شرکت افزارپرداز هوشمند سورنا

دسته بندی محصولات

شرکت افزارپرداز هوشمند سورنا

دسته بندی محصولات

لایسنس HP 3PAR

مشخصات

HP 3PAR یک سیستم ذخیره‌سازی پیشرفته است که با ارائه راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر، کارآمد و با قابلیت اطمینان بالا، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا نیازهای ذخیره‌سازی داده‌های خود را در محیط‌های ابری و مراکز داده مدرن به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.

لایسنس 3PAR

بررسی تخصصی

توضیحات

شرکت لایسنس HP 3PAR در سال ۱۹۹۹ در کالیفرنیا توسط ۳ کارشناس سخت افزار با نام های Jeffery Price, Ashok Singhal و Robert Rogers تاسیس شد و نام PAR برگرفته از نام این افراد می باشد.  Rogersدر سال ۲۰۰۱ این شرکت را ترک کرد ولی تغییری در نام شرکت ایجاد نشد. اولین دستگاه ذخیره ساز در سال ۲۰۰۲ تولید شد و رقبای مهم آنها در این تکنولوژی شرکتهای EMC IBM, و Hitachi بودند. این شرکت پیشگام و برنده در زمینه Thin Provisioning لقب گرفته است که این تکنولوژی اولین بار در سال ۲۰۰۲ تولید شد و در سال ۲۰۰۳ نیز به مشتریان ارائه شد.

hp 3par

تاریخچه لایسنس HP 3PAR

در سال ۲۰۰۷ این شرکت شعبه تحقیق و توسعه خود را در ایرلند شمالی افتتاح نمود و باعث گردید در همان سال قابلیت Virtual Domain معرفی شود. این قابلیت باعث افزایش امنیت ذخیره سازی اطلاعات برای شرکت هایی باشد که Storage کرایه می دهند مهمترین استفاده آن امروزه در Clouding می باشد. در واقع این قابلیت باعث می شود دستگاه ذخیره ساز به فضاهای جدا از هم تبدیل شود و به مانند این است که چندین دستگاه ذخیره ساز کاملا جدا از هم داشته باشیم.
یک سال پس از تأسیس، این شرکت شعبه خود را در کشور هند افتتاح کرد که مسئولیت پشتیبانی از مشتریان را بر عهده داشت. در ماه مارس سال ۲۰۱۰، قابلیت Adaptive Optimization توسط این شرکت معرفی شد، که به صرفه‌جویی در هزینه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات کمک می‌کند. این فناوری در دستگاه‌های ذخیره‌سازی ساخت شرکت‌های دیگر تحت نام Dynamic Tiering معرفی شده است. برای بهره‌برداری بهینه از این فناوری‌ها، استفاده از لایسنس HP 3PAR توصیه می‌شود، که به شما امکان می‌دهد تا از قابلیت‌های پیشرفته ذخیره‌سازی در محیط‌های چندگانه بهره‌مند شوید.

در ماه آپریل سال ۲۰۱۰ این شرکت به انتخاب مجله فوربس به عنوان چهارمین شرکت IT در زمینه گسترش و توسعه انتخاب شد. در آگوست سال ۲۰۱۰ شرکت معظم Dell پیشنهادی برای خرید این کمپانی ارائه نمود که ۷ روز بعد از آن HP نیز پیشنهاد دیگری ارائه نمود که نتیجه آن خرید این شرکت توسط HP با قیمت ۲٫۳۵ بیلیون دلار گردید و در حال حاضر محصولات 3PAR با نام HP 3PAR به بازار ارائه می شود.

اجزا HP 3PAR StoreServ 

لایسنس HP 3PAR شامل هاردهای فیزیکی، نرم افزارها و مدیریت داده می شود داده های منطقی شامل لایه های زیر می شود: 

 • Physical disk
 • Chunklet
 • Logical Disk (DL)
 • Common provisioning Group (CPG)
 • Virtual Volume

هر لایه از عناصر لایه بالایی تشکیل می شود. Chunkletsاز عناصر لایه Physical Disk ایجاد شده است. Logical Disks (LDs)از مجمعه ای از Chunklet تشکیل شده اند. Common Provisioning Groups (CPGs) ازمجموعه ای Logical Disks (LDs) تشکیل میشود و Virtual Volumes (VV) از فضای ذخیره سازی شده که توسط CPGs ارائه شده استفاده می کند. Virtual Volumes تنها لایه ای است که میزبان به آن دسترسی دارد و سرویس دهی را انجام می دهند.

 • Physical Disks

دیسک فیزیکی یک هارد است که بعنوان یک ذخیره ساز درون یک محفظه، در لایسنس 3PAR مورد استفاده قرار میگیرد.سه نوع دیسک فیزیکی وجود دارد که شامل FC ،NL و SSD است.

 • Chunklets

چانکلت ها دیسک فیزیکی را به فضاهای 1 گیگ بایتی تقسیم میکند.هر چانکلت شامل فضاهای اشغال شده دیسک فیزیکی می باشد. چانکلت ها به خودکار توسط HP 3PAR OS به وجود می آید و آنها در به وجود آمدن LDs نقش اصلی را ایفا می کنند و فقط مخصوص لایه LDs هستند. برخی از چانکلت ها در LDs استفاده می شوند وبرخی دیگر نیز به عنوان قطعات یدکی یا برای تعمیر و نگهداری یا نقل مکان یک دیسک شکسته شده مورد استفاده قرار میگیرد.

در محیط HP 3PAR CLI میتوان ایجاد ،حذف و انتقال چانکلت هارا مدیریت کرد. این دستوالعمل ها در (CLI) Command Line Interface توسط مدیر قابل مشاهده است. برای مشاهده chunklets و قطعات یدکی، از دو کنسول مدیریت لایسنس HP 3PAR CLI ،StoreServ Management Console (SSMC)، مورد استفاده قرار میگیرند.

Physical Disk Chunklets

چانکلت ها فضای دیسک فیزیکی را اشغال میکنند.فضای اختصاص داده در دیسک فیزیکی به صورت زیر می باشد:

 1. همه چانکلت ها 1گیگ بایتی میباشد.
 2. 256 مگ بایت فضا به جدول محتویات TOCا ختصاص داده شده است که شامل شرح سیستم داخلی می باشد. TOC در همه دیسک های فیزکی در سیستم ها شامل اطلاعات مشابه می باشند.
 3. مگ فضا برای اشکال زدایی – 2مگ برا شروع به کار TOC و 2 مگ برای پایان آدرس منطقی دیسک فیزیکی.
 4. یک یا چند چانکلت به عنوان رزرو استفاده میشوند و هر کدام از چانکلت ها میتوانند به عنوان رزرو انتخاب بشوند.اما اسکریپت راه اندازی سیستم ممکن است به عنوان فضای پایانی بلوک منطقی که روی دیسک فیزکی است باشد.
 5. فضای باقی مانده از دیسک را می توان برای LDS استفاده کرد.

Spare Chunklets

در سیستم‌های ذخیره‌سازی HP 3PAR، برخی از چانکلت‌ها در زمان نصب و راه‌اندازی اولیه سیستم به عنوان قطعات یدکی شناخته می‌شوند. این چانکلت‌های یدکی نقش مهمی در حفظ پایداری و امنیت داده‌ها دارند. زمانی که یک دیسک خراب می‌شود، چانکلت‌ها به سمت محل خرابی حرکت کرده و از چانکلت‌های یدکی برای بازسازی داده‌های از دست رفته استفاده می‌کنند.

میزان اولیه این فضای یدکی معمولاً برابر با بزرگترین فضای ذخیره شده در دیسک‌های فیزیکی است. برای بهره‌برداری کامل و موثر از این ویژگی‌های پیشرفته، استفاده از لایسنس HP 3PAR توصیه می‌شود، زیرا این لایسنس دسترسی به تمامی امکانات و تنظیمات مربوط به مدیریت چانکلت‌ها و فرآیندهای بازسازی داده‌ها را فراهم می‌کند. نحوه عملکرد چانکلت:

 1. هنگامی که دیسک فیزیکی ارتباط خود را از دست می دهد یا با خطا مواجه می شود اطلاعاتی که وارد دیسک فیزیکی میشود تا زمانی که مشکل بر طرف شود یا در یک محدوده زمانی مشخص، این اطلاعات به طور خودکار وارد لایه LD می شود این مجوز ورود به لایه LDs در هنگام نصب و راه اندازی مشخص می شود. بدلیل پشتیبانی نکردن از RAID 0، هیچ گونه fault-tolerance ندارد.
 2. اگرفضای LD پر شود یا محدویت زمانی اعمال شود انتقال چانکلت از روی دیسک فیزیکی به چانکلت رایگان تعیین شده (بعنوان قطعه یدکی) به صورت خودکار شروع می شود. چانکلت های رایگان برای LD اختصاص داده نشده است.
 3. با استفاده از حداکثر یک دیسک با ارزش از چانکلت ها جابه جایی خودکار در هر سیستم انجام می پذیرد.
 4. زمانی که چانکلت هدف برای جابه جایی مشخص میشود سیستم یک spare chunklet محلی، free chunklet محلی، spare chunklet از راه دور و free chunklet از راه دور را جستجو و شناسایی می کند.
 • Logical Disks

یک دیسک منطقی (LD) مجموعه ای مرتب از chunklets دیسک فیزیکی است که به عنوان مجموعه ای سطری از RAID می باشد. هر مجموعه RAID از chunklet های دیسک های مختلف فیزیکی ساخته شده است. دیسک منطقی بطور خودکار توسط سیتم عامل ایجاد شده است و یک فضای اختصاصی را به آن می دهد.

 • Common Provisioning Groups (CPGs)

CPG یک virtual pool از دیسک منطقی است که فضایی را به virtual volumes اختصاص می دهدو به آن اجازه میدهد تا منابع CPG را به اشتراک بگذارد. شما میتوانید یک fully provisioned virtual volumes (FPVVs) و thinly provision virtual volumes (TPVVs) که یک فضای از CPG LD Pool را به خود اخصاص می دهد.

CPGs با فعال کردن قابلیت fine-grained اجازه دسترسی مشترک به ظرفیت Pool Logical را فراهم می سازد. به جای اختصاص حجم به LDs ،CPG اجازه می دهد تا حجم های مختلف برای بافر pool از LDs به اشتراک گذاشته شوند. بعنوان مثال هنگامی که یک TPVV درحال اجرا است و فضای کابر محدود می شود سیستم به طور خودکار با توجه به ظریفیت LDs در CPG فضای کاربر را افزایش می دهد.

در نتیجه تمامی فضای استفاده نشد اما تخصیص یافته حذف می شود. FPVV به صورت خودکار می تواند فضا برای کاربر ایجاد کند ویک مقدار فضای ثابت در اختیار کابر قرار می دهد. به طور پیش فرض یک CPG با افزایش LDs پیکربندی جدید می شود. زمانی که مقدار فضای LD کمتر از سطح مجاز باشد پیکر بندی را نگه می دارد.

Precautions and Planning

یک CPG یک Pool مجازی از LDs ایجاد می کند که اجازه می دهد تا هزاران Volumes از منابع CPG به اشتراک گذاشته شود و با توجه به تقاضا فضا را اختصاص می دهد. حداکثر تعداد CPG ها به نوع پیکربندی سیستم شما بستگی دارد

Growth Increments, Warnings, and Limits

شما می توانید انواع مختلفی از حجم CPG LD pool را ایجاد کنید. هنگام ایجاد یک CPG، مجموعه ای از افزایش growth و هشدار growth و growth محدود اختیاری برای محدود کردن growth CPG و حداکثر اندازهCPG. مهم این است که در طول زمان برای برنامه ریزی افزایش growth CPG، هشدار growth و محدود کردن growth با دقت نظارت بر CPG انجام شود.

5.Virtual Volumes (VV)

Virtual Volumes منابع خود را از لایه CPGs دریافت می کند و حجم را بعنوان logical unit numbers (LUNs) برا ی میزبان ارسال می کند. این لایه تنها لایه ای است که داده ها توسط میزبان قابل مشاهده است. اگر حجم پایگاه داده اصلی در دستر هم نباشد میتوانیم یک نسخه فیزیکی از حجم مجازی ایجاد کنیم که در دسترس باشد. ما باید ابتدا یک فضا برای CPGs در حجم مجازی اختصاص دهیم.

Virtual Volume Types

 • Fully Provisioned Virtual Volume.
 • Thinly Provisioned Virtual Volume (TPVV).
 • Thinly Deduplicated Virtual Volume (TDVV).
 • Administrative Volume
 • Administrative volumes توسط سیستم ایجاد شده و تنها مورد استفاده سیستم نیز می باشد.

FPVVs, TPVVs و TDVVs اسه اجزای جداگانه داده می باشند:

فضای حجمی کاربر برابراست با نواحی LD در CPGs که در دسترس میزبان خواهد بود. فضای کاربر شامل داده ها ی کاربر است که از طریق LUN به هاست ارسال می شود. فضای Snapshot یا فضای Copy در نواحی LD در CPG حاوی نسخه ای از داده های کاربر که با نسخه قبلی متفاوت است. فضای Snapshot شامل کپی از داده ها می باشد. میتوان اندازه Volume و مقدار فضای کاربرو همچنین می توان Snapshot را نیز افزایش داد. 

