محصولات دیگری که معمولاً با ESXi کار می‌کنند عبارتند از VCenter Server، VMware Directory Service و VCenter Server Database و غیره.

ESXi که قبلا با نام ESX شناخته می‌شد، به تعادل نیاز به نتایج بهتر کسب و کار و صرفه جویی در فناوری اطلاعات کمک می‌کند.با دسترسی مستقیم و کنترل منابع اساسی، VMware ESXi به طور موثر سخت افزار را برای یکپارچه سازی برنامه‌ها و کاهش هزینه‌ها پارتیشن بندی می‌کند. این پیشرو در صنعت برای معماری کارآمد است که استانداردهایی را برای قابلیت اطمینان، عملکرد و پشتیبانی تعیین می‌کند.

ESXi یکی از اجزای اصلی در مجموعه نرم افزاری زیرساخت VMware است. همچنین ESXi مستقیما در سخت افزار سیستم بدون نیاز به سیستم عامل اجرا می‌شود. hypervisor به اجرای موثر چندین VM بر روی یک سرور فیزیکی کمک می‌کنند.

 

VMware ESXi

VMware ESXi چگونه کار می‌کند؟

VMware ESXi یک لایه مجازی سازی قوی بین سخت افزار و سیستم عامل فراهم می‌کند.از آنجایی که مستقل است، هیچ سیستم عاملی روی سخت افزار قبل از نصب لازم نیست. پس از نصب، می‌توانید هاست خود را مدیریت و نظارت کنید. VMware ESXi سرور را به چندین VM امن که در کنار هم بر روی یک سخت افزار اجرا می‌شوند، تقسیم می‌کند.

هر VM یک سیستم کامل است که توسط لایه مجازی از یکدیگر جدا شده است. معماری VMware ESXi کنترل منابع سرور اختصاص داده شده به هر ماشین مجازی را می‌دهد و عملکرد تقریباً بومی VM و مقیاس پذیری در سطح سازمانی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، VMware ESXi قابلیت دسترسی بالا، مدیریت منابع و ویژگی‌های امنیتی داخلی را برای ارائه سطوح خدمات بهبود یافته به برنامه‌های نرم افزاری نسبت به محیط‌های فیزیکی ثابت ارائه می‌دهد.

 

VMware ESXi License

ویژگی‌های ESXi

 • ادغام: ESXi با ادغام چندین سرور در دستگاه‌های فیزیکی کمتر، فضا، قدرت و نیازهای مدیریتی فناوری اطلاعات را کاهش می‌دهد و در عین حال عملکرد پرسرعت را هدایت می‌کند.
 • کاهش هزینه: ESXi به شما امکان می‌دهد کارهای بیشتری را با کمترین هزینه انجام دهید و در عین حال تهدیدات امنیتی برای hypervisor خود را به حداقل برسانید.
 • مقیاس پذیر: برنامه‌ها را در هر اندازه‌ای پیکربندی کنید. ماشین‌های مجازی تا ۱۲۸ CPU مجازی، ۶ ترابایت رم و ۱۲۰ دستگاه را برای رفع تمام نیازهای برنامه خود پیکربندی کنید.
 • امنیت پیشرفته: از داده‌های ماشین مجازی حساس با قابلیت‌های رمزگذاری قدرتمند محافظت کنید. دسترسی مبتنی بر نقش مدیریت را ساده می‌کند. ثبت و بررسی گسترده، مسئولیت پذیری بیشتر و تجزیه و تحلیل را آسان‌تر را تضمین می‌کند.
 • تجربه کاربر پسند: مدیریت روزانه با رابط کاربری مدرن داخلی بر اساس استانداردهای HTML5 برای مشتریانی که نیاز به خودکارسازی عملیات خود دارند، VMware هم یک رابط خط فرمان vSphere و هم APIهای مبتنی بر REST مناسب توسعه‌دهندگان را ارائه می‌دهد.
 • امنیت: VMware همچنین ماشین‌های مجازی ESXi شما را با استفاده از رمزگذاری داخلی، دسترسی مبتنی بر نقش و برخی از قابلیت‌های ثبت و بررسی بسیار خوب، ایمن می‌کند.
 • مقرون بصرفه: ESXi می‌تواند در ماشین‌هایی با منابع موجود کمتر اجرا شود و به عنوان یک اقدام امنیتی عمل می‌کند.
 • پشتیبانی از سیستم عامل گسترده: سرورهای ESXi تقریباً از هر سیستم‌عاملی که می‌توانید روی یک دستگاه معمولی نصب کنید، پشتیبانی می‌کنند. ویندوز، لینوکس و macOS همه را می‌توان با استفاده از فایل‌های ISO درست همانطور که یک VM معمولی راه‌اندازی می‌کنید، نصب کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس VMware اینجا کلیک کنید.

مزایای VMware ESXi

 • سخت افزار را برای استفاده از ظرفیت بالاتر ادغام کنید.
 • افزایش عملکرد برای مزیت رقابتی.
 • مدیریت فناوری اطلاعات را از طریق مدیریت متمرکز ساده کنید.
 • CapEx و OpEx را کاهش می‌دهد.
 • منابع سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای hypervisor را به حداقل برسانید، یعنی کارایی بیشتر.

لایسنس VMware ESXi

هاست‌های ESXi دارای لایسنس‌های vSphere هستند. هر لایسنس vSphere دارای ظرفیت مشخصی است که می توانید از آن برای لایسنس چندین CPU فیزیکی در هاست ESXi استفاده کنید.

vSphere 7.0، یک لایسنس CPU با حداکثر 32 هسته را پوشش می‌دهد.اگر یک CPU بیش از 32 هسته دارد، به لایسنس‌های CPU اضافی نیاز دارید. هنگامی که لایسنس vSphere را به یک هاست اختصاص می‌دهید، میزان ظرفیت مصرفی با تعداد CPUهای فیزیکی روی هاست و تعداد هسته‌های هر CPU فیزیکی تعیین می‌شود. دسکتاپ vSphere که برای محیط‎های VDI در نظر گرفته شده است بر اساس ماشین مجازی لایسنس دارد.

برای لایسنس یک هاست ESXi، باید لایسنس vSphere را به آن اختصاص دهید که دارای پیش نیازهای زیر باشد:

 • لایسنس باید ظرفیت کافی برای لایسنس کلیه CPUهای فیزیکی روی هاست را داشته باشد.
 • لایسنس باید از تمام ویژگی‌هایی که هاست استفاده می‌کند پشتیبانی کند.به عنوان مثال، اگر میزبان با یک سوئیچ توزیع شده vSphere مرتبط باشد، لایسنسی که اختصاص می‌دهید باید از ویژگی vSphere Distributed Switch پشتیبانی کند.
‫4/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه