فراهم سازی بستر BYOD با سیسکو ISE

تکنولوژی Bring your Own Device (BYOD) به راهکاری اطلاق میشود که در آن برای بهبود محیط کاری و کاهش هزینه ها از تجهیزات شخصی کاربران مانند لپتاپ ها، گوشی ها و تبلت ها پشتیبانی میشود و محیطی برای تایید صلاحیت آنها برای ورود به شبکه و اینترنت فراهم میشود. اگرچه وقتی صحبت از BYOD و دستگاهای خارج از محیط های کاری میکنیم، احتمالا رعایت استانداردهای امنیتی دغدغه مهم و حیاتی ما میباشد و قبل از هرچیز باید از آن اطمینان حاصل شود.

 امروزه محبوبیت دستگاه های قابل حمل افزایش یافته و نیاز به ایجاد بستری در سازمان ها برای پشتیبانی از آنها احساس میگردد. سیسکو ISE با بهره گیری از امکاناتی از قبیل MDM Integration ،  Internal CA و Device Provisioning ، به کارمندان سازمان این امکان را میدهد تا براحتی در BOYD مشارکت داشته باشند و بدون کمک از واحد IT و بصورت خودکار دستگاه های خود را در شبکه و با رعایت موارد امنیتی وصل کنند. یکی از این موارد وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور از طریق پورتال های BYOD مخصوص میباشد تا از امنیت اطلاعات سازمان و افراد محافظت شود. 

Bring your Own Device _ لایسنس سیسکو ISE
فراهم سازی بستر BYOD با سیسکو ISE

همچنین میهمانان سازمان شما با اضافه کردن اطلاعات درخواستی از آنها ( توسط Cisco ISE ) براساس سیاست های از پیش تعیین شده و براساس نوع دستگاهی که قرار است به شبکه وارد شود، تنظیمات بخصوصی را دریافت کرده و میتوانند براحتی از بخش هایی از شبکه و دسترسی هایی که برای آنها تعریف شده است بهره مند شوند.

سرویس مدیریت هویت لایسنس ISE پورتال های مختلف تحت وب زیر را در اختیار کاربران قرار میدهد:

 

  • جمع آوری لیست دستگاههای بلاک شده
  • BYOD Portals
  • Certificate Provisioning Portal
  • Client Provisioning Portals
  • MDM Portals
  • My Devices Portals

در هرکدام از این پورتال های بالا میتوانید سیاست های مختلفی برای سناریوهای مختلف در نظر بگیرید تا تحت هرشرایطی دستگاه های کاربران امکان ورود و استفاده از شبکه را پیدا کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سیسکو ISE اینجا کلیک کنید

 

برای بهره مندی از این قابلیت ها استفاده و فعالسازی آنها ، تهیه لایسنس Advantage سیسکو ISE لازم میباشد و این لایسنس میتواند تمامی امکانات لازمه برای ایجاد محیطی منعطف و بروز را برای کاربران شبکه شما فراهم کند. همچنین با استفاده از لایسنس اسمارت PLR سیسکو ISE ، تمامی قابلیت های این پلتفرم قدرتمند بصورت یکجا و بدون نیاز به اتصال به اینترنت و سایت مدیریت هوشمند نرم افزارهای سیسکو برای همیشه برای شما فعال میگردد.