Fully-Provisioned Virtual Volumes (FPVV)

FPVV حجمی که با استفاده از LDS که از فضای CPG استفاده می کند. بر خلاف TPVVs، FPVVs مجموعه ای از فضای کاربری، که برای داده های کاربر اختصاص داده شده است. اندازه FPVV 16 ترابایت است.

Thinly-Provisioned Virtual Volumes (TPVV)

TPVV حجمی که با استفاده از LDS که از فضای CPG استفاده می کند. TPVV اگر نیاز به فضای ذخیره سازی افزایش یابد سیستم به طور خودکارآن را افزایش می دهد. اندازه FPVV 16 ترابایت است.

Thinly-Reduplicated Virtual Volumes (TDVV)

با استفاده از این ویژگی Thinly-Reduplicated، شما می توانید (TDVV) ایجاد کنید. TDVV دارای ویژگی های همان به عنوان یک قابلیت اضافی که باعث از بین بردن اطلاعات تکراری قبل از اینکه به حجم تبدیل شده باشند. TPVV از درایوهای (SSD) ایجاد شده است. 

Physical Copies

یک کپی کامل از Volume و داده های به صورت استاتیک می باشند یعنی به روز رسانی های بعدی در Parent Volume تغییری ایجاد نمی کند. Parent Volume در فضای مقصد کپی می شود و Volume اصلی می باشد. Parent Volume میتواند به عنوان base volume, volume set, virtual copy یا physical copy  باشد.

 کپی فیزیکی فقط از فضای آزاد Parent Volume برای Volume هایی که در طول کپی فیزیکی به وجود می آید میتواند استفاده کند. شامل دو نسخه فیزیکی آنلاین و افلاین می باشد. در نسخه فیزیکی آنلاین Volume مقصد بصورت خودکار ایجاد شده است و میتواند بلافاصله ارسال شود در نسخه فیزیکی افلاین به یک Volume مقصد است که حداقل Volume کاربر بیشتر Volume پایه کاربر باشد نسخه فیزیکی افلاین نمی تواند ارسال شود.

Virtual Copy Snapshots

Snapshot یک کپی مجازی لحظه ای از یک (حجم اصلی) base volume است. برخلاف physical copy که که از کل Volume کپی میکند، Virtual Copy Snapshots یک کپی از تغییرات base volume ثبت میکند. اجاز می دهند تا به حالت قبل از base volume برگردد، وبا شروع این وضعیت Virtual Copy از تمام تغییرات ایجاد شده Snapshot می گیرد.شما میتوانید از FPVVs ،TPVVs physical copies، یا Virtual Copy های دیگر Snapshot ساخت و بافرض فضای دخیره سازی کافی هزاران Snapshot میتوان انجام داد. 

Exporting Virtual Volumes

وقتی یک هاست درخواست دسترسی به یک Virtual Volume را دارد، این Volume باید به صورت یک LUN (Logical Unit Number) ارسال شود. این فرآیند با ایجاد یک VLUN (Virtual LUN) بر روی سیستم انجام می‌شود. هنگامی که یک VLUN ایجاد می‌شود، سیستم دو قالب VLUN تولید می‌کند: قانون export و active VLUNs. این امر به میزبان اجازه می‌دهد تا LUN و Disk device را مشاهده کند. برای بهره‌برداری کامل و ایمن از این قابلیت‌ها، استفاده از لایسنس HP 3PAR توصیه می‌شود، زیرا این لایسنس دسترسی به تمامی امکانات و تنظیمات پیشرفته مربوط به مدیریت VLUN و Virtual Volumes را فراهم می‌کند.

