آموزش نرم افزار Net Monitor For Employees

آموزش نرم افزار Net Monitor For Employees

با توجه به اهمیت و کاربرد مانیتورینگ شبکه به ویژه برای Admin های شبکه، لازم دانستیم شما را با نرم افزار پر کاربرد Net Monitor For Employees در این زمینه آشنا کنیم. پس از نصب این نرم افزار هنگامی که می خواهید وارد این نرم افزار شوید، از شما Agent Password درخواست می کند که یک Password باید برای نرم افزار قرار دهید. اکنون قادر خواهید بود وارد محیط نرم افزار شوید:

 

agent-password
آموزش نرم افزار Net Monitor For Employees

 

جهت Add کردن کامپیوتر مقصد چه در دامین و چه در Work group باید یا فایروال مقصد خاموش باشد و یا اینکه در آن رولی تعریف شود و پورت 4495 که پورت پیش فرض این نرم افزار می باشد اجازه ورود داده شود.

این پورت را می توانید با کلیک بر روی گزینه Add Computer در بالای صفحه طبق تصویر زیر به دلخواه خود تغییر دهید:

 

Net Monitor

 

حال که مراحل اولیه نصب نرم افزار و پیکره بندی فایروال کلاینت های مورد نظر (هم در Work group به صورت دستی و هم در دامین از طریق گروپ پالیسی) انجام شد نخستین مرحله و مهم ترین کارایی این نرم افزار را طبق تصویر زیر مشاهده کنید:

 

Net Monitor
آموزش نرم افزار Net Monitor For Employees

 

  • جهت کنترل و مانیتورینگ کلاینت ابتدا باید آن را در این قسمت add کرد. با زدن گزینه Add Computer صفحه زیر نمایش داده خواهد شد.
  • در این مرحله باید نام و یا IP (در صورت داینامیک بودن IP نام کامپیوتر را انتخاب کنید.) کلاینت مورد نظر را در این کادر وارد نمایید.
  • یک نام به صورت دلخواه برای نمایش این کلاینت در این نرم افزار انتخاب کنید.
  • در اینجا Agent Password که در مراحل ابتدایی نصب نرم افزار تعیین کرده بودید را وارد کرده و بر روی OK کلیک نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس سیسکو اینجا کلیک کنید.

همانگونه که مشاهده می کنید در نرم افزار گزینه Test که ایجاد کرده اید بر روی این دو بخش مشخص شده اضافه گردید.

remote-agent

حال برای اتمام این کانفیگ و مشاهده آنلاین مانیتور کاربر (به صورت نامحسوس) بر روی گزینه منو کلیک کرده و گزینه مشخص شده در تصویر را انتخاب نمایید.

آموزش نرم افزار Net Monitor For Employees

 

پس از انتخاب این گزینه صفحه ای ظاهر می شود که شما می توانید برای نصب نسخه کلاینتی این نرم افزار از طریق شبکه و بدون نیاز به رفتن پشت سیستم کاربر آنرا کانفیگ کنید.

 

insall-agent
آموزش نرم افزار Net Monitor For Employees

 

  • اگر در شبکه Work group قرار است این کار را انجام بدهید در این قسمت باید Computer name\Username را وارد کنید و اگر در شبکه دامین هستید باید در این قسمت Domain Name\Username را وارد کنید که در دامین این User حتما باید در گروه Admin ها و دسترسی Admin داشته باشد.
  • در این قسمت پسورد یوزر وارد شده در قسمت 1 را وارد کنید.
  • در آخرین مرحله بر روی گزینه Install Agent کلیک کنید و اگر تنظیمات فایروال و همینطور User و Password صحیح وارد شده باشد خواهید دید که ورژن کلاینتی این نرم افزار شروع به نصب شدن روی کلاینت می شود.