شرکت افزارپرداز هوشمند سورنا

دسته بندی محصولات

شرکت افزارپرداز هوشمند سورنا

دسته بندی محصولات

معرفی نرم افزار سولارویندز (SolarWinds)

شرکت سولارویندز (SolarWinds) یکی از بزرگترین تولید کنندگان نرم افزارهای مدیریت و نظارت در حوزه فناوری اطلاعات می باشد. این شرکت در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده و دارای هزاران مشتری در سراسر جهان می باشد. شرکت SolarWinds با شعار مشتری مداری توانسته است با رفع موانع موجود، موجب کاهش هزینه و پیچیدگی نرم افزارهای مانیتورینگ شود. این شرکت نرم افزار Solarwinds، مانیتورینگ خود به نام Orion به همراه ماژول های مختلفی را جهت مانیتورینگ بخش های متفاوت در حوزه فناوری اطلاعات، معرفی و ارائه کرده است. محصولات SolarWinds که از بنام ترین محصولات مدیریت و مانیتورینگ شبکه محسوب می گردند شامل مدیریت سرورها و برنامه های کاربردی، مدیریت شبکه، امنیت و Logها، مدیریت سیستم های ذخیره سازی و ساختار مجازی و همینطور مدیریت پهنای باند و کنترل ایستگاه های کاری از راه دور می باشد.

معرفی نرم افزار سولارویندز (SolarWinds)

معرفی نرم افزار سولارویندز (SolarWinds)

انجام برخی از روش‌های مانیتورینگ شبکه، بازده کلی زیرساخت شبکه را بهبود بخشیده که این فرآیند می‌تواند عملکرد شرکت را بهینه نموده و امنیت داخل سازمان را تقویت ‌کند. به منظور دریافت اطلاعات کامل از نحوه عملکرد نرم افزارهای سازمانی، نیازمند یک دید وسیع از عملکرد آنها و وضعیت فعالیت سرورهای مربوطه می باشید. این امر باید با سرعت بالا و با هزینه قابل قبول امکانپذیر باشد.

انواع ماژول های نرم افزار Solarwinds

Solarwinds Application Performance Monitor: نرم افزار قدرتمند مانیتورینگ نرم افزار و سرور

نرم افزار SolarWinds SAM که پیشتر با عنوان Application Performance Monitor (APM) شناخته می شد، امکان کنترل و مدیریت عملکرد نرم افزارهای سازمانی، سرورهای فیزیکی و مجازی، سخت افزار، پردازش ها و عملکرد سیستم عامل را در سطح شبکه های Enterprise و با کمترین هزینه تامین می کند. این نرم افزار دارای قابلیت راه اندازی بسیار آسان و سریع می باشد. بطوریکه پس از نصب نرم افزار و انتخاب نرم افزار و سرورهای مورد نظر بطور خودکار آنها را شناسایی کرده و اطلاعات، گزارشات و پیغام های مربوطه را در یک داشبورد مجتمع نمایش می دهد.

Solarwinds Orion Network Performance Monitor: مانیتورینگ شبکه خود را به آسانی انجام دهید

همگام شدن با تکنولوژی های روز دنیا یک چالش عمده در سازمان ها به حساب می آید. به ویژه با توسعه شبکه ها، پیچیده تر شدن سوئیچینگ و روتینگ موجود و استفاده از تجهیزات فیزیکی و مجازی پیشرفته این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. نرم افزار مدیریت عملکرد شبکه قدرتمند و در عین حال دارای کاربری آسان Orion Network Performance Monitor – NPM با تامین اطلاعات حیاتی مورد نیاز، به شما کمک می کند تا بتوانید شبکه در حال توسعه خود را به خوبی مدیریت کنید.

این نرم افزار به شما کمک می کند تا به سرعت ایرادات عملکردی شبکه را شناسایی و عیب یابی کرده و قبل از آنکه سیل تماس های تلفنی ناشی از قطعی شبکه به سوی شما روانه شود، اقدام به برطرف کردن آن نمایید. نرم افزار Orion NPM از نظر راه اندازی، استفاده و نگهداری آسانترین نرم افزار در مقایسه با نرم افزارهای مشابه می باشد.

Solarwinds Orion Network Configuration Manager: مدیریت پیکره بندی شبکه و قابلیت ارتباط با نرم افزار NPM

نرم افزار Orion NCM با دارا بودن قابلیت استفاده آسان و هزینه پایین امکان مدیریت پیکره بندی شبکه را فراهم می آورد. این نرم افزار هم به صورت مستقل و هم به صورت ترکیب شده با نرم افزار Orion Network Performance Monitor – NPM قابل استفاده می باشد که در این صورت به عنوان سیستم یکپارچه جهت نمایش سلامت شبکه و آمار مربوط به عملکرد شبکه کاربرد دارد. یقیناً داشتن یک سیستم مدیریت کامل که موجب تسریع عیب یابی شده و عملکرد کارا و پایدار شبکه را صرفنظر از اندازه آن تضمین می کند برای مدیر شبکه بسیار دلپذیر خواهد بود. نرم افزار Orion NCM با تسهیل مدیریت فایل های مدیریت شبکه بویژه در شبکه هایی که از تجهیزات مختلف در ساختار آن استفاده شده است، ابزار جامع مانیتورینگ تحت وب به همراه سادگی و سهولت دسترسی به اطلاعات پیکره بندی شبکه را فراهم می آورد.

همچنین Orion NCM با کنترل مستمر تنظیمات تجهیزات موجود، هرگونه تغییر در آنها را بطور آنی به اطلاع شما می رساند تا نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام شود. با استفاده از این نرم افزار شما قادر خواهید بود اشکالات بوجود آمده در تجهیزات را بدون اینکه نیاز به برقراری ارتباط Telnet یا SSH باشد، برطرف نمایید. همچنین Orion NCM با تهیه و تحلیل گزارشات منظم به شما این امکان را می دهد تا از عملکرد صحیح تجهیزات طبق استانداردهای سازمانی اطمینان حاصل نمایید.

Solarwinds Log & Event Manager: فایل های Log شما تا کنون به این اندازه مرتب و حاوی اطلاعات نبوده اند!

این نرم افزار جدیدترین عضو خانواده SolarWinds می باشد و برای استفاده از تمام ویژگی‌های آن نیازمند یک لایسنس Solarwinds است. که براساس تکنولوژی TriGeo تولید شده است. این محصول قدرتمند با تلفیق تحلیل بلادرنگ لاگهای تولید شده، ارتباطات بین وقایع و امکان جستجوی اختصاصی امکان مشاهده، کنترل و تامین امنیت را فراهم آورده است. راه اندازی و کاربری این نرم افزار بسیار آسان بوده ضمن تامین مجموعه گزارشات غنی و امکان تحلیل و مدیریت لاگها و وقایع شما را از نرم افزارهای گران قیمت و راه حل های پیچیده بی نیاز می سازد.

Solarwinds NetFlow Traffic Analyzer: پهنای باند کاربران پرمصرف را کنترل کنید

عملکرد شبکه شما تحت تاثیر فعالیت کاربران قرار دارد. ممکن است شما از کاربران بخواهید تا به منظور بهبود عملکرد شبکه میزان دانلود خود را کاهش دهند ولی معمولاً پاسخ مناسبی نگرفته باشید. حتی ممکن است از این رو شما به دلیل کارایی پایین شبکه از سوی مدیران سازمان مورد بازخواست قرار گرفته باشید. نگران نباشید، نرمافزار سولارویندز راه حل مناسبی برای شما دارد.

نرم افزار Orion NetFlow Traffic Analyzer – NTA شما را قادر می سازد تا اطلاعات و آنالیز مفیدی در خصوص محتوای ترافیک شبکه داشته و اعداد و ارقام حاصل را به نمودارهای قابل فهم و جداولی که نشان می دهد پهنای باند شبکه توسط چه کسی و به چه منظوری مورد استفاده واقع شده است تبدیل نمایید. همچنین با استفاده از ابزار CBQoS شما مطمئن خواهید بود که طبق سیاست های اعمال شده بالاترین اولویت در استفاده از پهنای باند به ترافیک حیاتی سازمان اختصاص یافته است. این نرم افزار به شما کمک خواهد کرد تا یک دید وسیع از ترافیک شبکه خود داشته و با شناسایی گلوگاه ها، میزان استفاده کاربران پرمصرف را کنترل نمایید.

Solarwinds Storage Manager: نرم افزار مدیریت فضای ذخیره سازی برای محیط های مجازی

تکنولوژی مجازی سازی به همراه همه مزیت هایی که دارد، چالش هایی در خصوص مدیریت فضای ذخیره سازی و عملکرد تجهیزات مربوطه پیش روی ما قرار داده است. این در حالی است که نرم افزار مدیریت فضای ذخیره سازی SolarWinds قادر است با هزینه ای قابل قبول بسیاری از مشکلات موجود در این زمینه را برطرف سازد.

نرم افزار SolarWinds Storage Manager به شما کمک می کند تا نگاه دقیقی به عملکرد و ظرفیت سیستم های ذخیره سازی فیزیکی و مجازی داشته باشید و اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب نمایید. با استفاده از این نرم افزارشما می توانید از مزایایی نظیر سهولت و سرعت در مانیتورینگ عملکرد فضای ذخیره سازی، شناسایی نقاط ضعف سیستم ذخیره سازی، مدیریت خودکار ظرفیت فضای ذخیره سازی، ارتباط بهینه ماشین های مجازی با دیسک های فیزیکی، آنالیز نحوه مصرف دیسک به منظور بهبود فضای ذخیره سازی، مدیریت سویچ های فیبر نوری و مدیریت تجهیزات مختلف ذخیره سازی بهره مند گردید.

Solarwinds User Device Tracker: کامپیوترها هرگز از دید شما مخفی نخواهند شد

زمانی که می خواهید یک کامپیوتر را در شبکه پیدا کنید در حالیکه کل اطلاعاتی که در دست دارید فقط یک آدرس IP می باشد، چه خواهید کرد؟ مدیریت سوئیچ های شبکه و پورت ها می تواند کار زمانبر و طاقت فرسایی باشد به ویژه زمانی که می خواهید یک کامپیوتر را قبل از آن که خاموش شود، شناسایی نمایید.

نرم افزار SolarWinds User Device Tracker – UDT شما را قادر خواهد کرد تا بسرعت کامپیوتر خاصی را در شبکه شناسایی کرده و نام کاربری مربوطه، نام سوئیچ، شماره پورت، شماره VLAN و بسیاری اطلاعات دیگر را دریافت نمایید. کافیست کامپیوتر مورد نظر را با استفاده از نام کاربری، آدرس IP، نام کامپیوتر و یا MAC Address جستجو نمایید و UDT بسرعت موقعیت آن را شناسایی خواهد کرد.

حتی اگر کامپیوتر مورد نظر در آن لحظه به شبکه متصل نباشد، با استفاده از اطلاعات قبلی موجود، آخرین موقعیت آن را مشخص خواهد کرد. همچنین این نرم افزار می تواند در صورت روشن شدن یک کامپیوتر و یا لاگین کردن کاربر مورد نظر پیام مربوطه را به اطلاع مدیر شبکه برساند. به علاوه امکان مشاهده تعداد پورت های استفاده شده و خالی سوئیچ ها با استفاده از SolarWinds UDT وجود دارد.

Solarwinds Virtualization Manager: نرم افزار یکپارچه و قدرتمند مدیریت مجازی سازی

نرم افزار Solarwinds نحوه مدیریت بر شبکه ها، نرم افزارهای سازمانی، سرورها و محیط های ذخیره سازی توسط مدیران IT را تغییر داده است. امروزه نرم افزار جامع مدیریت سیستم های مجازی سازی SolarWinds Virtualization Manager که پیشتر با عنوان Hyper9 Virtualization Manager شناخته می شد، امکاناتی مانند طرح ریزی پیشرفته ظرفیت دیسک، مدیریت توسعه ماشین های مجازی، مدیریت پیکره بندی سیستم و مانیتورینگ عملکرد را با هزینه ای مناسب در اختیار مدیران قرار می دهد. این محصول دارای قابلیت راه اندازی سریع و کاربری بسیار آسان بوده و هم در شبکه های کوچک که حاوی حدود ۵۰ ماشین مجازی می باشند و هم در شبکه های بزرگ حاوی بیش از ۱۰۰۰۰ ماشین مجازی پاسخگوی نیاز سازمان ها می باشد.