 ویژگی های لایسنس 3PAR

 1.  HPE 3PAR Operating System Software: برای کنترل هر گره نمونه مستقل از سیستم عامل 3par در حال اجرا می باشد.
 2. HPE 3PAR File Persona Software: ارائه خدماتی همچون دسترسی به فایل و شی در StoreServ، ایجاد یک بلاک و فایل، ویک راه حل برای دسترسی همگرا به فایل.
 3.  HPE 3PAR Access Guard Software: با ارائه volume security در سطوح منطقی و فیزیکی و یک پورت خاص برای Virtual volume امنیت هاست را تضمین میکند.
 4. HPE 3PAR Data Encryption: با استفاده از درایو های self-encrypting رمزنگاری داده ها را برای آرایه HPE 3PAR StoreServ فراهم می سازد.
 5.  HPE 3PAR Full Copy Software: با استفاده از کلون در زمان لحظه ای با پارامترهای مستقل service-level میتواند سریعا با base volumes در صورت نیاز همگام سازی شود.
 6.  HPE 3PAR Rapid Provisioning Software: برنامه ای طراحی شده که نیاز Volume ها را سریعا تامین می کند.
 7.  HPE 3PAR Autonomic Rebalance Software: هنگامی که یک سخت افزار جدید در سیستم اضافه می شود، Autonomic Rebalance با تجزیه تحلیل از فضا های فیزیکی هوشمند و تنظیمات autonomic، چگونگی حجم استفاده شده بروی سیستم و توزیع حجم بهینه را مدیرت میکند.
 8.  HPE 3PAR Thin Copy Reclamation Software: در این Reclaims فضایی که از Snapshot های حذف شده به وجود می آید که در هارد ذخیره می شوند با استفاده از (TPVV) یا (FPVV) فضاهای بلااستفاده بازگردانی شده وبرای استفاده مجدد در اختیار لایه CPG قرار میگیرد.
 9. HPE 3PAR Persistent Ports Software: در طول ارتقا آنلاین نرم افزار، چند عملکرد غیرفعال می شود. Persistent ports مسیر های میزبان را به صورت انلاین باقی میگذارد و از اختلالات I\O جلوگیری میکند. Persistent ports پورت های مجازی نیز نامیده می شود.
 10.  HPE 3PAR Persistent Cache Software: در زمان خرابی سیستم یا در طول ارتقاء سخت ازفزار یا نرم افزار حفظ بالایی از عملکرد به سیستم می دهد.اگر بکاپ نود در دسترس نباشد این قابلیت اجازه ارسال داده ها ودریافت ACK را عملی میکند. Persistent cache به صورت خودکار چند Backup Node برای لایه LDs ایجاد میکند و در صورت خرابی نود کنترل با حمایت از Service Levels وبا محافظ از write-caching با سرعت بالا از طریق re-mirroring کش به نود های دیگر در cluster فراهم میکند.
 11.  HPE 3PAR Tuner Software: دیسک های فیزیکی که بیش از اندازه مورد استفاده قرار میگیرند دچار وقفه شده وازدسترس خارج می شوند.از این رو Tuner با شناسایی دیسک فیزیکی و عملکرد load balancing بدون ایجاد وقفه در دسترسی باعث بهبود عملکرد در آن میشود.
 12.  HPE 3PAR Thin Provisioning Software: اجازه می دهد که virtual volume ها را به application server هایی که هنوز بخشی از حافظه فیزیکی را ارائه می دهند، را روی این volume ها اختصاص بدهید. storage administrator با فعال کردن مدل اصلی capacity-on-demand میتواند TPVVs را با حداکثر کارایی ایجاد کند.
 13. HPE 3PAR Thin Conversion Software: کار اصلی Thin Conversion تبدیل FPVV به TPVV می باشد. Virtual volumes فضای زیادی به آن اختصاص داده می شود اما از همه فضا استفاده نمیکند با تبدیل صورت گرفته حجم اختصاص یافته از حجم بسیار کتر می شود.
 14. HPE 3PAR Thin Persistence Software: با به حداقل رساندن فضای TPVVs و snapshotاز read/write های TPVVs وبا تشخیص فضای خالی در طول انتقال داده فضایی به آنها اختصاص نمی دهد.کارایی این ویژگی ها در real time و تحلیل داده قبل از آنکه به TPVV مقصد برسد یا قبل از snapshot از read/write می باشد.
 15. HPE 3PAR Online Import Software: مدیریت انتقال داده از یک Storage EVA به StoreServ Storage HPE 3PAR مقصد را فراهم میکند. شما می توانید دیسک های مجازی EVA و اطلاعات پیکربندی میزبان را بدون تغییر تنظیمات میزبان یا قطع دسترسی به داده به یک سیستم HPE 3PAR StoreServ مقصد ارسال کنید.
