لایسنس VMware NSX

معرفی لایسنس VMware NSX

 

VMware NSX یک بستر مجازی ‌سازی و امنیتی شبکه است که راه‌حل شبکه ابری VMware را با رویکرد نرم‌افزاری برای شبکه‌سازی که در مراکز داده، ابرها و چارچوب‌های کاربردی گسترش می‌یابد را قادر می‌سازد. همچنین یک زیرساخت نرم‌افزاری چابک برای ساختن محیط‌های کاربردی داخلی ابری ارائه می‌کند.

VMware NSX محصول نسل بعدی VMware است که بستری برای مجازی‌سازی شبکه مقیاس‌پذیر و بخش‌بندی برای محیط‌های چند Hypervisor، استقرار container و بارهای کاری داخلی در حال اجرا در محیط‌های ابری عمومی فراهم می‌کند.

NSX بر ارائه شبکه، امنیت، اتوماسیون و سادگی عملیاتی برای چارچوب‌ها و معماری‌های کاربردی نوظهور که دارای محیط‌های End Point و پشته‌های فناوری ناهمگن هستند، تمرکز دارد. NSX از برنامه‌های کاربردی ابری، حجم کاری، ابرهای عمومی و چندین ابر پشتیبانی می‌کند و برای مدیریت، بهره برداری و مصرف توسط سازمان‌های توسعه طراحی شده است.

NSX به تیم‌های فناوری اطلاعات و تیم‌های توسعه اجازه می‌دهد تا بهترین فناوری‌ها را برای برنامه‌های خود انتخاب کنند. با NSX شبکه و امنیت به برنامه در هر کجا که در حال اجرا است از ماشین‌های مجازی (VM) گرفته تا containerها و سرورهای فیزیکی نزدیک‌تر می‌شوند. مانند مدل عملیاتی ماشین‌های مجازی، شبکه‌ها را می‌توان مستقل از سخت افزار تهیه و مدیریت کرد.

NSX کل مدل شبکه را در نرم‌افزار باز تولید می‌کند و این امکان را فراهم می‌آورد که هر توپولوژی شبکه از شبکه‌های چند لایه ساده تا پیچیده، در چند ثانیه ایجاد و ارائه شود. کاربران می‌توانند چندین شبکه مجازی با نیازهای متنوع ایجاد کنند و از ترکیبی از خدمات ارائه شده از طریق NSX یا از اکوسیستم گسترده‌ای از ادغام‌های شخص ثالث، از فایروال‌های نسل بعدی تا راه حل‌های مدیریت عملکرد، استفاده کنند تا محیط‌های ذاتا چابک‌تر و ایمن‌تر بسازند. سپس این خدمات را می‌توان به End Point مختلفی در داخل و روی ابرها گسترش داد.

 

 

قابلیت‌های NSX

به وسیله‌ی لایسنس VMware NSX میتوانید:

 • پیاده‌سازی راحت: با تعریف بخش‌ها در نرم‌افزار، شبکه و خرده ‌بخش‌سازی را به‌ آسانی پیاده‌سازی کنید. بدون نیاز به تغییر شبکه.
 • خدمات Stack و پوشش شبکه L2-L7: با یک شبکه بسیار مقیاس پذیر، خودکار لایه 2 تا لایه 7، امنیت و پلتفرم load balancer برای هر حجم کاری، کارآمد کار کنید و خدمات جدید را در چند ثانیه ارائه دهید.
 • چابکی شبکه برای محیط‌های vSphere: با کنسول NSX که مستقیماً در vCenter تعبیه شده است، شبکه و تأمین امنیت را تسریع کنید. در حالی که گردش کار هدایت شده را بدون تغییر در شبکه vSphere موجود ارائه می‌دهد.
 • شبکه و امنیت چند سایتی: چندین محیط را از یک کنسول مدیریت کنید. شبکه و امنیت یکنواخت را برای همگام نگه داشتن پیکربندی و وضعیت عملیاتی در همه سایت‌ها ایجاد کنید.
 • پیشگیری از تهدید پیشرفته: با فناوری‌هایی مانند IDS/IPS، Sandboxing، و NTA/NDR که اشتباه را کاهش می‌دهند و اصلاح را تسریع می‌کنند، در برابر تهدیدات مخرب و باج‌افزار محافظت کنید.
 • برنامه ریزی، مشاهده پذیری و هوشمندی: با کنسول‌های SecOps، توصیه‌های Policy فایروال و مدیریت تعبیه ‌شده در Hypervisor، نقاط کور امنیتی را حذف کنید و بینش عمیقی کسب کنید.
 • شبکه خود را با چابکی مقیاس و بهینه کنید: عملیات را با پوشش شبکه 100٪ تعریف شده توسط نرم افزار ساده کنید. برای همه سایت‌ها و ابرهای خود چابکی و سرعت به دست آورید. همه چیز را ببینید و از زیرساخت‌های ثابت اطمینان حاصل کنید.
 • تامین شبکه: تجربه کامل ابر را به توسعه دهندگان خود ارائه دهید و آنها را قادر به حرکت سریعتر کنید. برای تامین شبکه با یک کلیک خودکار کنید و زمان راه اندازی را از ماه‌ها به دقیقه کاهش دهید.

نسخه‌های NSX

 • نسخه حرفه‌ای: برای سازمان‌هایی که به شبکه‌های چابک و خودکار به اضافه تقسیم‌بندی نیاز دارند و ممکن است End Point ابر عمومی داشته باشند.
 • نسخه پیشرفته: برای سازمان‌هایی که به قابلیت‌های نسخه حرفه‌ای به ‌علاوه شبکه‌های پیشرفته و خدمات امنیتی یکپارچه در یک اکوسیستم گسترده نیاز دارند و ممکن است چندین سایت داشته باشند.
 • نسخه Enterprise Plus: برای سازمان‌هایی که به پیشرفته‌ترین قابلیت‌هایی که NSX ارائه می‌کند، به‌ علاوه عملیات شبکه، تحرک ابری ترکیبی و عملیات امنیت ترافیک نیاز دارند.

مزایای NSX

 • زمان ارائه شبکه را از روز به ثانیه کاهش دهید و کارایی عملیاتی را از طریق اتوماسیون بهبود بخشید.
 • از برنامه‌ها با تقسیم بندی و پیشگیری از تهدیدات پیشرفته در سطح بار کاری و امنیت محافظت کنید.
 • مدیریت منسجم شبکه و سیاست‌های امنیتی مستقل از توپولوژی فیزیکی شبکه در داخل و بین مراکز داده و ابرهای عمومی بومی را به دست آورید.
 • تجسم توپولوژی برنامه کاربردی، توصیه‌های Policy امنیتی خودکار و نظارت مداوم جریان را دریافت کنید.
 • با استفاده از موتور پیشگیری از تهدید داخلی و کاملاً توزیع شده، پیشگیری از تهدیدات جانبی پیشرفته را در ترافیک فعال کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه