لایسنس فایروال سیسکو

لایسنس فایروال سیسکو
انواع لایسنس فایروال سیسکو

 

امروزه شرکت سیسکو به عنوان شرکتی پیشرو در ارائه راهکارهای امنیتی، با معرفی نسل جدید فایروال های خود به نام سیسکو Firepower ، نظارت در شبکه را در هر سطحی امکان پذیر کرده است. فایرپاور سیسکو با ارتباط مداوم و آنلاین با دیتابیس های خود، مانند سیسکو TALOS ، با بررسی اطلاعات مرتبط با تهدیدات امنیتی از سرتاسر جهان که از طریق تجهیزات سیسکو جمع آوری و پردازش شده است، قادر به مقابله با تهدیدات کاملا جدید ،حتی روزانه ، میباشند.

این محصولات که نسل جدید فایروال ASA سیسکو بحساب می آیند و در سری ها مختلف و با Throughput های مختلفی عرضه میشوند، توانایی محافظت، از شبکه های کوچک شعبات تا دیتاسنترهای پیشرفته، در برابر تهدیدات مختلف را دارند.

همچنین مشتریان میتوانند هر فایروال را با سامانه مدیریتی On-box سیسکو FDM که خلاصه Firepower Device Manager میباشد و یا بوسیله سیسکو FMC، که نرم افزاری برای مدیریت یکجا و متمرکز تمامی فایروال ها و تجهیزات امنیتی شبکه میباشد، مدیریت نمایند و تمامی سیاست های امنیتی شبکه خود را براحتی مدیریت نمایند. البته گفتنی است تمامی ویژگی هایی که این فایروال ها در اختیار مشتریان میگذراند، هرکدام نیازمند لایسنس مخصوصی میباشند که در این مطلب بیشتر به آنها اشاره میکنیم.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سیسکو اینجا کلیک کنید.

بصورت کلی لایسنس های این محصولات با شناسه های زیر قابل شناسایی هستند و میتوانید هرکدام را برای بازه یک، سه و پنج ساله تهیه نمایید:

  • لایسنس –T : این شناسه نشانگر لایسنس Threat میباشد.
  • لایسنس –TC : این شناسه نشانگر لایسنس Threat بهمراه URL Filtering میباشد.
  • لایسنس –TM : این شناسه نشانگر لایسنس Threat و Malware میباشد.
  • لایسنس –TMC : این شناسه نشانگر لایسنس Threat، Malware و URL Filtering میباشد.
  • لایسنس –URL : این شناسه نشانگر لایسنس URL Filtering میباشد.
  • لایسنس AMP: این شناسه نشانگر لایسنس Malware میباشد.

برای مثال لایسنس ASA5545-TMC-5Y تمامی قابلیت های Threat، Malware و URL Filtering را بمدت 5 سال برروی فایروال ASA 5545 فعال خواهد کرد.

 

لایسنس Threat سیسکو چیست؟

بوسیله لایسنس Threat یا IPS، تجهیزات امنیتی سیسکو میتوانند از قابلیت های IPS، File Control و Intelligence Filtering استفاده نمایند. تمامی این قابلیت ها اماکن بررسی ترافیک ها و فایل هایی که در سطح شبکه جابجا میشوند را برای فایروال سیسکو فعال میکنند.

 

لایسنس Malware سیسکو چیست؟

این لایسنس قابلیت Cisco Advanced Malware Protection (AMP) را برای تجهیزات سیسکو فعال کرده و به آنها این امکان را میدهد تا با ارتباط با سرویس Cisco Threat Grid، بدافزارها و Malware های موجود در شبکه را بصورت خودکار شناسایی و بلاک نماید.

 

لایسنس URL Filtering سیسکو چیست؟

این لایسنس امکان آپدیت خودکار Access Control List ها براساس URLهای شناسایی شده با سابقه بد را مهیا کرده و مدیران میتوانند سیاست های متنوعی در مورد ترافیک های ورودی به شبکه خود اعمال نمایند.

انواع لایسنس فایروال سیسکو