SolarWinds

معرفی نرم افزار سولارویندز

قابلیت های کلیدی نرم افزار سولارویندز

 • پشتیبانی از انواع نودهای شبکه
 • تنوع گزارش
 • سادگی نصب و راه اندازی
 • قابلیت اطمینان
 • تحمل بار پردازشی در شبکه های بزرگ
 • مانیتورینگ وضعیت سلامت شبکه
 • قابلیت مانیتورینگ شاخص های منابع شبکه مثل میزان استفاده از CPU و حافظه و دیسک
 • نظارت بر نحوه کار و کیفیت تجهیزات و شرایط محیطی
 • گزارشات عددی و نموداری از کیفیت و پایداری تمامی اجزاء شبکه
 • بررسی noise، نرخ انتقال داده وسیگنال در شبکه های بی سیم
 • استفاده بهینه از پهنای باند و کنترل پهنای باند مورد استفاده توسط کاربران
 • تخمین میزان پهنای باند مورد نیاز در آینده بر اساس میزان استفاده فعلی
 • کنترل میزان پهنای باند مصرفی توسط هر پورت در یک سوییچ
 • اینترفیس بسیار ساده
 • ارائه کنسول مدیریتی تحت وب
 • امکان مدیریت کاربران و مجوزها و نیز گروه کاربران و کنترل سطوح دسترسی
 • اعلام اخطار و هشدار هنگام مشاهده هرگونه اختلال در انواع تجهیزات حتی شرایط محیطی
 • قابلیت شناسایی خودکار تجهیزات شبکه ای موجود در شبکه
 • قابلیت زمانبندی طرح های رصد شبکه
 • پشتیبانی وسیع از تمامی دستگاه های تولیدی، تولید کنندگان مختلف تجهیزات شبکه
 • رصد مداوم و دقیق نشانگرهای کارایی شبکه هم چون: میزان استفاده از پهنای باند، نظارت بر Packet Loss ،Latency، خطاها، Discards و میزان استفاده از CPU و RAM در دستگاه های SNMP و دستگاه هایی که WMI در آنها فعال است
 • امکان تنظیم هشدار برای تمامی وضعیت های شبکه و تجهیزات موجود در آن نصب و پیکربندی اولیه این برنامه در زمانی کمتر از یک ساعت به انجام می رسد
 • برخورداری از قابلیت رصد وضعیت سلامت سخت افزارها
 • امکان استفاده از نگاشت شبکه به کمک ConnectNow
 • ساده سازی روند ساخت چارت های کارایی شبکه
 • برخورداری از مرکز گزارش وضعیت
 • برخورداری از قابلیت Wireless Polling و …
 • قابلیت HA و Failover در Solarwinds Orionبا استفاده از قابلیت Failover در مجموعه Solarwinds Orion این امکان فراهم شده تا در صورت از کار افتادن یک Orion Server سرور دوم که در حالت Passive قرار دارد در مدت زمان کمتر از 2 دقیقه جایگزین شود. البته با توجه به دارا بودن قابلیت HA در نرم مجموعه Solarwinds Orion و امکان اضافه نمودن Poller های متعدد در صورتی که یک سرور از کار بیافتد سرورهای دیگر به کار خود ادامه داده و هیچگونه قعطی در ساختار و موتور اصلی مجموعه احساس نخواهد شد و دریافت اطلاعات از سرویس ها و نرم افزارها و نیز مانیتوریگ شبکه به صورت مداوم ادامه خواهد یافت. برای نصب و راه اندازی Failover نیازمند حداقل دو سرور مجزا برای نصب Solarwinds Orion و سرور سوم به منظور نگهداری دیتابیس که Microsoft SQL Server میباشد نیاز است. نکته قابل ذکر اینکه Failover در سطح دیتابیس با توجه به پشتیبانی MS SQL از این قابلیت میتواند به صورت جداگانه و عدم وابستگی به نرم افزار نصب و راه اندازی شود.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Golicense
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.