شرکت افزارپرداز هوشمند سورنا

دسته بندی محصولات

شرکت افزارپرداز هوشمند سورنا

دسته بندی محصولات

سیسکو پرایم (Cisco Prime)

با وابستگی روز افزون سازمانها به شبکه های رایانهای، اهمیت شبکه های محلی و گسترده هر روزه بیشتر شده و در نتیجه دسترس پذیری آنها مبدل به امری حیاتی گردیده است. بطوری که هرگاه قسمتی از شبکه دچار مشکل شود، حتماً تعدادی از کاربران امکان انجام وظایف محوله را ندارند. کارشناسان فنی برای مدیریت کارآمد شبکه های مختلف، نیازمند داشتن دید کامل و دقیق از تمامی رویدادهای شبکه و همچنین وضعیت کارکرد تجهیزات و سرویسهای مختلف آن میباشند. ضمناً کارشناسان باید قادر باشند تا حتی الامکان مشکلات و ایرادات موجود در شبکه را قبل از حدوث و ایجاد اختلال در سرویس دهی، شناسایی و برطرف نمایند.

معرفی سیسکو پرایم (Cisco Prime)

 

ابزارها و تکنیک‌های پایش شبکه به چند دسته کلی تقسیم میشوند که هر یک قابلیتهای متفاوتی دارند:

 • Network Performance Monitoring NPM: پایش تجهیزات اکتیو و اجزاء آن‌ها، مانند وضعیت فن‌ها، دما، میزان مصرف پردازنده ها، مقدار بار روی، RAM میزان ترافیک عبوری از پورتها، سیستمهای عامل و غیره
 • Network Configuration Management NCM: مدیریت و پیکربندی تجهیزات شبکه و سرویس‌های مختص آن مانند (NTP , EEM , CDP , VTP و همچنین تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات و یا اعمال پیکربندی جدید)
 • Network Traffic Analyzer NTA: پایش و آنالیز میزان و نوع ترافیک عبوری از شبکه
 • Application Performance Monitoring APM: پایش بررسی کیفیت کارکرد نرم افزارها و سرویس‌های موجود در شبکه مانند: اتوماسیون، انبارداری، نرمافزار مالی
 • Infrastructure Monitoring: به سیستم جامع پایش شبکه اِطلاق میگردد، که ساختاری متشکل از پلتفرم‌های فوق الذکر بعلاوهی قابلیت‌های دیگر میباشد. نرمافزارهای متعددی برای پایش اجزاء شبکه تولید شدهاند، که اکثر آن‌ها با استفاده از پروتکل‌های استاندارد مانند SNM , IPFIX امکان پایش محصولات مختلف را دارا میباشند. هر یک از نرمافزارهای مانیتورینگ دارای مزایا و نواقصی هستند و البته تعداد محدودی از آن‌ها در عین جامعیت، امکان پایش 360 درجه، جزئیات و مدیریت حرف‌های بسیاری از اجزاء شبکه را دارند.

معرفی سیسکو پرایم Infrastructure

کمپانی سیسکو از دیرباز پلتفرمهای مختلفی را از جمله Cisco Works LMS , NCS , WSC و… (جهت پایش و مدیریت تجهیزات) باسیم و بیسیم (و سرویس‌های خود ارائه داده است. شرکت مذکور در نهایت تصمیم به تجمیع تمامی آنها در قالب یک محصول واحد تحت عنوان Cisco Prime Infrastructure گرفت.) Prime Infrastructure به اختصار (PI آخرین و جامعترین راهکار کمپانی سیسکو برای پایش و مدیریت آسان و خودکار شبکه در بالاترین سطح ممکن است. این محصول برای عیب‌یابی و سالم سازی شبکه بسیار کارآمد میباشد. پلتفرم PI به دو مدل مجازی و فیزیکی در دسترس میباشد که حالت مجازی قابلیت پیاده سازی روی بستر VMware را داراست.

موارد زیر از جمله قابلیتهای لایسنس Cisco Prime Infrastructure میباشند:

 • چرخه پایش و مدیریت دائمی شبکه های بیسیم و با سیم Lifecycle.
 • امکان بررسی کارایی و کیفیت سرویسدهی نرمافزارهای موجود در شبکه Assurance.
 • مقایسه پیکربندی تجهیزات، با راهنماها تعریف شده و یا سایر مراجع منتخب از سوی شرکت سیسکو، برای افزایش کارائی و امنیت Compliance.
 • مشاهده و بررسی مقدار مصرف پهنای باند.
 • قابلیت یکپارچه سازی با محصولات دیگر شرکت سیسکو از قبیل ISEو MSE به منظور پایش و مدیریت دقیق تمامی پایانه های کاری باسیم و بیسیم و نیز پشتیبانی از فناوری BYOD.
 • امکان تنظیم خودکار تجهیزات خام براساس پیش فرضهای تعریف شده.
 • ارائه انواع متنوع گزارشات لحظهای و دورهای از کارکرد شبکه.
 • (High Availability) دسترس پذیری بالا.
 • قابلیت تعریف کاربران وگروه های مختلف برای مدیریت بخشهای مختلف شبکه.
 • قابلیت ارتباط مستقیم با وب سایت سیسکو جهت رفع ایرادات (Bugsموجود روی تجهیزات و دریافت آخرین نسخه از سیستم عامل آنها)
 • قابلیت یکپارچگی با WLC برای مدیریت Access Pointها.

معرفی سیسکو پرایم Infrastructure

چرخه پایش و مدیریت دائمی شبکه (Lifecycle)

در PI مدیریت و پایش شبکه به صورت یک چرخه حیات طراحی شده است. این چرخه همه انواع تجهیزات را شامل میشود و خود دارای بخش های مختلفی است که به تفصیل بیان خواهد شد.

بررسی چرخه پایش و مدیریت دائمی شبکه (Lifecycle)

طراحی (Design)

این فاز شامل طراحی و تعریف تنظیمات Configurations برای تجهیزات شبکه میباشد. برای این کار میتوان تمام تنظیمات را به صورت دستی و کامَندی Custom Template نوشت و یا حدود یکصد تنظیم پیش فرض را انتخاب کرد (Feature Template). تنظیمات پیش فرض تقریباً شامل تمامی تنظیمات قابل اعمال روی Switch, Router, WLC و سایر تجهیزات سیسکو میباشند. مثلاً تنظیم ساده  VLAN روی، Switch تنظیمات پیشرفته Routing Protocol ها بر روی Router و یا تنظیمات پیشرفته .(IOS برای نمونه در شکل صفحه بعد تنظیم پیشفرض مربوط به NetFlow نشان داده شده است. کافیست فیلدهای خالی پُر شود تا سیستم به صورت خودکار کامندهای مربوطه را ایجاد نماید.

سیسکو پرایم

با توجه به این قابلیت تیم فنی با استفاده از تنظیمات پیشفرض خواهد توانست هرگونه تغییرات یا پیکربندی جدید را به راحتی و خیلی سریع و بدون نیاز به دانستن تمام کامَندهای مربوطه اعمال کند. بعلاوه میتوان از تنظیمات پیشفرض خاص جهت تنظیم تجهیزات برای ارسال اطلاعات پایشی خوداستفاده کرد. به عنوان مثال اعمال تنظیمات مربوط به SNMP برای مشاهده صحت عملکرد تجهیزات و پورتها که در تصاویر زیر نشان داده شده است.

تنظیمات مربوط به SNMP

تنظیمات مربوط به SNMP مرحله 2

در منوی فوق تیم فنی قادر خواهد بود بازه وسیعی از پارامترها به همراه شرایط (Condition و عکس العمل) Reaction مورد نظر را در صورت بروز رخداد تعریف کنند. میتوان مجموع تجهیزات موجود در شبکه را نیز بر اساس نوع یا مکان جغرافیایی دسته بندی کرد. بعلاوه میتوان مجموع پورتهای هم نوع روی تجهیزات مختلف را در گروه های خاصی قرار داد که در مراحل بعدی از این گروها برای اعمال تنظیمات روی نوع خاصی از پورتها مثلا پورتهای  Serial, Tunnel , FE , GE و… استفاده خواهد شد. ضمناً میتوان شبکه را بر اساس ساختمانها، واحدها و بخشهای مختلف به همراه بازه های آدرس IP مربوط به هریک را تفکیک و تعریف کرد، که در مراحل بعدی برای پایش ترافیک شبکه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پیاده سازی (Deploy)

این فاز شامل پیاده سازی و اعمال تنظیمات تعریف شده در مرحله قبل، روی تجهیزات مورد نظر میباشد. در این مرحله میتوان تعریف کرد که یک یا تعدادی از تنظیمات در آن واحد و یا در یک زمان مشخص و یا حتی در بازه های زمانی مشخص روی تمام یا بخشی از تجهیزات اعمال گردند.

عملیات (Operate)

در این فاز تمام تجهیزات شبکه به PI اضافه میشود و قابل مدیریت خواهد بود. این مرحله از سه بخش اصلی تشکیل شده است شامل:

داشبوردهای مدیریت (Monitoring Dashboards)

تعریف صحیح داشبوردها یکی از مهمترین ارکان پایش است. در PI میتوان داشبوردهای متعددی جهت پایش شبکه تعریف کرد. این داشبوردها بر اساس نوع کارکرد به چهار دسته مختلف تقسیم میگردند:

 • Overview: ارائه اطلاعات کلی در خصوص وضعیت فعلی شبکه و تجهیزات مانند تعداد و نوع تجهیزات، میزان استفاده از پردازنده و RAM آنها، تعداد سیستم عاملهای نصب شده روی تجهیزات و نسخه آنها، دمای تجهیزات، وضعیت تجهیزات بیسیم و رخدادهای امنیتی روی بستر بیسیم و …
 • ncident: ارائه اطلاعات رخدادهای شبکه از جمله از دسترس خارج شدن تجهیزات، قطع یا وصل شدن پورتها، وضعیت هشدارها و پراکندگی آنها و غیره
 • Performance: ارائه اطلاعات جامع و دقیق درخصوص ترافیک موجود در شبکه به همراه نوع و مقدار آن، وضعیت کارکرد پورتها به همراه تمام جزئیات مربوطه، وضعیت عملکرد نرم افزارها، کیفیت پهنای باند از قبیل Delay , Jitter , Packet Lost ,…

داشبوردهای مدیریت سیسکو پرایم Infrastructure

 • Detail Dashboards: ارائه اطلاعات جزئی و تفکیکی به ازای هر دستگاه یا هر پورت یا حتی هر پایانه کاری.
 • مرکز کار تجهیزات (Device Work Center): این بخش برای اضافه کردن تجهیزات به PI و مدیریت آنهاست. در این قسمت میتوان تمامی تجهیزات را به صورت یکجا مشاهده کرد و بر حسب نیاز آنها را در گروه های مختلف دسته بندی نمود. همچنین میتوان از قابلیت Device 360 برای پایش هر یک از دستگاهای شبکه به صورت مجزا استفاده کرد. همانطور که در شکل زیر مشخص است در منوی Device 360 میتوان تمام جزئیات مربوط به یک تجهیز را بصورت متمرکز مشاهد کرد. این موارد شامل Alarm و Modules, Interfaces, Neighbors نیز میشود.
 • منوی Device 360

به علاوه در این قسمت میتوان برای هریک از تجهیزات به صورت مستقیم و گرافیکی برخی تنظیمات از قبیل Routing Protocol, ACL, VPN, Interface را اعمال نمود.

تنطیمات مختلف در منوی Device 360

با توجه به شکل زیر میتوان تمام تنظیمات مربوط به Interfaceها، از قبیل حذف و اضافه کردن، خاموش و روشن کردن، اختصاص IP و سایر موارد را مستقیما با استفاده از رابط گرافیکی انجام داد. بعنوان نمونه اضافه کردن یک  Access List Entry یا تغییر آن به شکل زیر خواهد بود:

تخصیص IP

Device Work Center به قسمتهای ذیل تقسیم میشود:

 • Discovery: کشف تجهیزات مختلف موجود در شبکه و اضافه کردن آنها به PI جستجوی تجهیزات بر اساس این پارامترها امکان پذیر است: Ping, CDP, LLDP, ARP, Routing Protocol

کشف تجهیزات مختلف موجود در شبکه و اضافه کردن آنها به PI

 • Configuration Archive: گرفتن نسخه پشتیبان به صورت دورهای از تنظیمات اعمال شده روی تمامی تجهیزات و امکان مقایسه پیکربندی جدید با تنظیمات قبلی و همچنین قیاس تنظیمات دستگاهای مختلف با یگدیگر و نمایش تفاوت‌ها که در برطرف کردن مشکلات کمک بزرگی خواهد نمود.

Configuration Archive در سیسکو پرایم Infrastructure

پس از گرفتن نسخه پشتیبان دورهای میتوان تنظیمات زمانهای مختلف را باهم مقایسه کرد که در شکل زیر بخشهای مختلف آن نمایان است.

بکاپ گیری از پرایم Infrastructure

 • Configuration Archive: در این قسمت میتوان یک پایگاه داده (DataBase) جامع از سیستم عامل های (IOS) مختلف برای تجهیزات مختلف ایجاد و نگهداری کرد. سیستم عاملهای موجود در این پایگاه از منابع مختلفی قابل بازگذاری است از جمله: دانلود مستقیم از سایت سیسکو، دانلود از روی تجهیزات موجود و آپلود مستقیم از روی رایانه ها تیم فنی. در این شکل مشخصات مربوط به یک IOS نشان داده شده است.

Configuration Archive

 • Alarm and Event: رویت و مدیریت تمامی رخدادهای شبکه مبتنی بر  SNMP و Syslog از جمله سایر مواردی که در مرحله  Operate موجود است میتوان به موارد , Network physical Map  میباشد وPI  … اشاره کرد. که شامل موارد پیشرفتهApplication and Services, Operational Tool, Wireless از حوصله این طرح خارج است.

در تصویر زیر تمام موارد موجود در این مرحله قابل رویت است:

monitoring-dashboards

گزارش گیری (Report)

PI شامل امکانات فراوانی برای تهیه گزارشات دقیق و کامل به صورت لحظهای و یا دورهای از وضعیت موجود شبکه و رخداد های مهم در بازه های زمانی مشخص میباشد. این قبیل گزارشات شامل اطلاعات لازم برای بهینه سازی و عیب یابی شبکه بوده و حتی به کمک آن میتوان مشکلات و کاستیهای موجود در شبکه را قبل از مشکل ساز شدن، شناسایی بررسی و در نهایت برطرف نمود.

مدیریت (Administration)

این فاز آخرین مرحله از چرخه Lifecycle و شامل مدیریت و پشتیبانی از خود پلتفرم PI میباشد. از جمله قابلیتهای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدیریت و پایش وضعیت سلامت و کارکرد PI
 • تعریف کاربران و گروههای مختلف
 • تعریف گروههای تجهیزات بسته به مکان جغرافیایی، واحد سازمانی و اعمال سطح دسترسیهای مختلف به آنها
 • اعمال Patch ها و Package های مختلف روی تجهیزات
 • پشتیبان گیری PI
 • تعریف سیستم پشتیبان Online برای PI اصلی

admin-dashboard

تنظیم خودکار تجهیزات خام (Plug & Play Setup)

یکی از قابلیهای شاخص در PI امکان تنظیم خودکار تجهیزات خام میباشد. بدین ترتیب هر دستگاهی که در شبکه اضافه میگردد به صورت خودکار با سیسکو پرایم مرتبط شده و یک IP به همراه برخی تنظیمات پیش فرض را دریافت میکند. پس از آن به راحتی میتوان از طریق PI هر تنظیم دلخواه را روی آن تجهیز اعمال و آنرا در شبکه قرار داد. (بدون نیاز به روش قدیمی اتصال از طریق کابل کنسول که بسیار زمان بر است)

before-you-begin

پایش و مدیریت ترافیک شبکه و کارکرد نرم افزارها (Assurance)

این قابلیت امکان بسیار مفید و کاربردی در PI برای پایش دقیق ترافیک شبکه، ارزیابی عملکرد نرم افزارها به همراه امکان مدیریت آنهاست. این قابلیت را میتوان در دو حالت Netflow و AVC که کاملا متفاوت از یکدیگر میباشند استفاده کرد و در ادامه به تفصیل به آنها پرداخته خواهد شد.

cisco-prime-infrastructure

NetFlow

با استفاده از Netflow میتوان تمام ترافیک شبکه را بر اساس پارامترهای زیر محاسبه کرد:

NetFlow

PI به آسانی به عنوان یک Netflow Analyzer عمل کرده و قابلیت دریافت گزارشات Netflow را از تمامی تجهیزات مبتنی بر استاندارد IPFIX داراست. بعنوان نمونه گزارشات مربوط به Netflow میتواند شامل موارد زیر باشد.

 • نوع و میزان ترافیک عبوری شبکه Source IP, Source Port, Destination IP
 • سرورهائی که بیشترین ترافیک را تولید میکنند.
 • کلاینتهایی که بیشترین ترافیک را مصرف میکنند.

AVC (Application Visibility Control)

روشهای قدیمی پایش ترافیک شبکه از جمله Netflow که به آن پرداخته شد دارای معایب و کاستیهائی نیز هستند که از مهمترین آنها میتوان به شناسایی ترافیک بر اساس پورت اشاره کرد. برای مثال طرز کار Netflow به این صورت است که هر ترافیکی که به پورت 80 ارسال میشود را به عنوان HTTP یا ترافیک وِب شناسایی میکند. در صورتی که امروزه شاید صدها نرم افزار مختلف از این پورت جهت ارسال ترافیک استفاده میکنند و  Netflow قادر به شناسایی آنها نیست.

جهت رفع این مشکل کمپانی سیسکو روی سری جدید روترها و سوئیچهای خود قالبیت AVC را افزوده است که امکان پایش و مدیریت دقیق ترافیک را بر اساس نوع نرمافزار و همچنین ارزیابی کیفیت کارکرد آن نرم افزار ارائه میدهد. به زبان ساده تر Netflow در لایه 3 و 4 شبکه عمل میکند، در حالی که AVC در لایه 7 عمل کرده و ترافیک نرم افزارها را بر اساس رفتار و Payload آنها و بدون توجه به پورت مورد استفاده شناسایی میکند. در شکل زیر میتوان تفاوت این دو را مشاهده کرد.

Application Visibility Control

AVC دارای اجزای مختلفی به شرح زیر است:

NBAR (Network Base Application Recognition)

نسل جدید NBAR شامل لیست کاملی از برنامه های کاربردی در حدود  ۱۰۰۰ نرم افزار شناخته شده و حدود ۱۵۰ هزار نرمافزار متفرقه است و این لیست به صورت دورهای حدود ۲ ماه یکبار بروز رسانی میگردد. با استفاده از این تکنیک روترها همانند فایروالها قادر به انجام Deep Packet Inspection -DPI روی ترافیک عبوری خواهند بود. ضمناً این قابلیت تضمین میکند تا به برنامه های مذکور الزامات مورد نیاز از جمله پهنای باند لازم تخصیص داده شود.

Network Base Application Recognition

با استفاده از این روش تیم فنی قادر به پایش نرم افزارها و سرویس‌ها به این شکل می باشد:

top-application-traffic-over-time

ART (Application Response Time)

PI با استفاده از ART قادر خواهد بود کارکرد نرم افزارهای مبتنی بر UDP و TCP را بر اساس زمان پاسخدهی به کاربران، و میزان تاخیر یا کندی آن پایش کند. بعلاوه با استفاده از این روش، PI قادر خواهد بود برای نرم افزارها و سرویسهای مبتنی بر صدا و تصویر، VOIP سنجش دقیقی از میزان Delay, jitterو Packet Lost روی بستر شبکه و تاثیرات آن بر کارکرد این سرویس ها داشته باشد. در حالت عادی هنگامی که کندی یک یا چند نرم افزار از سوی کاربر اعلام میشود تیم فنی گزینه های محدود برای بررسی صحت این ادعا و یافتن مشکلات احتمالی خواهد داشت. در صورتی که کندی نرم افزار کاربر دلایل متعددی دیگری میتواند داشته باشد.

top-application-traffic-over-time

طرز کار ART به این صورت است که تمامی TCP Flow های جابجا شده بین پایانه کاری و سرور را ردیابی کرده و به این وسیله تشخیص میدهد که کندی نرم افزار مربوط به کدام بخش از شبکه است.

top-application-traffic-over-time

برای مثال در شکل زیر پس از ردیابی تمامی TCP Flow های عبوری مشکل کُندی در ایراد و کارکرد سرور میزبان نرم افزار تعیین شده است و به این ترتیب تیم فنی دید جامع و کاملی نسبت به وضعیت کارکرد نرم افزارهای شبکه خواهند داشت و قادر خواهند بود مشکل را به راحتی شناسایی و برطرف کنند.

TCP Flow

 

TCP Flow

network-admin

 

با استفاده از قابلیت DPI و NBAR2 علاوه بر امکان پایش نرم افزارها میتوان آنها را کنترل و مدیریت کرد. این کنترل به وسیله اعمال برخی پارامترهای مربوط به QoS از قبیل: Policingو Shaping و یا به وسیله اعمال تنظیمات PfR و هدایت ترافیک نرم افزارهای مختلف از مسیرهای مختلف امکان پذیر خواهد بود. برای مثال در شکل زیر بستن ترافیک مربوط به Bittorrent با استفاده از PI نشان داده شده است.

after-apply-control-policy

لازم به ذکر است در صورتی که نرم افزارهای یک سازمان در لیست از پیش تعیین شده NBAR2 موجود نباشد میتوان به صورت دستی بر اساس نمونه ای از Payload آن روی PI نوع و اسم نرم افزار را تعیین و برای موارد پایشی و مدیریتی استفاده کرد. بدین ترتیب در لیست نرم افزارهای نشان داده شده بوسیله PI هیچ نرم افزاری به صورت Unknown وجود نخواهد داشت.

payload

ارزیابی و مقایسه پیکربندی تجهیزات شبکه با مراجع کمپانی سیسکو (Compliance)

با استفاده از این قابلیت میتوان تنظیمات اعمال شده روی تجهیزات با سیم و بی سیم در شبکه را با مراجع و همچنین راهنماهای تعریف شده از جانب کمپانی سیسکو مقایسه و نقاط ضعف را به راحتی پیدا کرد. این راهنماها شامل موارد مختلفی بوده که از جمله مهمترین آنها میتوان به Cisco Safe اشاره کرد. همچنین تیم فنی قادر خواهند بود تنظیمات مورد نظر خود را به این لیست اضافه کنند و تمامی تجهیزاتی را که دچار نقص در پیکربندی هستند را به راحتی پیدا و جهت رفع این نقوص اقدام نماید.