 16.  HPE 3PAR Service Processor Software: می تواند به عنوان یک ماشین مجازی و یا به عنوان یک سرور فیزیکی و توابع هایی مانند رابط های ارتباطی بین IP network شما و HPE 3PAR مرکزی باشد که مدیریت تمام ارتباطات service-related را انجام می دهد.
 17. StoreServ Management Console (SSMC): رابط کاربر گرافیکی (GUI) برای نظارت، مدیریت، و پیکربندی سیستم های HPE 3PAR StoreServ Storage.
 18.  HPE 3PAR Command Line Interface Software: واسط خط فرمان (CLI) برای نظارت، مدیریت، و پیکربندی سیستم HPE 3PAR StoreServ Storage.
 19. HPE 3PAR Web Services API Software: واسط برنامه نویسی کاربردی(application programming interface) برای ترکیب زیرساخت های استوریج به پلت فرم خودکار end-toned برای مدیریت service delivery می باشد.
 20. HPE 3PAR SmartStart Software: راه اندازی ساده سیستم با استفاده از هدایت کردن مدیر از طریق پیکربندی HPE 3PAR StoreServ   Storage ، HPE 3PAR Service Processor و تولید application hosts.
 21. HPE 3PAR Host Explorer Software: شناسایی و کشف میزبان را به صورت خودکار انجام می دهد. مجموعه ای از اطلاعات پیکربندی از میزبان که برای سرعت بخشیدن در storage provisioning و ساده سازی تعمیر و نگهداری امری حیاتی میباشد.
 22. HPE 3PAR Autonomic Groups Software: اجازه می دهد تا domains, hosts, volumes بعنوان مجموعه ای از یک شی واحد، مدیریت وگروه بندی شوند. Autonomic groups زمانی که ی هاست های جدید یا volume های جدید ارائه میشود به روز رسانی آنها را ساده تر میکند. اگر شما یک هاست به مجموعه جدید اضافه کنید بدون هیچ مداخله اجرایی به صورت خودکار Volume به آن تعلق میگیرد و همچنین اگر یک Volumeیا یک Host به مجموعه اضافه کنید تمامی حق دسترسی مجموعه را ارث می برد.
 23.  HPE 3PAR mySnapshot Software: این کپی برای non-storage طراحی شده است مثلا مدیران پایگاه داده و برنامه نویسان که به راحتی بتوانند از مطالب خود یک mySnapshot تهیه کنند. با استفاده از mySnapshot برنامه نویسان دسترسی سریع به داده ها دارند بنابراین زمان مورد نیاز برای درخواست این کپی ها از storage administrator حذف می شود.
 24. HPE 3PAR Policy Server Software: با قابلیت انعطاف پذیری و اجاز یا رد ارتباطات خروجی، یا اتصال سرویس از راه دور را کنترل میکند.
 25. HPE 3PAR ODM 3.1 Software for IBM MPIO and Veritas VxDMP: یک نرم افرار مستقل، قوی، و ارائه می شود که یک راه حل مناسب و بدون خطا multipathing را برای استقرار IBM AIX فراهم میکند.
 26. HPE 3PAR Multipath IO Software for Microsoft Windows 2003: به هاست توانایی استفاده بیش از ازیک physical I/O را از سیستم می دهد. Multipathing قابلیت اطمینان سیستم و دسترسی را با ارائه fault-tolerance و load balancing برای ترافیک I/O بهبود می بخشد
 27. HPE 3PAR ODM Software for Veritas VxVM: یک برنامه کاربردی برای مشتریان با استفاده از Veritas VxVM/DMPبادستگاهای HPE 3PAR storage میباشد. این نرم افزار دستورالعملی از دستگاه های HPE 3PAR و کاتالوگ از پیام ها را فراهم میکند.
 28. HPE 3PAR Dynamic Optimization Software: عملکرد و کارایی virtual volumes را بدون ایجاد وقفه بهبود می بخشد. با استفاده از این ویژگی میتوان از over-provisioning جلوگیری کرد و همچنین با بهینه سازی virtual volumes برای استفاده در peak system طراحی شده است. شما میتوانید پارامترهای virtual volumes ،RAID levels ،set sizes و disk filters را توسط ارتباط virtual volumeبا CPG جدید، تغییر دهید. شما همچنین می توانید از این ویژگی برای عملکرد مطلوب، تجزیه و تحلیل کل سیستم به طور خودکار و تصحیح عدم تعادل فضای استفاده شده، در سیستم استفاده کنید.
