لایسنس Splunk
دور کاری با استفاده از نرم افزار Zoom و نرم افزار Splunk

 

دور کاری با استفاده از نرم افزار Zoom و نرم افزار اسپلانک (remote work splunk zoom)

با توجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس کرونا مبحث دورکاری بیش از پیش حائز اهمیت شده است و بیشتر کارمندان سازمان ها و موسسات جهت حفظ سلامتی خود و دیگران تا حد امکان کارهای خود را در منزل انجام می دهند. در کمپانی Splunk تمرکز بر آن است تا برای هر سوال، تصمیم و اقدامی، داده فراهم شود و از دیدگاه این شرکت، دورکاری به نوعی معادل با بهره مندی از نرم‌افزار Zoom جهت برگزاری جلسات و فضاهای کاری می باشد.

کاربران ابزار کاربردی مشتریان Splunk همانگونه که از آن برای آنالیز Real-time داده‌ها استفاده می‌کنند، از برنامه کاربردی موبایل Splunk (برای Android و iOS) نیز در مواقعی که نیاز داشته باشند در کمترین زمان داشبورد خود را چک کنند، استفاده می نمایند. در ادامه این مبحث قصد داریم توضیحاتی در رابطه با چگونگی همکاری از طریق نرم افزار Zoom و Splunk Mobile ارائه دهیم.

برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس اسپلانک اینجا کلیک کنید

کاربر با Splunk Mobile می ‌تواند بدون محدودیت مکانی هشدارهایی دریافت کند و در خصوص این هشدارها اقدامات لازم را انجام دهد. منظور از این اقدامات، هر گونه اقدامی است، چرا که صرفا URL Webhookهایی هستند که کاربر به هشدار خود الصاق می ‌کند. در ادامه این مطلب مثال هایی در رابطه با نحوه استفاده از هشدار ها با استفاده از نرم افزار Zoom بیان شده است.

تیم Splunk Mobile Engineering از نرم‌افزار Zoom استفاده می‌کند تا زمانی که نیاز به جمع شدن همه در یک مکان و حل و فصل سریع مسائل حیاتی وجود دارد،`War Rooms` را به سرعت ایجاد کند. نرم‌افزار Zoom از طریق API خود، ایجاد خودکار این اتاق ‌های جلسه را تسهیل می‌کند. در هنگام ایجاد هشدار توسط Splunk، یک لینک Zoom الصاق و به همه ذی ‌نفعان مربوط ارسال می شود و این افراد به محض دریافت لینک قادر خواهند بود بلافاصله با زدن بر روی یک دکمه وارد Rooom شوند. به علاوه، همه آن‌ ها این امکان را خواهند داشت در همان زمان داشبوردی که از اول موجب ایجاد هشدار شده است را مشاهده کنند.

دور کاری با استفاده از نرم افزار Zoom و نرم افزار Splunk
دور کاری با استفاده از نرم افزار Zoom و نرم افزار Splunk

اشتراک ‌گذاری داشبوردهای Splunk با نرم‌افزار زوم (remote work splunk zoom)

ابزار Splunk Mobile دارای قابلیت‌ های اشتراک‌ گذاری به صورت Built-in در برنامه کاربردی است. نمونه ‌های آن شامل اشتراک ‌گذاری داده به صورت تصاویر ضبط شده یا به صورت لینک مستقیم به داشبورد تعاملی می باشد. یکی از کارهای جالبی که شرکت  لایسنس اسپلانک انجام می ‌دهد، این است که آن لینک را در یک Zoom Chat و یا یک Slack Thread کپی می ‌کند تا افراد بتوانند تحقیقات خود را آغاز نمایند.

لایسنس Splunk

استفاده از تلویزیون به جای صفحه نمایش

اکثر کاربران صرفا در دفاتر کاری خود به صفحه نمایش بزرگ ‌تر دسترسی دارند، اما در صورت نیاز به فضای بیشتر برای نمایش، می ‌توانند داشبورد های خود را جهت تجربه نمایش بزرگتر روی تلویزیون به نمایش بگذارند.

تیم مهندسی شرکت Splunk معمولا از چند Splunk Instance به منظور Index کردن مجموعه ‌های مختلف داده استفاده می ‌کند. برای نمونه ممکن است یک Instance، برای رسیدگی به معیارهای سنجش عملکرد مهندسی به کار رود، Instance دیگر برای معیارهای سنجش هر محصول مورد استفاده قرار گیرد و موارد مشابه دیگر. از مزایای این محصول می توان به این مورد اشاره کرد که کاربر قادر است همزمان با سرچ داده مورد نیاز، به آسانی از یک Instance به Instance دیگر برود. این مبحث به خصوص به دلیل آن که تیم‌ ها فضای مانیتوری کافی در منزل ندارند، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. با Splunk Mobile می‌توان تنها با چند کلیک این کار را به راحتی انجام داد.

splunk-zoom
دور کاری با استفاده از نرم افزار Zoom و نرم افزار Splunk

دسترس پذیری آسان به دیتا با Splunk Instance Directory

با افزایش دورکاری، دسترسی سریع به Splunk Instance درست منجر به صرفه‌ جویی در زمان می‌ گردد و تضمین می ‌کند که از داده ‌ها، اطلاعات صحیح استخراج شود. این کار برای تیم ‌های مهندسی Splunk راحت تر شده و آن‌ ها تنها با یک کلیک بر دستگاه موبایل‌ شان می‌توانند به همه Splunk Instance های مرتبط دسترسی داشته باشند. این دسترسی با نصب یک «Splunk Instance Directory» ایمن فراهم می شود.

splunk-zoom