یکپارچگی با محصولات مدیریت پایانه های کاری مانند ISE و MSE

کمپانی سیسکو در سالهای اخیر دو محصول پرفروش خود تحت نامهای ACS و NAC را باهم تلفیق و محصولی به نام ISE را روانه بازارکرده است. بدیین ترتیب از پلتفرم ISE که برای استفاده از تمامی قابلیت‌های آن نیازمند لایسنس سیسکو ISE می‌باشد؛ میتوان به عنوان ,Client Control, BOYD solution AAA Server استفاده کرد. چنانچه سازمان مطبوع علاوه بر PI از ISE هم استفاده کند، میتوان این دو را با هم یکپارچه نمود و به این ترتیب با تلفیق اطلاعات آنها میتوان علاوه بر پایش و مدیریت تجهیزات و نرم افزارها، پایش و مدیریت جامعی بر عملکرد پایانههای کاری نیز داشت. به این ترتیب میتوان تمام جزئیات یک پایانه کاری از قبیل نوع سیستم عامل، سخت افزار، کاربر، تمامی نرم افزارهای اجرا شده و میزان استفاده این نرم افزارها از منابع سیستم از جمله CPU, RAM Networkو غیره را مشاهده کرد. با این روش میتوان جزئیات بسیار دقیقی از پایانه های کاری در اختیار داشت که برای رفع مشکلات آنها بسیار مفید خواهد بود. برای مثال میتوان تمام سیستمهای مورد استفاده به وسیله یک کاربر را با جزئیات مربوط به هر سیستم مشاهد کرد:

payload 

علاوه بر سیسکو ISE شرکت سیسکو محصول دیگری با نام MSE تولید کرده که وظیفه آن مدیریت فیزیکی کاربران بیسیم و حتی پیدا کردن مکان جغرافیایی آنهاست. PI امکان یکپارچگی با این محصول را نیز داراست و با استفاده از آن میتوان به جزئیات دقیق عملکرد تجهیزات بیسیم و کاربران بیسیم دست یافت.

user360

یکپارچگی با Wireless LAN Controller

WLC محصول تولیدی کمپانی سیسکو جهت مدیریت تعداد زیادی از Access Pointهاست و PI دارای قابلیت‌های بسیار گستردهای جهت مدیریت یکپارچه تمامی WLCهای موجود در شبکه به صورت مترکز است. به عنوان مثال با استفاده از PI و بهرهگیری از نقشه های AutoCAD موجود از ساختمان ها میتوان میزان دقیق پوش دهی بی سیم داخل و بیرون از ساختمانها را مشاهده کرد.

wireless-lan-controller

مزیتهای PI نسبت به محصولات مشابه

طی چند سال گذشته محصولات متعددی جهت انجام پایش و مدیریت شبکه تولید و توسعه داده شده است. از جمله مهمترین آنها میتوان به SolarWinds و WhatsUpGold اشاره کرد. PI مزیتهای عمدهای نسبت به این محصولات داراست که از جمله اصلیترین آنها به موارد زیر میباشد:

ارائه محصول به فرم Virtual مبتنی بر سیستم عامل RedHat و پایگاه داده Oracle که پایداری و راندمان بسیار بالاتری را نسبت به محصولات رقیب (که مبتنی بر ویندوز و پایگاه داده SQL میباشند) ارائه میدهد. به همین دلیل PI برخلاف محصولات رقیب با بالاتر رفتن تعداد تجهیزات اضافه شده تاثیر اندکی در عملکرد PI خواهد داشت.

سازگاری کامل با تجهیزات سیسکو و قابلیت مدیریت صفر تا صد تمامی آنها از طریق رابط گرافیکی در محصولات مشابه یا Client Monitoring و (Application Performance Monitoring (APM – قابلیت موجود نیست یا در صورت وجود، کارایی نسبتا ضعیفی داشته و پیچیده میباشد. مثلاً در خصوص APM در سایر محصولات لازم است از تمامی ترافیک مورد نظر یک کپی جهت پایش و ارسال آن به یک مقصد خاص تهیه گردد و به دلیل این گونه پیچیدگی ها معمولا استفاده از محصولات ثانوی مانند Riverbed APM جهت این امر توصیه میشود. در صورتیکه PI به صورتی ذاتی با استفاده از AVC این قابلیت را داراست.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Golicense
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.