 29. HPE 3PAR Adaptive Flash Cache: این ویژگی خواندن تصادفی workloads را به سرعت انجام داده و خواندن زمان پاسخ را بهتر میکند. این نرم افزار بدون اضافه کردن حافظه فیزیکی بیشتری به طور موثر قابلیت گسترش کش سیستم را فراهم می کند. با ایجاد فضای زیادی از کش درSSD های خود باعث میشود تا هارد به صورت پویا و انعطاف پذیری سرعت خواندن workloads را افزایش بدهد. Adaptive Flash Cache با استفاده از یک شبیه ساز می تواند حافظه مورد نظر برای یک random read را با سرعت بالا فراهم می کند.
 30. HPE 3PAR Thin Deduplication: این قابلیت داده های تکراری را از روی SSD ها حذف میکند. قبل از اینکه داده ها در TDVV نوشته شود تمامی TDVVهای دیگر در ارتباط با همان CPG با هم مقایسه میشوند. اگر هرگونه اطلاعات کپی شده توسط byte level مقایسه گردد و تکراری تشخیص داده شود آن داده ها بر روی Volumeنوشته نمیشوند.
 31. HPE 3PAR Adaptive Optimization Software: این نرم افزار سطح بسیار بالایی برای کنترل رزرو منابع ذحیره سازی و نحوه استفاده از دیسک با سرعت بالا و قیمت گرانتر برای داده ها می باشد. و اغلب دروایو های کندتر و ارزان تر به ندرت برای ذخیره سازی داده ها مورد استفاده میگیرد.
 32. HPE 3PAR Peer Motion Software: این نرم افزار load balance I/O وworkloads در سراسر سیستم HPE 3PAR StoreServ اجازه می دهد هزینه های بهینه سازی را مدیریت کند و هزینه و سرمایه گذاری را بهبود بخشد.
 33. HPE 3PAR Priority Optimization Software: اجازه می دهد تا شما به مجموعه ای از targets/guarantees به نرم افزار کاربردیworkload به طوری که برنامه های کاربردی تضمین کنند که I/O کیفیت وخدمات و هر گونه عملکرد بین برنامه ها می تواند کنترل کند. 
 34. HPE 3PAR Virtual Copy Software: این نرم افزار یک virtual copy snapshots فوری از Volume موجود برای شما فراهم میکند. از تکنولوژی copy-on-write به طوری استفاده میکند که Virtual Copy حداقل ظریفت خود را مصرف کند. Virtual copies به میزبان دسترسی خواندن و نوشتن می دهد علاوه بر این Virtual copies میتواند از Virtual copies های دیگر ساخته شود و میتواند ویژگی هایی مانند انعطاف پذیری برای تست، بکاپ، وبرنامه های کاربردی تجاری را ارئه دهد.
 35. HPE 3PAR Remote Copy Software: دارای قابلیت هایی مانند host-independent ، array-basedو راه حل data-mirroring برای برنامه های کاربردی که باعث توزیع داده مقرون به صرفه و disaster recovery می شود. با استقاده از این نرم افزار شما می توانید Virtual Volume را از یک سیستم به سیستم دیگری کپی کنید. HPE 3PAR Remote Copy از طریق HPE 3PAR CLI پیکربندی و کنترل می شود.
 36. HPE 3PAR Peer Persistence Software: با فعال کردن federation از سیستم HPE 3PAR StoreServ Storage اجازه می دهد تاdata center هایی که از لحاظ جغرافیایی از هم دور هستند، برنامه های کاربردی خود را از یک دیتا سنتر به دیتا سنتر دیگر بدون هرگونه downtime انتقال دهند.
 37. HPE 3PAR GeoCluster Software: در میحط های مبتنی بر ویندوز با استفاده از GeoCluster یک disaster recovery اتوماتیک و ساده با اهداف کاهش زمان اجرا و بهبود بخشیدن به objectives (RTOs) recovery time را فراهم میکند.
 38. HPE 3PAR Virtual Domains Software: برای کنترل دسترسی و محدو کردن دسترسی کاربران زیر مجموعه volumeها و هاست هایی که در یک سیستم ذخیره سازی HPE قرار دارن را مدیریت کند. و اطمینان حاصل شود که virtual volume ها مرتبط با یک دامنه خاص باشند، در غیر این صورت هیچ گونه دسترسی به هاست های خارج دامنه نخواد داشت.
 39. HPE 3PAR Virtual Lock Software: این نرم افزار برای ذخیره سازی Volume ها و یا کپی آنهارا در یک زمان مشخص تعیین میکند.
 40. HPE 3PAR System Reporter Software: این نرم افزار نظاره گر بر عملکرد سیستم می باشد و برنامه ای برای ذخیره سازی منابع سیستم با استفاده از یک مرورگر یا یک Reporter Excel client را فراهم میکند.
 41. HPE 3PAR Info Software: یک خط فرمان است که اطلاعات مفید بروری Volume های بین هاست و ارایه را map می کند.
 42. HPE 3PAR Recovery Manager for VMware vSphere Software: این نرم افزار کپی مجازی از HPE 3PAR virtual copies، همچنین ریکاوری از ماشین مجازی و هارد را مدیرت میکند.
