شرکت اسپلانک یک شرکت آمریکایی است که در سال 2003 در ایالت کالیفرنیا آمریکا تأسیس شده است. Splunk یک پلت فرم قدرتمند برای تجزیه و تحلیل داده‌های ماشین است، داده‌هایی که ماشین‌ها در حجم زیاد منتشر می‌کنند اما به ندرت به طور موثر استفاده می‌شوند. سریعترین راه برای درک قدرت و تطبیق پذیری Splunk این است که دو سناریو را در نظر بگیرید: یکی در مرکز داده و دیگری در بخش بازاریابی. Splunk نرم‌افزاری را برای جستجو، نظارت و تجزیه و تحلیل داده‌های تولید شده توسط ماشین، از طریق یک رابط به سبک وب تولید می‌کند.

معرفی اسپلانک _ درباره اسپلانک _ اسپلانک چیست؟
اسپلانک چیست؟
برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص لایسنس Splunk (لایسنس اسپلانک) اینجا کلیک کنید.

درباره اسپلانک

Splunk کاری را انجام می دهد که هیچ محصول دیگری نمی تواند آن را انجام دهد: به طور موثر مقادیر عظیمی از داده های ماشین متنی بدون ساختار و سری زمانی را ضبط و تجزیه و تحلیل می کند. Splunk در سه مرحله کار می کند:
– ابتدا داده هایی را شناسایی می کند که می توانند به سؤال شما پاسخ دهند.
– دوم داده ها را به نتایجی تبدیل می کند که می توانند به سؤال شما پاسخ دهند.
– سوم پاسخ را در یک گزارش یا نمودار تعاملی نمایش می دهد تا برای طیف وسیعی از مخاطبان قابل درک باشد.

اسپلانک چیست؟

Splunk یک پلت فرم نرم افزاری برای جستجو، تجزیه و تحلیل و تجسم داده های تولید شده توسط ماشین جمع آوری شده از وب سایت ها، برنامه ها، حسگرها، دستگاه ها و غیره است که زیرساخت فناوری اطلاعات و تجارت شما را تشکیل می دهند.
اگر ماشینی دارید که به طور مداوم داده تولید می کند و می خواهید وضعیت ماشین را در زمان واقعی، تجزیه و تحلیل کنید، چگونه این کار را انجام خواهید داد؟ آیا می توانید این کار را با کمک Splunk انجام دهید؟ بله، شما می توانید. تصویر زیر به شما کمک می کند تا با نحوه جمع آوری داده های Splunk ارتباط برقرار کنید.

معرفی اسپلانک _ درباره اسپلانک _ اسپلانک چیست؟
اسپلانک چیست؟

پردازش زمان واقعی، بزرگترین نقطه فروش Splunk است زیرا ما شاهد بهبود و بهتر شدن دستگاه‌های ذخیره‌سازی در طول سال‌ها بوده‌ایم. ما شاهد بوده‌ایم که پردازنده‌ها هر روز که جلوتر می رویم کارآمدتر می‌شوند، اما نه حرکت داده‌ها. این تکنیک پیشرفت نکرده است و این گلوگاه در اکثر فرآیندهای درون سازمانی وجود دارد.