لایسنس VMware vCenter

معرفی لایسنس VMware vCenter

لایسنس VMware vCenter

 

لایسنس VMware vCenter در واقع VMware VCenter Server یک برنامه کاربردی سرور است که امکان مدیریت متمرکز کل زیرساخت مجازی شما را از یک کنسول واحد فراهم می‌کند. مدیران فناوری اطلاعات می‌توانند امنیت و در دسترس بودن را تضمین کنند و همچنین کارهای روزمره را ساده کرده و پیچیدگی مدیریت زیرساخت مجازی را کاهش می‌دهد.

این راه حل، سادگی مدیریت و پیشگیری از خطاها را فراهم می‌کند. سرور VCenter از نظر فنی برای اجرا و نگهداری ماشین‌های مجازی ضروری نیست. شما می‌توانید این کار را به خوبی با استفاده از ESXi انجام دهید.

همچنین مدیران فناوری اطلاعات می‌توانند کل محیط VM را از یک مکان پیکربندی، تهیه و مدیریت کنند. این نرم افزار به شما کمک می‌کند تا تخصیص و در دسترس بودن منابع را بهینه کنید. VCenter که سرور VCenter نیز نامیده می‌شود کنترل پنل زیرساخت مجازی VSphere است. همچنین می‌توانید از vSphere client برای بازدید از VCenter از طریق مرورگر وب استفاده کنید.

VMware VCenter نرم افزار مدیریت سرور پیشرفته‌ای است که یک پلتفرم متمرکز برای کنترل محیط‌های VMware VSphere شما را فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد با اطمینان زیرساخت مجازی را در سراسر ابر هیبریدی به صورت خودکار ارائه دهید. همچنین VMware vCenter Server یک پلتفرم متمرکز و توسعه پذیر برای مدیریت زیرساخت مجازی فراهم می‌کند. سرور VCenter محیط‌های VMware VSphere را مدیریت می‌کند و به مدیران فناوری اطلاعات کنترل ساده و خودکار در محیط مجازی می‌دهد تا زیرساخت‌ها را با اطمینان ارائه کنند.

ویژگی‌های VMware VCenter

 • استقرار ساده: vCenter را به‌ عنوان یک ابزار مجازی از پیش بسته‌ بندی ‌شده، بهینه‌ شده و آسان برای نگهداری به ‌سرعت مستقر کنید. ادغام vSphere Update Manager در vCenter Server Appliance اتصال و ارتقا را سریع و آسان می‌کند. APIهای RESTful امکان استقرار آسان vCenter Server Appliance را از یک الگو فراهم می‌کنند و زمان استقرار را سرعت می‌بخشند و همچنین خطای انسانی را کاهش می‌دهند.
 • توسعه پذیری و مقیاس پذیری در سراسر ابر هیبریدی: به طور یکپارچه محیط داخلی خود را به ابرهای عمومی مبتنی بر vSphere، مانند VMware Cloud در AWS گسترش می‌دهد. صرف نظر از اینکه کدام نسخه از vCenter را اجرا می‌کنید. مدیریت در مقیاس بزرگ اکنون بهبود یافته است تا 2000 هاست و 35000 ماشین مجازی را با یک نمونه vCenter مدیریت کنید.
 • کنترل متمرکز: کل زیرساخت vSphere خود را از یک مکان واحد مدیریت کنید. VSphere Client مبتنی بر HTML 5 به شما امکان می‌دهد تا عملکردهای ضروری vSphere را از هر مرورگری مدیریت کنید و پاسخگویی و قابلیت استفاده بیشتر از همیشه را ارائه دهید. کاربران را به نقش‌های سفارشی اختصاص دهید، موجودی VCenter را جستجو کنید یا ماشین‌های مجازی جدید را با کلیک یک دکمه تهیه کنید.
 • بهینه سازی فعال: تخصیص و بهینه سازی منابع برای حداکثر بهره وری با نرم افزار مدیریت سرور. از Clusters vSphere HA و DRS برای پشتیبانی از 64 هاست و 8000 ماشین مجازی استفاده کنید. نقش‌ها و دسترسی‌ها را در زیرساخت تکرار کنید تا بتوانید به طور همزمان وارد، مشاهده و جستجوی موجودی همه سرورهای VCenter شوید.
 • مدیریت بهبود یافته: از ابزارهای قدرتمند برای ساده سازی مدیریت و گسترش کنترل خود استفاده کنید. از APIهای خدمات وب برای دستیابی به یکپارچگی مقرون به صرفه و انعطاف پذیر با محصولات مدیریت سیستم‌های موجود استفاده کنید و از نسخه‌های مختلف VMware vCenter استفاده کنید و در عین حال اجازه می‌دهید تا عملیات ارائه نسخه‌های مختلف مانند VMotion و Full Clone را مجاز کنید.
برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس VMware اینجا کلیک کنید.
 • توسعه پذیری پلاگین: افزونه‌های vSphere Client از VMware به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا عناصر شخص ثالث را در مرکز داده خود مستقیماً از vCenter مدیریت کنند. کاربران VCenter می‌توانند پشتیبان گیری، حفاظت از داده‌ها، مدیریت سرور، مدیریت شبکه و مدیریت امنیت را مستقیماً از VCenter پیاده سازی کنند.
 • پشتیبانی داخلی: از دستگاه سرور VCenter و خدمات مرتبط با در دسترس بودن بالا (HA) و هدف زمان بازیابی کمتر از 10 دقیقه محافظت می‌کند. vSphere قابلیت داخلی فعال-غیرفعال HA را ارائه می‌دهد که برای دستگاه سرور VCenter تایید شده است. در حالی که VCenter هنوز فعال است و با پشتیبان گیری و بازیابی داخلی از دستگاه خود در مجموعه‌ای از فایل‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید. به سادگی با اشاره یک دستگاه جدید به محل پشتیبان، بازیابی کنید و فایل‌ها در دستگاه سرور VCenter جدید دانلود می‌شوند. پشتیبان‌گیری از دستگاه سرور VCenter خود را برنامه‌ریزی کنید و تعداد نسخه‌های پشتیبان حفظ شده را از طریق زمان‌بندی پشتیبان‌گیری داخلی کنترل کنید.
VMware vCenter
لایسنس VMware vCenter

در vCenter چه کاری می‌توان انجام دهید؟

VCenter یک پلتفرم مدیریت متمرکز بصری است. شما به راحتی می‌توانید تمام ماشین‌های میزبان و ماشین‌های مجازی روی سرور در VCenter را مانند انجام انتقال VM مدیریت کنید.

VCenter اغلب بر روی ویندوز سرور نصب می‌شود.همچنین برخی اطلاعات مفید از جمله پیکربندی هسته سرور VCenter، موجودی و داده‌ها مانند آمار، رویدادها و وظایف در آن وجود دارد. با داشتن لایسنس انتقال VM در VCenter پشتیبانی می‌شود. علاوه بر این، برای انتقال VM از طریق VCents در آخرین VSphere پشتیبانی می‌شود.

مزایای vCenter

 • استقرار ساده
 • کنترل متمرکز
 • سرورهای مجازی را به راحتی مدیریت کنید.
 • مقیاس پذیری کامل در محیط‌های ابری هیبریدی
 • بهینه سازی فعال
 • اتوماسیون
 • زمان بندی وظایف
 • ویژگی‌های هشدار
 • دید متمرکز
 • مدیریت ساده
 • توسعه پذیری در سراسر ابر هیبریدی
 • همه موارد از یک کنسول واحد به دست آورید.
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک به موسسه خیریه