 43. HPE 3PAR VASA Provider Software: برای مشاهده HPE 3PAR storage LUNs قابلیت VMware vCenter را فعال می کند.و با فعال کردن این قابلیت خواص های دیگر نظیر RAID level ،TPVVs ،FPVVs ،VMware Virtual Volumes (VVol) و حالت اتوماتیکی replication قابل مشاهده خواهد شد و همچنین میتواند VMware VVols را در محیط vSphere مدیریت کنید. زمانی که VM از آرایه ذخیره سازی VVol اضافه یا حذف شود، HPE 3PAR VASA Provider Software به صورت اتوماتیکی virtual volume ها را به ارایه ذخیره سازی VVol مجددا اضافه یا حذف نماید.
 44. HPE 3PAR VAAI Plug-in Software for VMware vSphere Software: به سیستم HPE 3PAR StoreServ اجازه می دهدکه SCSI اولیه را فعال سازی کند که این امر باعث می شود به چندین عملیات ماشین مجازی VMware به منظور بهبود عملکرد در سطح ابر داده دسترسی پیدا کند.
 45. HPE 3PAR VMware Site Replication Manager (SRM) Adapter Software: یکپارچه‌سازی با VMware SRM و نرم افزار HPE 3PAR Remote Copy این مجموعه را به یک راه‌حل قدرتمند برای محیط‌های مجازی و کلود تبدیل می‌کند. این ترکیب، قابلیت‌هایی نظیر محافظت از برنامه‌های کم هزینه، بازیابی سریع اطلاعات و یک راه‌حل موثر برای disaster recovery را فراهم می‌کند. برای دستیابی به این قابلیت‌ها و بهره‌برداری کامل از امکانات پیشرفته این مجموعه، استفاده از لایسنس HP 3PAR ضروری است، که امکان دسترسی به تمامی امکانات و بهینه‌سازی عملکرد را در اختیار شما قرار می‌دهد.
 46. HPE 3PAR Recovery Manager for Windows Hyper-V Software: قابلیت key management را ارئه می دهد که باعث تسهیل در یکپارچه سازی بین HPE 3PAR Virtual Copy و محیط ماشین مجازی Microsoft Hyper-V میشود.
 47. HPE 3PAR Recovery Manager for Oracle Software: برای مدیریت و ایجاد صدها برنامه منسجم به صورت اتوماتیکی، بدون رزو قبلی، Snapshot های فور ی از اوراکل و پایگاه داده Oracle RAC برای بازیابی سریع و انلاین، یک راه حل بسیار کارآمد می باشد.
 48. HPE 3PAR Recovery Manager for SQL Server Software: یک راه حل بسیار کارامد و مقیاس پذیربرای بکاب و ساده برای یکپارچه سازی Microsoft VSS ارائه می دهد همچنین از بازیابی داده را از محیط SQL Server فراهم می سازد. Manager for SQL Server با مدیریت هوشمند و ارائه snapshot images های فوری از پایگاه داده SQL Server برای بکاپ non-disruptive (غیر مخرب) و بازیابی سریع نرم افزار و به اشتراک گذاری داده ها را فراهم می کند.
 49. HPE 3PAR VSS Provider for Microsoft Windows Software:این نرم افزار به صورت باندل بر روی سرور نصب می‌شود و با استفاده از HPE 3PAR Recovery Manager امکان ریکاوری داده‌های نرم افزار Microsoft SQL Server را فراهم می‌کند. VSS (Volume Shadow Copy Service) به هماهنگی عملکرد database readers مانند HPE 3PAR Recovery Manager backup و database writers ها مانند Microsoft Exchange و SQL Server و همچنین ارائه‌دهندگان shadow copies کمک می‌کند. برای استفاده بهینه از این قابلیت‌ها و اطمینان از پشتیبانی کامل داده‌ها، لازم است از لایسنس HP 3PAR استفاده شود، که امکان دسترسی به تمامی امکانات پیشرفته این نرم افزار را فراهم می‌کند.
نظرات

پارت نامبر‎‌های محصول

محصولی یافت نشد.

سوالات متداول

استعلام قیمت

 • Max. file size: 8 MB.

لایسنس 3PAR

مشخصات

HP 3PAR یک سیستم ذخیره‌سازی پیشرفته است که با ارائه راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر، کارآمد و با قابلیت اطمینان بالا، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا نیازهای ذخیره‌سازی داده‌های خود را در محیط‌های ابری و مراکز داده مدرن به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.

بررسی تخصصی

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Golicense
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.